Jump to content
Dogomania

Ilość białka w karmie - szczeniak rasy olbrzymiej


doggar

Recommended Posts

Witam :-) Ponieważ w następnym tygodniu pojawi się u nas prawie 8-tyg. szczenior, analizuję składy karm typu 'puppy large', bo najpierw chcę spalać miskę przez jakiś czas. I zadziwiło mnie, że dobre bezzbożówki (orijen, acana, applaws) mają wysoką zawartość białka, bo zawsze mi się wydawało, że maluchy tych ras nie powinny chyba dostawać za dużo białka, żeby zbyt szybko nie rosły. Z kolei producenci karm chyba się jednak trochę na tym znają?... Czy nie jest tak, że maluszkowi dobrze jest dać taką mocno energetyczną karmę, a potem pomału schodzić z ilością białka i tłuszczu? Podpowiedzcież coś proszę, bo pomału głupieję :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A jakiej rasy to szczeniak? 
U nas w przypadku labradorki hodowca zalecił podawanie karmy dla szczeniąt tylko przez pierwsze miesiące. Jak miała ok 6mc to już dostawała dla dorosłych psów. 

W przypadku psów dużych ras o atletycznej budowie nie spotkałam się z zalecaniem zmiany karmy w tak szybkim wieku. Większość zmienia ok 10 do nawet 18 miesiąca. 

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam z hodowcą Wilczarzy irlandzkich i polecał dawać wysoką w białko karmę do 6 miesiąca potem najlepiej żeby karma miała go jak najmniej żeby szczeniak nie rósł za szybko
tylko że wilczarz to jedna z ras olbrzymich

więc inaczej się karmi psa o wadze 80kg a inaczej psa do 40kg
i co nazywamy dużym psem a co średnim ;)

Link to comment
Share on other sites

Dla psów ras dużych białka powinno być 24-28%. Symply ma dobre karmy dla ras dużych. Z indykiem i ryżem dla szczeniaków ras dużych np. 27% białka. wyższa półka fish4dogs dla ras dużych albo Marp natural z łososiem polecana dla szczeniąt ras dużych 27% białka

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno zastrzeżenie - uwaga co do Fish4Dogs: mają tendencje do kombinowania przy składach i dawkowaniach, więc może się zdarzyć, że bedzie trzeba dawać więcej, niż wynika z informacji na stronie internetowej. ;) Co nie zmienia faktu, że karmy ładnie pachną i smakują psom. A MARP (czy też Marp) testowałam z linii Holistic (wersje z łososiem i z jagnięciną) - też się ładnie sprawdziły. Natural ma więcej opcji, jeśli chodzi o źródła białka (kaczka, czerwone mięso itp.) Z tego, co wiem, przynajmniej część ich karm ma formułę dostosowaną do wszystkich etapów życia (ALS).

Link to comment
Share on other sites

A nie sądzisz, że najlepszą karmą dla szczeniaka jest mięso? Hoduję ponad 30 lat rottweilery, nigdy szczeniakom nie dawałam żadnej, nawet podobno najlepszej karmy, dostawały mięso, mleko, jajka, ser, ryby z dodatkiem ryżu, makaronu, płatków i nigdy nie miałam problemów z za szybkim rośnięciem nadmiarem masy, kłopotami rozwojowymi. I nie wiem co to alergie, biegunki i inne kłopoty. Pies jest zwierzęciem mięsożernym i mięso jest najlepszym pokarmem. Najlepiej wołowe, czasem indyk, jagnięcina, kurczak. Karmy są dla leniwych ludzi, może uszczęśliwiają właścicieli ale wątpię, żeby uszczęśliwialy psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

dwbem autorka wątku zapytała o karmy , bo widocznie tak chce karmić psa. Twoja wypowiedź to tak jakbym na pytanie o polecane gumofilce ktoś usiłował przestawić zwolennika gumofilców na adidasy . Na tym forum są wątki karm gotowych, diety domowej oraz barfa a ten akurat jest o karmach suchych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...