Jump to content
Dogomania

Przygotowanie do wystawy 3 letniego nowofundlanda


KamilaZ

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

chciałabym posłuchać ekspertów w tej dziedzinie. Mam 3 letniego nowofundlanda - bardzo energicznego - jako szczeniak przeszedl kurs posłuszeństwa - trochę nam wyszło, trochę nie, bo zabrakło systematyczności i socjalizacji z psami.

Teraz chcemy wrócić do nauki i do przygtowania się do wystawy. Czy da się nauczyć tak dorosłego psa pozycji wystawowej ? Socjalizacji z innnymi psami  - opanowania przy nich (narazie dostaje euforii jak widzi inne psy) ? Czy  w ogóle mozna takiego psa przygotować do wystawy ? Szczególnie, że ma on ogromny pokład energii w sobie. Pokazywanie zębów itp mamy wyuczone, więc o to się nie boję, gorzej z resztą.

 

Jeśli tak -  to czy lepiej ze smakołykami, czy bez?

Jak długie treningi ? Jak częste spotkania z psami ?

Czy jest jakaś ciekawa literatura na ten temat ? Czy i gdzie moge znaleźć informację na temat wystawia niufków ?

Czy może jest ktoś kto mógłby mi pomóc  ( okolice Krakowa? )

 

Chcielibyśmy pojawić się na pierwszej wystawie pod koniec kwietnia tego roku, ale czy to możliwe ?

 

Będę ogromnie wdzięczna za informacje.

 

 

Pozdrawiam,

Kamila

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jak już uczyć to przeważnie na coś dobrego do jedzenia ;)
jest dużo szkółek handlingowych :) mi takowa pomogła i musiałam dużo ćwiczyć żeby mój piez zachowywał się jak trzeba

kontakt z psami jest bardzo ważny i kontakt z ludzmi - sędzia dokładnie "maca" psa, pies musi dać pomacać się po jądrach (sprawdzanie czy są wyraźnie odczuwalne) i pies musi na to pozwolić i tak samo z zaglądaniem w zęby

i zdarzają się wystawy w HALACH i psy reagują na nie różnie moja pierwszy raz byłą zagubiona i przerażona a z czasem jej przeszło :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

moj pies (seter szkocki, suka po operacji kolana, czyli po bolesnych przejsciach) zadebiutowal w wieku trzech lat.

po prostu wyszla na ring i sie wystawila. tyle w temacie.

to dorosly pies a nie jakis szurniety szczeniaczek. poszla ze mna i jej pokazalam, co robic.

 

 

przed jej debiutem musialam wypic butelke wina musujacego.

ona byla na trzezwo i podeszla do sprawy zgodnie ze swoim charakterem mlodego buddy: "mam to w dupie, uszanowanko":)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...