Jump to content
Dogomania

Szkoła w Krakowie?


kesencja

Recommended Posts

Cześć! Kończę teraz gimnazjum i wybieram się do Krakowa do szkoły ponadgimnazjalnej. Myślałam o weterynarii, jednak z tego co wiem, nie ma takiego technikum w mieście, więc chciałam się spytać, czy znacie jakąś inną szkołę, która jest skierowana na ten kierunek? Lub możecie podpowiedzieć, gdzie warto by było złożyć papiery? Byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

Jesli poważnie myślisz o studiowaniu w przyszłosci weterynarii to daruj sobie wszelkie szkółki "ukierunkowane".
Dobre liceum ogólnokształcące, solidna praca przez te 3 lata,z głową napisana matura - to jest najlepsze przygotowanie do tych studiów

Link to comment
Share on other sites

Hm, akurat do LO składam papiery na profile z rozszerzoną biologią (moim planem A jest psychologia i do takich szkół właśnie się udaję), ale bez chemii i coś czuję, że tutaj mógłby pojawić się zgrzyt przy składaniu papierów na studia. A jako iż mam wolną 3 opcję i nie wiem, jaką szkołę wybrać, to zwróciłam się do was o prośbę, bo tak z tyłu głowy ciągle lata mi gdzieś weterynaria i nie daje mi to spokoju.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego biol bez chemii? Przemyśl to. Obecnie jest możliwość dowolnego dobierania rozszerzeń na maturze (w niektórych LO) ale uczelnie wyższe za tym  nie nadążają w zakresie warunków rekrutacyjnych i preferują stare zestawiania (biol-chem, mat-fiz). Może przez najbliższe trzy lata, zanim dojdziesz do matury, coś się w tym względzie zmieni ale niż demograficzny podobno się kończy, więc dobre uczelnie nie będą zainteresowane obniżaniem kryteriów. Weterynaria bez chemii byłaby obniżeniem kryteriów.

Link to comment
Share on other sites

Składam papiery do II i X, z czego w II jeden z "koszyków przedmiotów do wybrania" jest wskazany jako na psychologie, natomiast w X jest sam profil psychologiczno-pedagogiczny. Z tego co wiem, na psychologię dostawały się osoby bez rozszerzonej chemii. Unikam wszelkich ścisłych jak tylko mogę :). Warto myśleć przyszłościowo, ale nie chce zamęczać też sobie głowy, bo wybieram takie przedmioty, w jakich czuje się dobrze i chce się w tym kierunku rozwijać, jakbym dodała sobie chemię, to ani by nauka tamtych przedmiotów nie dawała mi ni szczęścia, ni satysfakcji, tylko po prostu byłabym ciągle wkurzona i zamęczona chemia, bo wiem, ile musiałabym zrobić, by mieć chociaż 3 na rozszerzeniu (teraz w gim mam 3/4). W ciągu 3 lat może się u nas zmienić wszystko albo nic ;d.

Link to comment
Share on other sites

No to chyba weterynaria nie jest dla Ciebie.
Weterynarz bez znajomości chemii - brzmi trochę strasznie - choć w tym kraju wszystko jest możliwe. Tylko czy dobre.
Myślę jednak, że żadna przyzwoita uczelnia nie przyjmie na medycynę weterynaryjną bez chemii. A raczej nie można być weterynarzem bez studiów na medycynie weterynaryjnej. Zootechnika prędzej - z samą biologią i matmą np. Behawior po psychologii też.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...