Jump to content
Dogomania

Gacek: ONkowaty dzieciak szczęśliwy w DT, cierpliwy DS poszukiwany


Erica

Recommended Posts

Zaczął się nowy rok i razem z nim kolejna seria psiaków wyrzuconych na wieś...

 

Tym razem trafiło do nas ( znaczy do Potoczka koło Krasnobrodu) takie młodziutkie cudo:

 

sdixc9.jpg

 

Jest strasznie chudy,

 

oizwwj.jpg

 

Gacek błąka się po oklicy od zeszłego tygodnia, ja go dziś spotkałam po raz pierwszy.

 

eqp0k3.jpg

 

Jak na razie podchodzi bez wachania i bierze jedzenie z ręki, ale nie wiem jak długo to potrwa...

 

Bardzo proszę o pomoc w znaleznieniu chłopakowi domu.

Kontakt do mnie: lexadymek[at]gmail.com

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sytuacja Gacka niestety  zmieniła się  na gorsze  :(

Jest przepędzany i obrzucany kamieniami. Przez kilka dni miał schronienie pod stosem desek, ale nie spodobało się to właścicielowi terenu. Wgonił Gacka tak skutecznie, że pies w ogóle nie zbliża się do tej posesji.

 

Dziś zauważyłam, że Gacek ma stłuczony prawy bok na wysokości łopatki, najprawdopodobniej został uderzony...

 

Niestety fundacja Zea nie może pomóc, nie mięliśmy też żadnego odzewu z ogłoszeń.

 

Ponawiam prośbę o pomoc z znalezieniu lokum dla Gacka.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam informację na wątku zamojskim i jestem.

Nie wiem jak mogę pomóc?

Największy problem to brak DT na naszym terenie:(

Zea ma  domy tymczasowe dla psów - wszystkie  w bloku i zajęte, pomimo ogłoszeń nic się nie dzieje, nie ma chętnych na adopcję.

W hoteliku u Murki jest Parys - bez deklaracji ( duży pies, a jest w hoteliku od września i wciąż nie ma żadnego zainteresowania) no i Liza z padaczką, która wciąż dodatkowo zbiera kasę na leki:(

Dochodzi utrzymanie kotów w dt, pomoc w nagłych przypadkach (parę tyg. temu kotka z powybijanymi zębami i złamanym ogonem), sterylki i leczenie zwierząt. Fundacja nie da rady finansowo utrzymać kolejnego psa w hoteliku.

Dzisiaj Tz cały dzień zjeździł w poszukiwaniu miejsca dla szczeniaka i suczki...

Gacek jest w wielkiej potrzebie, ale gdzie go zabrać?

Jedyne wyjście to jakiś dt (karmę i opiekę weta ZEA opłaci) lub hotelik, ale skąd wziąć kasę?

Link to comment
Share on other sites

Tylko jak znaleźć to Dt...

 

Gdyby nasz kojec był solidniejszy, to spróbowałabym go wziąć na przetrzymanie do siebie, ale przy aktualnym stanie, to nasze stado mogłoby zwyczajnie zagryźć Gacka...

 

Ile teraz kosztuje hotelowanie?

 

Jak na razie jedyna alernatywa to 'kojec' na terenie bazy gminy. Ale to jeszcze gorsze rozwiązanie: niska klatka bez podłogi i bez budy. Poza godzinami 7-15, nawet nie mielibyśmy możliwości go karmić.

Link to comment
Share on other sites

12 -15kg, tak na oko. Na zdjęciach jest jeszcze bardzo chudy, teraz już wygląda lepiej. Od 3 tygodni dajemy mu 3-5 posiłków dziennie.

 

Nasz ma dwie ściany z siatki ogrodzeniowej ( reszta konstrukcji drewniana) - rozszarpanie zębami to dla Niny dosłownie 90 sekund... Od dawna mam plany wymienić siatkę na panele metalowe, ale zawsze jest to na końcu listy.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze rozumiem, że to byłoby te 10-12zł za dobę?

 

Transport nie jest problemem - z racji posiadania 8 psiaków mamy minivana.


 

Tylko tak jak patrzę na zdjęcia, Gacek jest chyba trochę większy niż się wydaje. Mi sięga tak odrobinę poniżej kolana.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym jakoś pomóc, biedna psinka, może tymczasem warto zrobić ogłoszenia na olx z jakimś dramatycznym tekstem??? ja tak ostatnio ratowałam psiaka z ulicy i się udało. Taki był trochę w typie Gacka, wyrzucony u mnie pod szkołą, przeganiany. Chętnie pomogę w ogłoszeniach, mogę zrobić wizytę pa w okolicach Zamościa itp. Niestety bdt brakuje..w Sitańcu koło Zamościa ludzie hotelują mi psiaka za 250 zł, mniej więcej jest wielkości Gacka, można by zapytać.. warunki to buda i kojec, ale zawsze to jakaś szansa chociaż na chwilę bezpieczeństwa dla tego psiaka..Finansowo nie pomogę, sama ledwie daje radę, ale chętnie coś zadziałam jak będzie trzeba, pozdrawiam,m.

Link to comment
Share on other sites

Tola - zdjęcie dostałam. Niestety jak na razie hotelowanie nie wchodzi w grę - bazarki mogę zacząć organizować dopiero po sesji na uniwerku ( po 15.02).

 

kudlataja - Witam na wątku.

 

Gacek na ogłoszenie na olx http://olx.pl/oferta/gacek-porzucony-kawaler-szuka-domu-na-zawsze-CID103-ID8Dxxp.html#952260d167i plakaty porozwieszane na terenie gminy. Tekst na pewno mógłyby być lepszy. Jeśli chcesz się podjąć robienia ogłoszeń, to ja będę bardzo wdzięczna. Sama mam teraz egzaminy na głowie i brakuje mi czasu.

 

Wczoraj Gacka w ogóle nie było, chyba znalazł gdzieś schronienie przed wiatrem. Dzisiaj próbowaliśmy wprowadzić go do naszej szklarni, żeby go wysuszyć. Dopóki ktoś z nim jest to jest spokojny, ale zostawiony sam zaczyna piszczeć i wyć :(  Siedziałyśmy przy nim na zmianę z moją mamą, ale po ok. 30min kazał się wypuścić i pobiegł sobie... dokądś.

 

Dziś zayważyłam na nim nowe ślady po bójkach: wyrwany kłąb futra na karku, ślad odżeba tuż pod prawym okiem - samo oko jest czerwone.

Dalej ani jednego telefonu....

Link to comment
Share on other sites

Agusia - witaj cioteczko :) Zobaczyłam Twój awatar i od razu Mackenzie mi się przypomniała, a to już prawie 6 lat...

 

U mnie budżet jest zawsze mocno napięty, więcej niż 20zł/ mc nie znajdę, ale mam z czego zrobić bazarki.

 

Ile teraz kosztuje miesiąc u Murki?

Link to comment
Share on other sites

cieszę się, że jest już wsparcie; najgorzej to zostać samemu...
Erica, a u Was raczej nie ma szans na jakieś ciepłe odseparowane od psów pomieszczenie dla małego?
u Murki byłoby świetnie, tylko trzeba uzbierać trochę kasy, agusiazet dała dobry początek!!!
a psiak urokliwy bardzo, pyszczek poczciwy, nieduży i młody - ma szanse na szybką adopcję.
u mnie z kasą źle, moglabym wspomóc bazarkiem.

Link to comment
Share on other sites

Witaj jotpeg.

 

W domu nie nie ma możliwości - mamy 3 pokoje, wszędobylski remont, 8 psów ze skomplikowanymi układami ( a Hathor i Atos otworzą sobie każde drzwi) i wojowniczą kocicę... Gdybyśmy mięli garaż albo piwnicę to byłaby inna sytuacja...

 

Na razie oswajamy Gacka z foliowym namiotem/ szklarnią, dzisiejsze zdjęcia są z wnętrza. Spróbuję go tam zamknąć na noc, zawsze to trochę cieplej niż na gołej ziemii. Tylko jak na razie, to on nie wie, że to legowisko ze styropianu i kocyków jest dla niego i boi się na nie wchodzic :(

 

Na zdjęciach Gacuś wygląda na małolata, ale tak patrząc po amieniu to może mieć 2-3 lata. Musiałby go vet obejrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Na razie oswajamy Gacka z foliowym namiotem/ szklarnią, dzisiejsze zdjęcia są z wnętrza. Spróbuję go tam zamknąć na noc, zawsze to trochę cieplej niż na gołej ziemii. Tylko jak na razie, to on nie wie, że to legowisko ze styropianu i kocyków jest dla niego i boi się na nie wchodzic

dobrze zeby sie przekonał - moze go tam zwabic parowkami albo inny smakolyk zostawic w tym wlasnie miejscu?
Link to comment
Share on other sites

Wchodzi chętnie, problem w tym, że nie chce tam sam zostawać. - do szklarni znaczy

No i jak psy sąsiadów zaczynają szczekać to koniecznie chce biec do nich o_O

 

Co do samego legowiska, to jedzenie nie pomaga. Jest tak jakby ktoś go kiedyś bił za włażenie na koc..

Link to comment
Share on other sites

U Murki ok. 300 zł miesięcznie plus karma i wet. Ja mu na dobry początek mogę karmę kupić, tylko potrzeba kogoś kto się z Murką skontaktuje i dogra szczegóły. Oni mogą nawet po pieska przyjechać za odplatnością, ale musi być przynajmniej odrobaczony! Piszę, że miejsce jest, a przynajmniej było, czy ktoś mógłby zadzwonić do Murki? Ja jestem niestety na obczyźnie przez całe ferie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...