Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ergunio ma jutro wizytkę u chirurga w celu diagnostyki kręgosłupa i ustalenia dalszej strategii postępowania. Chodzi o to, by sprawdzić, czy ma nadal brać te leki na kręgosłup które brał, czy może jakieś inne. W transporcie Pani Ergunia i pieska pomoże wellington, ja tez miałam być w klinice, ale niestety dopadła mnie grypa. Tak więc bardzo dziękuję wellington, która ma odpowiednie autko dla tego olbrzyma. :) 

Trzymajcie kciuki, by wyniki były jak najlepsze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, AgaG napisał:

Ergunio ma jutro wizytkę u chirurga w celu diagnostyki kręgosłupa i ustalenia dalszej strategii postępowania. Chodzi o to, by sprawdzić, czy ma nadal brać te leki na kręgosłup które brał, czy może jakieś inne. W transporcie Pani Ergunia i pieska pomoże wellington, ja tez miałam być w klinice, ale niestety dopadła mnie grypa. Tak więc bardzo dziękuję wellington, która ma odpowiednie autko dla tego olbrzyma. :) 

Trzymajcie kciuki, by wyniki były jak najlepsze.

Trzymamy:)mocno

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.03.2017 o 18:40, AgaG napisał:

Ergunio ma jutro wizytkę u chirurga w celu diagnostyki kręgosłupa i ustalenia dalszej strategii postępowania. Chodzi o to, by sprawdzić, czy ma nadal brać te leki na kręgosłup które brał, czy może jakieś inne. W transporcie Pani Ergunia i pieska pomoże wellington, ja tez miałam być w klinice, ale niestety dopadła mnie grypa. Tak więc bardzo dziękuję wellington, która ma odpowiednie autko dla tego olbrzyma. :) 

Trzymajcie kciuki, by wyniki były jak najlepsze.

No i? Był na wizycie Erguś? Jak tam?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mar.gajko napisał:

No i? Był na wizycie Erguś? Jak tam?

Tak! Była. Skpiuję fragment opisu z fb, bo padam na nos po prostu dziś. 

W cudownym domu, domu - marzenie Ergo czuje się rewelacyjnie, również fizycznie. Jego kondycja stała się tak dobra, że doktor zalecił by nie podawać mu w tej chwili leków, a jedynie go obserwować. Rtg wykazało, że zwyrodnienia kręgosłupa nie są poważne jak na wiek Erga, a oskrzela Ergo są takie jak u 5-letnich piesków, zupełnie niezniszczone w przeciwieństwie do płuc i oskrzeli psów mieszkających cały czas w Krakowie, których organa te niedomagają już w młodym wieku z powodu zanieczyszczonego powietrza. Natomiast doktor wykrył u Ergusia bolesność w jamie ustnej wywołaną zgorzelą zębową po lewej stronie. Trzeba ją będzie chirurgicznie usunąć. Oprócz wiadomości o zdrowiu Erga, które mimo kłopotów pieska z zębami, są naprawdę bardzo dobre, cieszy nas ogromnie fakt, jak bardzo zadowolony i ufny jest Ergo. Ten silny jak koń i łagodny jak baranek pies w warunkach cudownego domu, dzięki miłości i trosce Wyjątkowej Opiekunki, rozkwitł psychicznie. Zawsze miał cudowny charakter, ale był dosyć nerwowy, pobudzony, przez pewien okres obsesyjnie wylizywał łapę (dokładnie bliznę na niej) tak, że trzeba było ją nawet bandażować.

 

Uff jest dobrze. Jak odsapnę napiszę więcej. Foty zrobiła Ergusiowi i jego kochanej Pańci wellington. Sa też na stronie. Może mi się uda je przenieść tu. :)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

z zębami pójdą do Bakowskiego, bo blisko. dziś badał Erga dr Derkowski.

Niestety nie potrafię przenieść fot z fb, nie wiem czemu,.bo kiedyś  mi się udawało

Link to comment
Share on other sites

O rety! To jest inny pies!

Zupełnie inny wzrok, spokojnego, pewnego siebie, bo kochanego psa.

No i sierść jakaś dłuższa mu się zrobiła :)

Jedną mam wątpliwość, na 1 i 2 zdjęciu widać, że przednia łapa jest miękka (łapa niedźwiedzia). Może trzeba zwrócić uwagę weta na nią, niechby się wypowiedział co z tym zrobić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, jolantina napisał:

Dobrze, że kręgosłup w niezłej formie. Niech sobie nasze :) maleństwo:) jeszcze pobryka.

Z opisu, jak na łózko wskakuje, to wynika, że te zwyrodnienia naprawdę mu nie przeszkadzają. Z psami się bawi na wybiegu. Super. Pewnych leków nie da się za długo brać. Pańcia Erga mi mówiła, że ostatnio postępowała tak jak ze swoim staruszkiem. Jak się zdarzyło, że Erguś miał gorszy dzień, to mu ten lek przeciwbolowy dawała,  a jak szalał jak konik, to nie.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, agat21 napisał:

Śliczności! :) :) :) Pychol taki uśmiechnięty, postawa dumna - pies co się zowie! :)

Czyli fakt, że przebywał w tej "cudnej" wiosze kochającej zwierzęta choc trochę wyszedł mu na dobre: miał czyste powietrze. 

 

 

Z relacji kolezanki wiem, że Ergo wykazuje ogromne przywiazanie do swojej Pańci, a ona go uwielbia po prostu i tak własnie miało być. :) 

A sierść to mu się zmieniła jeszcze w hotelu na taką dłuższą, falujacą. Zdębiałam jak go zobaczyłam w dniu adopcji, bo futro całkowicie inne wobec tego, które razem widziałyśmy w 2014 roku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, terra napisał:

O rety! To jest inny pies!

Zupełnie inny wzrok, spokojnego, pewnego siebie, bo kochanego psa.

No i sierść jakaś dłuższa mu się zrobiła :)

Jedną mam wątpliwość, na 1 i 2 zdjęciu widać, że przednia łapa jest miękka (łapa niedźwiedzia). Może trzeba zwrócić uwagę weta na nią, niechby się wypowiedział co z tym zrobić.

Jego badał i przeswietlał jeden z najlepszych chirurgów w Krakowie. Który praktycznie już tylko chirurgia i ortopedią się zajmuje i naprawdę jest w tym świetny.

Jak byłam z moim Homerem u niego,(Homer ma niedowład tylnej częsci) to nie tylko go prześwietlał, ale i sprawdzał przemieszczanie się po podłożu, sprawdzał łapy, jakies odruchy w nich,  wypytywał. Myslę, że w przypadku Ergo też tak było i jak na razie nic się nie dzieje niepokojącego. Kartę wizyty Ergo znam ze słyszenia (przez telefon mi była cytowana), zapamietałam, ze stwierdzono "brak deficytów neurologicznych" Natomiast wiadomo, ze starszy pies będzie wymagał kontroli u weta już zawsze. 

A w ogóle to nie mogę wprost uwierzyć, że on przestał łapę mamlać. Natręctwo to mu minęło. i to ogromnie cieszy. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, AgaG napisał:

Z opisu, jak na łózko wskakuje, to wynika, że te zwyrodnienia naprawdę mu nie przeszkadzają. Z psami się bawi na wybiegu. Super. Pewnych leków nie da się za długo brać. Pańcia Erga mi mówiła, że ostatnio postępowała tak jak ze swoim staruszkiem. Jak się zdarzyło, że Erguś miał gorszy dzień, to mu ten lek przeciwbolowy dawała,  a jak szalał jak konik, to nie.

Dzieki Aga za wieści:))) i jolantinko za zdjęcia.:)

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

i ja dziękuję jolantinie. :) roboty jej dodałam,

Z Ergusiem nadal będę w kontakcie.:) On jest taki miły, kochany, dobry.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...