• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
pa-ttti

Kurs Trenerski Coape - opinie!!!

103 posts in this topic

Ja? Że gdybym brała udział w takim wykładzie to bym wyszła głupsza niż weszłam. Pitolenie w celu wydawania z siebie dźwięków? Z drugiej strony - dobry patent na robienie kasy na laikach. A to poczucie, że są kimś elitarnie wyjątkowym - bezcenne :D W marketingowym slangu - wartość dodana, hehehe. Poszłabym o krok dalej - to jest łańcuszek! Najpierw prowadzący robią kasę na laikach - kursantach, a potem laicy kursanci idą robić kasę na laikach - klientach.

A filmik z Bono po prostu wymiata i to rzewne story na wstępie. To też jest mój faworyt :D

Za to wracając do teorii, dziś na łąkach, na załamaniach miałam okazję obserwować jak w praktyce wygląda, opisana przez Eda Presnalla teoria funkcjonowania narządu węchu, a konkretnie lokalizowania kierunku, w którym biegnie ścieżka śladu. Przepiękny widok, jak mi się suka skupiała i na ułamek sekundy zatrzymywała z nosem w stopie, tej pierwszej, tworzącej załamanie, żeby za chwilę ruszyć dalej, obierając właściwy kierunek, z nosem "przyklejonym" do ziemi. 

Skoro off może być na chwilę - Ted Kerasote (Życie z Merlem) opisuje różnice w intensywności zapachu dobywającego się spomiędzy tylnej i przedniej części kopyta wapiti, co wyjaśniałoby możliwośc wybrania kierunku przy tropieniu zwierzyny.

Co do patentu na robienie kasy - moim zdaniem, najpierw prowadzący - doskonały marketingowiec rzeczywiście - robi kasę na uczestnikach teoretycznych kursów trenerskich, potem uczestnicy kursów zakładają własne szkoły i organizują teoretyczne kursy dla kolejnych kandydatów dla trenerów. To łatwiejsze i mniej podlegające weryfikacji niż praktyczne szkolenie psów.