Jump to content
Dogomania

REMI-pies z porcelany w DT.Szukamy DS!!


mudiczka

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Olena84 bardzo dziękuję za bazarki:) Wpisałam potwierdzenie wpływu w styczniu. Popraw mnie jeżeli potwierdziłam nie na tym.

Uzupełniłam post rozliczeniowy. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie Remika.

 

Długo mnie tutaj nie było, więc w skrócie co u Remika:

Remik nadal mieszka w DT. Ma się tam całkiem dobrze, ponieważ ma swojego ukochanego Dina. Ale oczywiście to tylko DT i nie może tam być wiecznie. Tym bardziej, że Dino o ten DT przydałyby się innym wycofanym psiakom, których przecież nie brakuje:( 

Remik nadal dostaje Ocu Glo, suplement zapobiegający utracie wzroku, w styczniu dostał opakowanie na 3 m-ce. Sprawdzamy teraz, czy rzeczywiście ma alergię pokarmową czy nie. Zgodnie z zaleceniem weterynarza Remik je teraz inną karmę Purinę Dog Chow z łososiem i nie dostaje tabletek Apoquel. Nie drapie się aż tak jak wcześniej, ale po odstawieniu tabletek trochę zaczął się drapać.

Co do zachowania Remika to nie ten sam pies. Jak byłam go ostatnio odwiedzić to u Remika był jeszcze 1 psiak, taki mały wszędobylski młodziutki łobuziak. Remik bardzo spokojny, bez żadnych awantur, jeżeli tamten mu przeszkadzał to po prostu odchodził. Wesołek się zrobił z tego Remika. Bardzo się cieszył, rozmerdany ogonek. Tylko jak chciałam zrobić fotkę to wychodził do innego pokoju, bał się aparatu. Cudnie wyglądają jak z Dinem w rządku koło siebie grzecznie siedzą. I wg Tymczasowej opiekunki Remik jest nawet grzeczniejszy od Dina.

Mimo tych wszystkich pochwał nie zadzwonił do mnie jeszcze ani 1 telefon z zapytaniem o Remika:( 

Czy ktoś widział ostatnio bazarek ogłoszeniowy? Potrzebowałabym duuużo ogłoszeń. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Olena84 bardzo dziękuję za wpłatę z bazarku:)

Uzupełniłam rozliczenie i jeszcze garść informacji o Remiku:

 

W zeszłą sobotę Remik odwiedził swojego osobistego Doktora. Został pooglądany wzdłuż i wszerz. Troszkę się bał, ale dzielnie zniósł wizytę. 
Wnioski są takie, że Remik ma alergię pokarmową, więc do końca życia musi jeść tylko karmę Eukanuba Dermatosis FP http://www.ceneo.pl/14220563. Jeżeli chodzi o smakołyki to albo żadne, albo specjalne np. Hillsa Hypoalergenic Treatments http://www.ceneo.pl/39967164…. Jeżeli opiekun konsekwentnie zastosuje się do wskazań Doktora, to Remik uniknie nieprzyjemnego drapania się. W tej chwili Remik je karmę Eukanuba Dermatosis FP, jest kąpany chociaż raz na 2 tygodnie w specjalnym szamponie i nie drapie się jakoś nadzwyczajnie, tak jak to było wcześniej.

Ogólnie straszliwy z niego słodziak i taka sierotka. Niestety nie nadaje się na eskapady samochodem, ponieważ wciąż wymiotuje podczas jazdy samochodem. Więc marzą mi się dla niego jacyś spokojni domatorzy:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Trochę nie w temacie Remika, ale w sprawie dzikusków.

Obecnie trafiło do schroniska parę wycofanych i gdzieś kiedyś żyjących dziko psiaków. Prawie wszystkie wychodzą albo zaczynają wychodzić już na spacery i powoli się oswajają. Ale ... jest jedna sunia, która nawet nie wychodzi jeszcze na spacery. Mimo, że przychodzi do niej specjalnie jedna pani, spędza z nią dużo czasu w boksie i próbuje zabierać. Dla niej przydałby się DT doświadczony http://schroniak.pl/baja-23017-item208.html

Niestety dopóki Remik nie znajdzie odpowiedniego DS to nie mamy innej opcji dla Baji. 

Może ktoś coś?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.04.2017 o 09:54, Szira napisał:

Trochę nie w temacie Remika, ale w sprawie dzikusków.

Obecnie trafiło do schroniska parę wycofanych i gdzieś kiedyś żyjących dziko psiaków. Prawie wszystkie wychodzą albo zaczynają wychodzić już na spacery i powoli się oswajają. Ale ... jest jedna sunia, która nawet nie wychodzi jeszcze na spacery. Mimo, że przychodzi do niej specjalnie jedna pani, spędza z nią dużo czasu w boksie i próbuje zabierać. Dla niej przydałby się DT doświadczony http://schroniak.pl/baja-23017-item208.html

Niestety dopóki Remik nie znajdzie odpowiedniego DS to nie mamy innej opcji dla Baji. 

Może ktoś coś?

moze warto pozbierać deklaracje?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Całe rozliczenie Remika wygląda tak:

ROZLICZENIE:

Wydatki:
Faktura 3226/02/2016 - 100,00 zł
Fakruta F/MDKCH00/2016/05/0069 - 200,00 zł
Faktura 4176/02/2016 - 403,00 zł
Faktura 4177/02/2016 - 360,00 zł
Faktura 129/01/2016 - 370,00 zł
Faktura 199/01/2016 - 75,00 zł
Faktura 68/02/2016 - 370,00 zł 
Faktura 4/02/2017 - 360,00 zł
Faktura 18/01/2017 - 110,00 zł
Faktura 3022/ST/2017 - 136,13 zł
Faktura 46/02/2017 - 195,00 zł - tabletki ratujące wzrok 90 szt
Faktura 36/01/2017 - 150,00 - wizyta u weterynarza i leki
Faktura FV/1876/PL/1705 -137,41 zł -karma Eukanuba Dermatosis FP 12 kg
Faktura 7059/KCW/2017 - 120,00 zł - wizyta u weterynarza, tabletka na kleszcze i robaki, szampon, płyn do przemywania łapek, badania
Faktura  - 108,00 zł - badanie krwi
Faktura 77/01/2017 280,00 zł - karma dla alergików i psów chorych na nerki
Razem: 3474,53 zł

Wpłaty:
20,00 zł Rafał M.
50,00 zł Aneta M.
100,00 zł Anonim 
200,00 zł Łukasz Ł.
200,00 zł Jacek G.
100,00 zł Barbara W.
50,00 zł Lena S-K
30,00 zł OLGA ANNA S. 
100,00 zł MARTA W. 
100,00 zł BARBARA RZ. 
360,00 zł MARIOLA P.
10,00 zł ALINA K.
494,26 zł z bazarku https://www.facebook.com/events/100557037072429/
20,00 zł Aleksandra Zofia P. z bazarku na dogomania.pl
61,20 zł Patrycja U. z bazarku na dogomania.pl
50,00 zł. Magdalena T.
330,00 zł Patrycja U. z bazarku na fb 
20,00 zł Aleksandra Zofia P. z bazarku na dogomania.pl
30,00 z bazarku na forum dogomania.pl Olena84
35,00 z bazarku na forum dogomania.pl Olena84
100,00 zł Marta W.
45,00 zł z bazarku na forum dogomania.pl Olena84
15,00 zł Hanna B.
360,00 Mariola P.
64,00 zł Patrycja U. z bazarku na dogomania.pl
15,00 zł Hanna B.
50,00 zł Magdalena B.-D.
Razem: 3014,46 zł do 30.06.2017

Saldo: minus 460,07 zł 

Ale czekam jeszcze na potwierdzenie wpływu środków z bazarku na fb 555,00 zł

Natomiast w sierpniu lub wrześniu czekają nas testy śródskórne, ponieważ Opiekunka zauważyła natężenie drapania i wygryzania się przez Remika na wiosnę. Więc oprócz alergii pokarmowe może być jeszcze skórna.

Byliśmy na pierwszej wizycie u znajomej Pani Dermatolog. Parę podejrzeń zostało wykluczonych. Parę dobrych rad już zostało wprowadzonych w życie. Remik dostał nowy szampon. W związku z tym, że parametry nerkowe Remika są na granicy normy to musieliśmy zakupić karmę nerkową i jednocześnie dla alergików. Niestety w Polsce takiej nie ma, więc i cena wyższa 280,00 zł za 10 kg. Ale musimy te nerki unormować. I jedna ważna sprawa, o której nie wiedziałyśmy. Karma Remika nie może być otwarta dłużej niż 2 tygodnie. Więc od razu po otwarciu musimy ją poporcjować na opakowania na max 2 tygodnie. Albo próżniowo, albo zamrozić. Poszukuję kogoś kto może nam tą karmę próżniowo zapakować na mniejsze części (3-4). Jak nie to będziemy musiały pomrozić.

Natomiast sam Remik chyba bez większych zmian. Wesoły, milutki, Nadal bardzo wrażliwy, delikatny i jednak bojący się gwałtownych ruchów czy hałasów. Ale jak podkreśla Tymczasowa Opiekunka - bardzo grzeczny :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...