Jump to content
Dogomania

Obcinanie pazurów - mission impossible


Pelococta

Recommended Posts

Kurczę. Z tymi emocjami to niejasna sprawa - nie jestem panikarą, potrafię "na zimno" podchodzić do rzeczy i wydarzeń, również w przypadku wychowania psa. Odniosłam wrażenie, że mój spokój ducha nie ma nic wspólnego z jego reakcjami w tym jednym przypadku - przy obcinaniu pazurów. Cezar sobie po prostu ubzdurał że pazury to świętość, którą należy chronić poprzez piski, kwiki, wyskoki, warczenie i w skrajnych przypadkach sikanie :P

Ale skoro tak będzie najlepiej, nie będę ruszać pilnika przez pierwszy tydzień :)

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze jedno - jeśli po tygodniu widok pilnika spowoduje piski czy szarpanie się - nie możesz ustąpić. Nie żeby od razu zapowiedzieć pieseczkowi urwanie łba przy samych płuckach, ale przynajmniej tonem zdumiono-zgorszonej dezaprobaty powiedz mu - "Chyba zgłupiałeś???" i powtórz spokojnie "Waruj, dobrze". I znowu dotyk pilnika - do skutku. Odwrócimy mu kota ogonem - on ma zrozumieć, że waruj to waruj, choćby dziesięć pilników tańczyło dookoła walca.
Pies nie rozumie słów, ale intonację naszych wypowiedzi odbiera doskonale:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Hejka drodzy dogomaniacy, 

odkopię troszkę wątek. Mam małego szczeniaczka. Moim zdaniem nie kwalifikuje się on jeszcze na obcinanie pazurów. Ma 10 tygodni :D Ale moje pytanie brzmi kiedy powinienem zacząć go oswajać z tym zabiegiem, z narzędziami do obcinania pazurów? Jak Waszym zdaniem się do tego zabrać. Nie chcę wystraszyć malucha, ale też chcę, aby w przyszłości nie sprawiał problemów podczas obcinania pazurów. Słyszałem że im szybciej się zacznie tym lepiej. Więc chciałbym wiedzieć jaki wiek psa będzie odpowiedni. Może macie jakieś godne polecenia sposoby lub akcesoria, które ułatwią mi tę naukę. 

Edycja: 

Czy ktoś z Was używał może elektrycznych pilników do pazurów. Wyczytałem o nich tutaj https://www.wyszczekany.pl/obcinanie-pazurow-u-psa/ I chciałem wiedzieć jak one działają? Czy chodzą głośno? Mój psiak boi się jeszcze nieznanych dźwięków. I jak u nich z efektywnością skracania pazurów? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...