Jump to content
Dogomania

happy_animals

Recommended Posts

"Mamo, Mamo, gdzie jesteś? Co to za miejsce, do którego nas zabierają? Co to za ludzie i dlaczego tak nas traktują? Przecież to boli :( Nasze serduszka biją bardzo szybko a w oczach widać tylko strach... Z każdym dniem było coraz gorzej. Moje siostrzyczki nie wracały :( Tęskniłam też za Mamą. Zmarznięta nie miałam się do kogo przytulić. Byłam głodna i chciało mi się pić... nikt się mną nie interesował... w końcu zjawili się Oni - kobieta i mężczyzna..."

Link to comment
Share on other sites

Kochani, w dniu 14 lutego 2015 r. pod skrzydła naszej Fundacji trafiła Niunia - królica kalifornijska. Ma około 6-7 miesięcy. Biorąc pod uwagę podejście (pseudo)hodowcy oraz warunki w jakich przebywała była hodowana na mięso. Co stwierdzamy po trzech dniach obserwacji? Niunia jest bardzo bojaźliwa i zachowuje spory dystans do człowieka. Unika dotyku (przynajmniej na razie), obawiamy się, że nigdy nie była głaskana :( Ogólnie ma duży apetyt, lubi jeść siano, zioła, marchewkę, buraki, sałatę oraz banany :) Niunia była już u weterynarza. W najbliższym czasie zamierzamy ją zaszczepić i wysterylizować. Prosimy więc o wsparcie rzeczowe i/lub finansowe dla naszej nowej Podopiecznej.
 
Czego aktualnie potrzebujemy?
- granulatu (np. Versele Laga Complete Cuni Adult, Vitapol),
- żwirku drewnianego (np. Super Pinio),
 
Dane do przelewu:
74 1050 1575 1000 0090 3015 5601 (ING Bank Śląski S.A.)
Fundacja Happy Animals
ul. Ogrodowa 62/9
55-040 Bielany Wrocławskie
z dopiskiem "Darowizna (dla Niuni)"
 
Kontakt - tel. 695 628 764, e-mail: [email protected]
 
2r43mvr.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

 

Jestem na zaproszenie......pierwszy raz spotykam tu na dogomani wątek założony królikowi czy raczej królicy, ale to nieistotne, ważne, ze udało się na czas pomóc zwierzakowi.

 

W jaki sposób królica trafiła do Fundacji, skąd wiedziano o warunkach w jakich żyła, dlaczego była hodowana na mięso, czy miała być pokarmem dla innych zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

 

Jestem na zaproszenie......pierwszy raz spotykam tu na dogomani wątek założony królikowi czy raczej królicy, ale to nieistotne, ważne, ze udało się na czas pomóc zwierzakowi.

 

W jaki sposób królica trafiła do Fundacji, skąd wiedziano o warunkach w jakich żyła, dlaczego była hodowana na mięso, czy miała być pokarmem dla innych zwierząt?

Niunia jest królikiem hodowlanym. Znaleźliśmy ją na portalu ogłoszeniowym w zakładce "Giełda zwierząt (Rolnictwo)" :( Biorąc pod uwagę warunki w jakich przebywała ewidentnie była hodowana na mięso. Chodziło tylko o zysk. Oczywiście pan, od którego ją mamy usilnie próbował nam wmówić, że jest inaczej a króliki są w 100% rasowe i wystawowe. Większej bzdury nie słyszałam...

 

Co prawda, jesteśmy maleńką Fundacją, ale co 3-4 miesiące staramy się ratować takie stworzenia - zwierzęta hodowlane. Na swoim koncie mamy już dwie uratowane owce oraz trzy barany :)

 

ślicznie dziękuję za zaproszenie :) zapiszę sobie wątek :)

 

I ja sie zapisze u dlugouchej pieknosci

Bardzo dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Śliczna jest...Straszliwy jest los zwierząt hodowlanych..Jako fundacja macie miejsce w,którym trzymacie barany?owce?Jakieś gospodarstwo?

Zapisuję malutką..Smutno mi się zrobiło..

E

Link to comment
Share on other sites

Śliczna jest...Straszliwy jest los zwierząt hodowlanych..Jako fundacja macie miejsce w,którym trzymacie barany?owce?Jakieś gospodarstwo?

Zapisuję malutką..Smutno mi się zrobiło..

E

Przed podjęciem decyzji o wykupie konkretnego zwierzęcia, wcześniej staramy się znaleźć dla niego dom stały (lub tymczasowy). Siedziba naszej Fundacji mieści się w mieszkaniu prywatnym... niestety :( i o owcach, baranach, koniach czy kaczkach możemy zapomnieć. Choć nie ukrywam, że mogłabym mieszkać na wsi i prowadzić azyl dla takich zwierząt :)

 

Królinka - z racji swoich rozmiarów - jest teraz z nami. Wystarczy duża klatka (około 100 cm x 50 cm x 50 cm). Generalnie mamy już dwa Uszaki w domu, ale one zostają z nami na stałe :) 

 

Niunia jest już bezpieczna, dzisiaj dostała wielką paczuchę wiejskiego siana oraz dodatki od Pana Roberta :) Wieczorem postaram się zamieścić z 2-3 nowe zdjęcia :)

Link to comment
Share on other sites

Niunia jest prześliczna. Kiedyś miałam króliczkę w domu, ale dzisiaj nie zaryzykowałabym przy moich dwóch niby-dobkach. Wierzę, że ktoś pokocha królinię i będzie miał dla niej odpowiednie warunki

Na pewno znajdzie się odpowiedni domek dla Niuńki ;) Na razie to taki dzikusek, ale jak trochę pobędzie z nami (tj. przyzwyczai się do człowieka) wówczas zaczniemy ją intensywnie ogłaszać. 

 

A tak na marginesie królisia wybiera się jutro na darmowe szczepienie do Gabinetu Weterynaryjnego "Optivet" :)

Link to comment
Share on other sites

Odwiedzam zagladam 

do przecudnej  uszatenki 

z pozdrowieniami ogromnymi wale3ss.jpg

Przecudna skarbenka

tak pomyslalm ...ale nie dam rady ciociu

 za duzo sie dzieje roznych rzeczy zlych , za malo zdrowka ...ech

Nasz krolinia Pysia Brasil ...odeszla  w wieku ponad osmiu latek 

juz troszke temu 

 

 

nie moglismy wszystcy znalezc sobie miesjca  po tej stracie 

nasza sunia byla przy Pysi calunki czas i jak odchodzila ...tez ...i tez plakala .... 

i szukala przez pol roku potem ... krolini swojej ..ech 

zycie ..... 

sciskam ogromnie ciociu za te cudowna istotke 

Link to comment
Share on other sites

Odwiedzam zagladam 

do przecudnej  uszatenki 

z pozdrowieniami ogromnymi wale3ss.jpg

Przecudna skarbenka

tak pomyslalm ...ale nie dam rady ciociu

 za duzo sie dzieje roznych rzeczy zlych , za malo zdrowka ...ech

Nasz krolinia Pysia Brasil ...odeszla  w wieku ponad osmiu latek 

juz troszke temu 

 

 

nie moglismy wszystcy znalezc sobie miesjca  po tej stracie 

nasza sunia byla przy Pysi calunki czas i jak odchodzila ...tez ...i tez plakala .... 

i szukala przez pol roku potem ... krolini swojej ..ech 

zycie ..... 

sciskam ogromnie ciociu za te cudowna istotke 

Dziękujemy Ciociu <3 

 

Ja też bardzo cierpiałam po stracie swoje (prywatnej) królinki. Jej zdjęcie do tej pory stoi w ramce na moim stole <3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...