Jump to content
Dogomania

Drganie ucha po drożdżycy


letchku

Recommended Posts

Nie wiedziałam czy temat umieścić tutaj czy raczej w neurologii... Ale niech już będzie.

Kilkanaście dni temu byłam z psem u weterynarza, gdzie stwierdzono drożdżycę w uszach. Dafi dostała do stosowania Surolan. Uszy codziennie były czyszczone i zakraplane wyżej wymienionym, po mniej więcej dwóch dniach lewe ucho Dafi zaczęło drgać. Najpierw kilka razy dziennie, później coraz częściej. W tym momencie nie używamy już Surolanu, ucho w środku jest czyste, ale drga praktycznie cały czas. Przy okazji jest trzymane przez Dafi inaczej niż ucho prawe, jakby bardziej na sztywno. Weterynarz kazał czekać i obserwować. Od kilku dni Dafi bierze też encorton na uporczywe drapanie, wcześniej drapała się też po lewym uchu, w środku są dwa strupki, ale drapanie już ustało.

Teraz najbardziej niepokoi mnie to ucho, nagrałam dzisiaj filmik, spotkał się ktoś z Was kiedyś z czymś takim? Czy w trakcie czyszczenia coś mogło zostać uszkodzone na tyle, żeby spowodować taki tik?

Jutro idziemy na wizytę kontrolną...

 

https://www.dropbox.com/s/7rv5ed1hixftpu0/20150215_101554.mp4?dl=0

 

Mam nadzieję, że link działa.

Link to comment
Share on other sites

Ano właśnie tak wygląda, jakby to było coś na tle neurologicznym, dlatego zastanawiałam się gdzie umieścić temat... Kącik warg przy wykonywaniu tych tików jest uniesiony. Na temat, do którego linka podałeś, trafiłam już wcześniej, ale nie widzę, żeby Dafi miała problem ze słuchem. Jedynie te tiki jej się zaczęły, tylko skąd, jak i dlaczego, nie mam pojęcia :/

Link to comment
Share on other sites

Z góry przepraszam za pytanie ale wolę się upewnić- ucho było sprawdzane otoskopem czy wet tylko zapuścił "żurawia" i na tej podstawie stwierdził, że jest czyste?
Jak długo Surolan był podawany? Kilkudniowa kuracja mija się z celem. W wypadku stwierdzonej grzybicy ( był badany wymaz? jest pewnosc że to grzybica i tylko grzybica ?) kuracja trwa dłużej i jeszcze po ustapieniu widocznych objawów klinicznych.
Jak dla mnie to psa coś łaskocze/drażni w uchu - resztka zaschniętego leku? te strupki?czop woskowiny?
Pierwsze co bym zrobiła to porządnie przepłukała kanał a po kilku dniach zrobiła wymaz

Link to comment
Share on other sites

Ucho było sprawdzane otoskopem. Była pobierana zeskrobina i badanie pod mikroskopem nic nie wykazało. Surolan dostawała przez jakiś tydzień, wiem, że za krótko, ale wobec powyższych objawów, zaprzestałam stosowania go, bo bałam się, że dojdzie do jakichś gorszych powikłań i wolałam najpierw znaleźć przyczynę drgania tego ucha, bo naprawdę wygląda to źle i jest niemalże nieustające. Myślałam, że może to być objaw uszkodzenia błony bębenkowej, a w takim wypadku Surolanu stosować nie wolno.

Zasugeruję weterynarzowi to o czym piszesz, dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ucho zostało gruntownie oczyszczone i ponownie obejrzane otoskopem. Niczego w środku niepokojącego nie ma.

Ucho wciąż drga, z tym że na przykład na spacerach nie drga w ogóle. Myślałam, że może to dlatego, że cały czas czegoś Dafi nasłuchuje i utrzymuje ucho w napięciu, przez co mięśnie same mimowolnie się nie ruszają, ale w sumie zaczęłam się zastanawiać czy może ona sobie dom kojarzy z czyszczeniem uszu (czego nienawidzi) i drganie uchem to taka reakcja nerwowa? Tylko, że w domu drga ono praktycznie cały czas :(

Widzę, że to bardzo niecodzienne zjawisko, skoro nikt się z tym jeszcze nie spotkał .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przyszłam zakomunikować, że z uchem już wszystko w porządku :) Wydaje mi się, że była to taka reakcja na częste grzebanie w uchu, bo wraz ze zmniejszeniem częstotliwości czyszczenia, wszystko się unormowało :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...