Jump to content
Dogomania

Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!


Recommended Posts

Ewa ja się dołożę do badań i do hoteliku też. Kraba odkryłam na facebooku i przypadkowo (?) tu na dogomanii. No nie mogę go przecież zostawić. Jak będą znane koszty hoteliku i badań, to napiszę bardziej konkretnie, ile mogę dać od siebie co miesiąc. Na razie na same badania mogę Ci przesłać 100 zł, a potem dołożę w miarę potrzeb.  

Link to comment
Share on other sites

Ewuś, pomyślę nad bazarkiem.......

Teraz muszę pomóc Znajdkom, bo mamy trzy psy - ofiary sylwestrowych zabaw, do pilnych operacji, ratujących życie. Wszystkie operacje muszą się odbyć w najbliższym tygodniu, a koszt to ok 4-5 tys łącznie, po cenach preferencyjnych, a potem jeszcze rehabilitacja......ech, życie.

Zajrzyjcie na bazarek z kalendarzami: http://www.dogomania.com/forum/topic/144835-kalendarze-z-psami-i-kotami-na-znajdki-do-1501-godz2200/

Link to comment
Share on other sites

kochane

 jak dobrze ze jesteście

 jak dobrze

 

 Murka kochana miejsc nie ma nic a nic

 Ergunio jest u Mureczkow przecie

 a już miejsca nie mieli

 Emis nie ma miejsc do lutego

kikou nie ma miejsc

ZuziaM nie pisala jeszcze ....

 wiec szukamy dalej

 wszędzie gdzie pytalalm

 nie ma wolnego

 ciocia Lilutosi jeszcze może zajrzy

 może akurat będzie mieć miejsce i przecież ma wiedze

 dużo pracuje z psinkami

 wychowuje

 

dziekuje sercem za deklaracje

 dziekuje razem z tym bidunkiem

 imie ma ...straszne ...oj straszne ...

 kochane pytajcie tez gdzie możecie

 pytajcie

 ja jeszcze raz poproszę Lilu

 Lida sercem dziekuje kochana

 na razie nic nie zbieramy

 czekamy na cud czekamy na miejsce jakiekolwiek ...

 aby bezpieczne

 mam ja wielki pokoj przecie ...

 ale nie mój nie mój

 tam nic nie można ....

Link to comment
Share on other sites

Ja na fb jestem, mam na swoim koncie kilkadziesiąt wydarzeń, w tym kilka aktywnych i z doświadczenia wiem, że wpisy takie są nie najlepiej przez uczestników odbierane. Nawet zdarzyła mi się wypowiedź, że ktoś z mojego wydarzenia odchodzi z powodu właśnie tego typu wpisu. Na szczęście takie wpisy pojawiają się tylko sporadycznie i dzięki reprymendzie innych osób coraz mniej. Wpisy takie są po prostu nie na miejscu i tylko tyle. Każdy pomaga jak może i na ile może, nie można na nikim wywierać w taki sposób presji. Nie każdy ma nawet te "głupie" 5 zł i niektórym jest z tego powodu najzwyczajniej przykro.

Jeśli zachęta zostanie napisana taktownie to nikt o czystych intencjach nie powinien się obrazić.

I to by było na tyle - bo to wątek tego biedaka a nie "kto i za co się obrazi" ;)

Oby FB okazał się zbawiennym sposobem  dla niego i ktoś dał mu chociaż DT...

Link to comment
Share on other sites

Lilu dziekuje

 wkleiłam tylko tyle, co było na watku psiaczków

,, KRAB - nawet za bardzo nie ma go jak zareklamować. Nieładny. Niezgrabny. Niezbyt towarzyski, raczej wystraszony i trochę wycofany. Mocno starszy. I na dodatek - kaleki. Nie ma w sobie żadnego wdzięku, czegoś, czym by ujął i chwycił za serce. Nie wie, czego może się od na spodziewać, więc nie łasi się i nie garnie - raczej ostrożnie obwąchuje rękę. Zrobił głupią minę, charakterystyczną dla przestraszonych psów. I nawet kaleką łapę - a raczej jej brak, schował za tą zdrową - więc nie widać i nie wzbudza współczucia.
Możemy tylko domniemywać, że człowieka potrzebuje i pragnie, jak każdy inny pies. Może nie był nigdy nauczony bliskości, może nigdy nikogo nie ujął ani nie chwycił za serce, przez co miał raczej smutne i byle jakie życie, a może tak długo siedzi w schronisku, że wycofał się i zrezygnował. I dobrze, że nie czeka - bo jest jednym z najsłabiej adopcyjnych psów w schronisku.
Może też być tak, że w nowym domu otworzy się i okaże dobrym, ufnym psem. Tylko czy ktokolwiek będzie chciał zaryzykować?
Krab ma ok. 9-10 lat.
KOJEC: X - 1
NR: 1491
,,

 nic więcej ciociu  nie było

 zapytam na watku Radys

 dziekuje

ze zaglądacie

Link to comment
Share on other sites

Li lu

Lilu ...jesteś teraz jedynym ratunkiem

 dla biedaczka

 rozwaz proszę  rozwaz ciociu

 niechaj nie odejdzie w zapomnieniu

 ... w cierpieniu ...

 nie kochany

 nie tulony

 zarzucony gdzies ..bo sa inne piękniejsze na już ... inne cudowne

a Krabunio

 ojeje  ja rycze i czytam i rycze znow ,...ratujmy kochani

 On cudem jest przecie  

 peka serce ...

Link to comment
Share on other sites

Podnoszę,,sądzę,że jest na dogo ktoś kto ma dom z ogrodem lub mieszka bez bariery schodów i pomoże temu psu... Tylko niech to zrobi,

 

Imię tego psa w połączeniu z fotografią i wiedzą, gdzie jest, niestety może wywoływać jak najgorsze skojarzenia.... Taki przestraszony, niepełnosprawny pies może trafić na stół silniejszych kolegów..  Nie obroni się w razie ataku, a nie wierzę, by miał izolatkę, W przepełnionych schroniskach czegoś takiego nie ma,,, zwłaszcza dla słabych psów

Link to comment
Share on other sites

Postaram się ściągnąć na wątek osobę, która robiła zdjęcia Krabikowi.

Swego czasu miałyśmy propozycję DT dla najbardziej potrzebującego psa (najlepiej jakiegoś trójłapka). W Rasysach jest kilkanaście takich psów. Niestety w większości są to psy, których nie udało się wyciągnąć z kojców (chowały się w budach). Oprócz Łapy, która właśnie pojechała do tego DT, najbardziej socjalnym psem był Krab. Najważniejsze, że nie jest agresywny - boi się, ale spokojna osoba, małymi kroczkami powinna sobie z nim poradzić. Tyle wiem z rozmów z osobą robiącą zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za biednego Kraba. Imię też ma biedaczek takie niefartowne :(. A zmiana imienia, to często i zmiana losu ;)

Krab pustelnik, to po angielsku: hermit crab - Może niech będzie Hermit?(prawie jak Kermit). Co o tym myślicie? Albo - bazarek na nowe imię dla biedaczka?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...