Jump to content
Dogomania

Z jakiej hodowli?


Guest Mary&Puma

Recommended Posts

Guest Mary&Puma

Myślę o kupnie szetlanda na wiosnę. Chcę aby szczeniak był za ok. 1000 zł. Nie będzie to raczej piesek wystawowy, będę z nim trenowała agility. Lepiej dozbierać i kupić go za więcej? Znacie jakieś dobre hodowle szelciaków za ok. 1000 zł ?

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że za 1000 nie kupisz sheltie. Pieska tej rasy nie można kupić bez rodowodu, przynajmniej ja nie spotkałam takiego i bardzo dobrze. Rasa jest rewelacyjna. Trzeba szukać pieska niehodowlanego w hodowlach psów tej rasy. Bywają szczenięta, które mają np. wadę zgryzu lub wady w umaszczeniu (białe łaty w miejscach, gdzie biel nie może występować), takie psy nie nadają się do hodowli ani na wystawy ale w psich sportach takie wady nie przeszkadzają, wtedy warto negocjować cenę bo to cały czas będzie sheltie.

Link to comment
Share on other sites

W tej cenie bywają sheltie nie nadające się do hodowli i na wystawy. Są to szczenięta z wadą zgryzu lub z białymi łatami w miejscach, gdzie nie powinny występować ale to nie pozbawia je rodowodu ani nie wyklucza z uczestnictwa w psich sportach. Warto szukać i pytać w różnych hodowlach o takiego pieska wcześniej, może hodowca sprzeda taniej psiaka, który nie rokuje wielkich osiągnięć wystawowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szetlandy to fantastyczne psy, małe, mądre, łagodne. Dla szetlanda zawsze nr.1 jest właściciel i rodzina, niepotrzebna duża przestrzeń do mieszkania, ale niezbędne są długie spacerki, zabawa, nauka, bo szetland to pies aktywny i spragniony uwagi. Szetlandy są dość szczekliwe, lubią szczekać bo niegdyś to była bardzo pozytywna cechą, którą wzmacniano. Szetland miał zaganiać szczekając (nie w ciszy tak jak inne psy zaganiające) oraz stróżować. Szczekliwość można umiejętnie wyciszyć, co nie zmieni faktu, że szczek szetlanda jest przykry dla ucha - wysokie, skrzekliwe tony. To nie będzie "tubalne" szczeknięcie a raczej taki odgłos jakby ktoś piłował styropian :/  Mój szetland lubi szczekać, poprzedni też lubił - szczekają i słuchają własnego szczeku jak muzyki. Nauczyłam reagować na komendę "cicho". Ważne jest także to, że jak się szetlanda wymęczy zabawą i treningiem to mu się już nie chce szczekać. Znam właścicieli, którzy się chwalą, że ich szetlandy są cichutkie, więc pewno są i takie egzemplarze, albo ci ludzie nie mają porównania. Ja mam, bo oprócz szetlanda mam collie, który czasami sobie szczeknie, ale raczej z rzadka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...