Jump to content
Dogomania

Psie przedszkole w Warszawie - które wybrać?


Piesologia

Recommended Posts

Które psie przedszkola w Warszawie polecacie i dlaczego?

 

Pytam tylko osoby, które uczęszczały do psiego przedszkola.

Nie pytam właścicieli szkół i szkoleniowców.

 

Najbardziej interesuje mnie:

- ilość zajęć i czas ich trwania

- ilość szczeniaków podczas szkolenia

- gdzie szkolenia się odbywają (w jakiej dzielnicy)

- oraz gdzie odbywają się same zajęcia (ogrodzony plac, nieogrodzony plac, pomieszczenie itp)

- czego szczeniaki uczone są podczas zajęć i jakimi metodami

- jak socjalizowane są szczeniaki (z ludźmi, hałasem, innymi psami itp)

- kto prowadzi zajęcia

 

Z góry dziękuję za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

Polecam dogadajciesie.pl

 

Do przedszkola co prawda nie chodziliśmy, bo mam na to za stare psy ;) ale z racji, że mieszkam w pobliżu widuję ich zajęcia, a sama uczestniczyłam w wielu innych, jak kształtowanie, rally-o, tropienie, oby, obi więc co nieco o ich prowadzeniu zajęć wiem. :)

 

Przede wszystkim patrzą na komfort psów - to mi się najbardziej podoba. W związku z tym grupy są niewielkie, chyba nigdy nie byłam w  grupie większej niż 4 osobowej, a do tego jest dwóch trenerów. Wszystko metodami dostosowanymi do psa, nie mają jednej idealnej metody, choć oczywiście wszystko jest bez użycia awersji. Do dostosowanie metod do psa bardzo się sprawdziło przy moim lękliwym psem.

 

Prowadzą zajęcia na Bielanach, na AWF, mają nieogrodzony placyk i ogrzewaną zamkniętą salkę.

Link to comment
Share on other sites

Byłam na stronie i wygląda to zachęcająco...choć 600zł trochę dużo :/ ale może warto?
ktoś ma doświadczenia z tą szkołą jeszcze? Pozytywne? negatywne?


Dużo, ale moim zdaniem naprawdę warto. Napisz do chłopaków albo zadzwoń pogadać, z tego co wiem to zapraszają na ich trening, żeby sobie obejrzeć i wyrobić własne zdanie przed przystąpieniem do kursu. :)

Ja chodziłam na różne kursy do nich i nigdy nie żałowałam.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A o animagu myślałaś? Magda to jedna z najlepszych zawodniczek obi w Polsce i ma genialne podejście do młodych psów ;) Jak tylko będzie u mnie jakieś seminarium to od razu się zapisuję ;P

 

Tak nawet do niej pisałam. Tylko skąd mam wiedzieć, które psie przedszkole ostatecznie wybrać? Na stronach internetowych zawsze wszystko ładnie wygląda :D

A mi nie zależy na posłuszeństwie tak bardzo jak na prawidłowej socjalizacji z psami, ludźmi, sytuacjami... Gdzie np są prowadzone zajęcia szczeniaków z dorosłymi psami?

Link to comment
Share on other sites

U Magdy Łęczyckiej można naprawdę nauczyć się podstaw pracy z psem, które Ci się przydadzą w codziennym życiu. Dodatkowo, strasznie się tam zwraca uwagę na balans i odpowiednie emocje u psa, co się rzadko zdarza, więc tym bardziej jest godne podziwu.

 

Gdybym miała osobiście wybierać przedszkole w stolicy to pewnie poszłabym właśnie tam ze swoim szczeniakiem. A jeśli z jakichś powodów nie - to może do CEK Zuzik?

 

Azorres natomiast omijałabym szerokim łukiem, założenia mają może i dobre, ale z praktyką już gorzej. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W animagu nie zebrała się grupa :( nie wiem czy czekać na kolejną (która też może się nie zebrać) czy szukać gdzieś indziej... tylko białołęka tudzież daleki żoliboż to trochę daleko jak się dojeżdża z Piaseczna...Może znacie coś godnego polecenia naUrsynowie? Mokotowie?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak Magda z Animag prowadzi zajęcia z Psiego Przedszkola, ale wiem jak prowadzi zajęcia z zakresu obedience  - miałam okazję z nią pracować i bardzo mi się podobało. Faktycznie (jak to w obedience) duży nacisk kładzie na odpowiedni balans pomiędzy wyciszeniem a pobudzeniem psa w zależności od ćwiczenia. U mojej suki jest to najważniejszym elementem każdego treningu ;)

Jeśli chodzi o Dogadajciesię to słyszałam pozytywne opinie, natomiast o Azzoresie za wiele nie wiem poza tym, że raczej kładą nacisk na medialość...

Link to comment
Share on other sites

Ja się obiema rękami i nogami podpisuję pod szkółkami prowadzonymi przez osoby z doświadczeniem i osiągnięciami w sporcie, czyli w tym przypadku: Magda Łęczycka. Nawet jeśli myślisz wyłącznie o przedszkolu i żadne egzaminy czy zawody nie są Ci w głowie, to weź pod uwagę, że sport jest dużo trudniejszy niż podstawowe posłuszeństwo czy socjal. Wymaga większej wiedzy, doświadczenia i wyczucia. Więc obrazowo: jak ktoś umie coś trudnego, to z łatwym tym łatwiej sobie poradzi :) To co pisze powyżej Psiemyślenia jest bardzo trafne. Takie podejście szkoleniowca procentuje w późniejszym życiu psa i jego właściciela.

Link to comment
Share on other sites

I superrdog ma zajęcia na Polu Mokotowskim. Zobacz u nich na stronie czy mają teraz jakieś terminy /superrdog.pl/. Niedawno skończyli psie przedszkole bo moja znajoma była u nich na tym ostatnim kursie. Pewnie niebawem będą zaczynać kolejny. Tam jedna instruktorka na kilka lekcji ze szczeniakami przyprowadza swojego wielkiego psa do socjalizacji ale też było tak że po naszych zajęciach zaczynały się zajęcia dla dorosłych psów więc zawsze była chwila na poznanie się z innymi dorosłymi psami. 

Link to comment
Share on other sites

Mój pies był w Kamidze, mają zajęcia na Polu Mokotowskim, na ogrodzonym terenie. Prowadzi Kasia Smilgin.
http://www.kamiga.pl/
Bardzo fajne zajęcia, pozytywnymi metodami, ale korekty tez były w razie potrzeby ;) Wyjścia poza teren też były, aby psiaki poznały miasto. W psim przedszkolu psiaki mogą w przerwach pomiędzy zajęciami bawić się ze sobą. Koszt kursu 450 zł, zajęcia już od 7 marca. Osobiście zdecydowanie polecam, mojemu psu dużo dały.

Link to comment
Share on other sites

No to ja polecam Superrdog.pl

 

Pracują na emocjach, socjalizacji środowiskowej, oraz uczą jak nawiązać silna, ale zdrowa więź- opiekun-pies. Ja jestem mega zadowolony. Dziewczyny =pełen profesjionalizm, indywidualne podejście i do własciciela i do psa. Fantastyczne wyczucie potrzeb i oczekiwań.

Gorąco polecam

Link to comment
Share on other sites

No i wygląda na to, że załapiemy się na grupę w Animagu :D cieszę się ,bo po waszych opiniach i po tym co poczytałam w Internetach to chyba najciekawsza opcja. Do tego w miarę blisko, na hali (w marcu z pogodą bywa różnie). Więc generalnie super. Zaczynamy w najbliższy weekend.

Jak będziemy już po napiszę krótką relację, by inni mieli łatwiejszy wybór ;D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Od stycznia pies założycielki wątku już raczej wyrósł z okresu szczenięctwa. Całkiem sprytny "chłyt małketingowy" - polecić czyjąś szkołę, bo a nóż ktoś kliknie w link z podpisu :D :D


Ta szkółka bardzo pozytywna, a później...... http://blog.talkwithdog.pl/2015/08/17/european-flyball-championships-2015/
mistrzostwa czy nie mistrzostwa, na takim polu z dziurami to ja nawet nie daję psu biegać, a co dopiero startować.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...