Jump to content
Dogomania

Kurs Trenerski Coape - opinie!!!


pa-ttti

Recommended Posts

Ja? Że gdybym brała udział w takim wykładzie to bym wyszła głupsza niż weszłam. Pitolenie w celu wydawania z siebie dźwięków? Z drugiej strony - dobry patent na robienie kasy na laikach. A to poczucie, że są kimś elitarnie wyjątkowym - bezcenne :D W marketingowym slangu - wartość dodana, hehehe. Poszłabym o krok dalej - to jest łańcuszek! Najpierw prowadzący robią kasę na laikach - kursantach, a potem laicy kursanci idą robić kasę na laikach - klientach.

 

A filmik z Bono po prostu wymiata i to rzewne story na wstępie. To też jest mój faworyt :D

 

Za to wracając do teorii, dziś na łąkach, na załamaniach miałam okazję obserwować jak w praktyce wygląda, opisana przez Eda Presnalla teoria funkcjonowania narządu węchu, a konkretnie lokalizowania kierunku, w którym biegnie ścieżka śladu. Przepiękny widok, jak mi się suka skupiała i na ułamek sekundy zatrzymywała z nosem w stopie, tej pierwszej, tworzącej załamanie, żeby za chwilę ruszyć dalej, obierając właściwy kierunek, z nosem "przyklejonym" do ziemi. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Skoro off może być na chwilę - Ted Kerasote (Życie z Merlem) opisuje różnice w intensywności zapachu dobywającego się spomiędzy tylnej i przedniej części kopyta wapiti, co wyjaśniałoby możliwośc wybrania kierunku przy tropieniu zwierzyny.

Co do patentu na robienie kasy - moim zdaniem, najpierw prowadzący - doskonały marketingowiec rzeczywiście - robi kasę na uczestnikach teoretycznych kursów trenerskich, potem uczestnicy kursów zakładają własne szkoły i organizują teoretyczne kursy dla kolejnych kandydatów dla trenerów. To łatwiejsze i mniej podlegające weryfikacji niż praktyczne szkolenie psów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Dnia 28.05.2015 o 08:48, Brezyl napisał:

Swoja drogą namnożyło się szkółek, których program polega na pokazaniu właścicielowi, jak nauczyć psa wymiany jednej piłeczki na drugą, chodzic z psem na luźnej smyczy i futrować przysmakami trzeba czy nie trzeba i "behawiorystów", których rady są takie same, jak te z netu.

Cześć, da się pewnie zauważyć, że jestem nowy. 

Po dotarciu do tego forum, trochę namieszało mi się głowie.... Zwątpiłem w kursy, trochę nabrałem dystansu do drogi którą tak ochoczo wybrałem jako azymut.

Jak sami dobrze wiecie problem dzisiejszych czasów polega na tym że dookoła aż roi się od "specjalistów" i dla osób początkujących ciężko jest bez wiedzy zweryfikować rzetelność źródła, tym samym rzetelność kursów. Trzeba samemu dużo szukać, czytać oglądać i trenować i samemu nauczyć się myśleć... (zresztą jak ze wszystkim)

Czy mógłbyś wskazać wiarygodne źródła, ludzi, trenerów których warto obserwować, żeby oszczędzić laikowi takiemu jak mi czasu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...