• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
KamilaZ

Przygotowanie do wystawy 3 letniego nowofundlanda

3 posts in this topic

Witam serdecznie,

chciałabym posłuchać ekspertów w tej dziedzinie. Mam 3 letniego nowofundlanda - bardzo energicznego - jako szczeniak przeszedl kurs posłuszeństwa - trochę nam wyszło, trochę nie, bo zabrakło systematyczności i socjalizacji z psami.

Teraz chcemy wrócić do nauki i do przygtowania się do wystawy. Czy da się nauczyć tak dorosłego psa pozycji wystawowej ? Socjalizacji z innnymi psami  - opanowania przy nich (narazie dostaje euforii jak widzi inne psy) ? Czy  w ogóle mozna takiego psa przygotować do wystawy ? Szczególnie, że ma on ogromny pokład energii w sobie. Pokazywanie zębów itp mamy wyuczone, więc o to się nie boję, gorzej z resztą.

Jeśli tak -  to czy lepiej ze smakołykami, czy bez?

Jak długie treningi ? Jak częste spotkania z psami ?

Czy jest jakaś ciekawa literatura na ten temat ? Czy i gdzie moge znaleźć informację na temat wystawia niufków ?

Czy może jest ktoś kto mógłby mi pomóc  ( okolice Krakowa? )

Chcielibyśmy pojawić się na pierwszej wystawie pod koniec kwietnia tego roku, ale czy to możliwe ?

Będę ogromnie wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam,

Kamila

jak już uczyć to przeważnie na coś dobrego do jedzenia ;)
jest dużo szkółek handlingowych :) mi takowa pomogła i musiałam dużo ćwiczyć żeby mój piez zachowywał się jak trzeba

kontakt z psami jest bardzo ważny i kontakt z ludzmi - sędzia dokładnie "maca" psa, pies musi dać pomacać się po jądrach (sprawdzanie czy są wyraźnie odczuwalne) i pies musi na to pozwolić i tak samo z zaglądaniem w zęby

i zdarzają się wystawy w HALACH i psy reagują na nie różnie moja pierwszy raz byłą zagubiona i przerażona a z czasem jej przeszło :)

moj pies (seter szkocki, suka po operacji kolana, czyli po bolesnych przejsciach) zadebiutowal w wieku trzech lat.

po prostu wyszla na ring i sie wystawila. tyle w temacie.

to dorosly pies a nie jakis szurniety szczeniaczek. poszla ze mna i jej pokazalam, co robic.

przed jej debiutem musialam wypic butelke wina musujacego.

ona byla na trzezwo i podeszla do sprawy zgodnie ze swoim charakterem mlodego buddy: "mam to w dupie, uszanowanko":)