Jump to content
Dogomania

Golden retriever z Rosji


annieaniela

Recommended Posts

Witajcie. Chcemy z mezem kupic szczenie Golden retriever z rosyjskiej hodowli. Moze nie jestem wielkim znawca, ale od zawsze interesuje sie ta rasa, wiec mysle, ze cos tam wiem. Juz od dluzszego czasu obserwowalam pewna suke, ktora mieszka w Moskwie. Za jakis czas zostala pokryta. Miesiac temu urodzily sie dzieciaki. Zdecydowalismy, ze chcemy znowu miec psa. Od smierci ukochanego kundelka minelo 1,5 roku i juz chcemy znowu dzielic zycie z czworonogiem. Oczywiscie wiedzialam, ze musi byc to szczenie z tej wlasnie rosyjskiej hodowli, ktora sobie juz duzo wczesniej upatrzylam. Zarezerwowalismy chlopaka jak pieski mialy tydzien. Za 3 tygodnie powinien byc juz z nami. Wczoraj zapytalam hodowczynie o cene, musialam w koncu kiedys zapytac, bo wiem ze jest to szczenie z dosc dobrym rodowodem wiec nie bedzie najtansze a nie chcialam zostac zaskoczona przed wyjazdem malego do Polski. Cena to 1200euro za chlopaka+300euro za dowiezienie go. Oni nam go dowioza z tego wzgledu, ze to jest Rosja i na pewno im rosjaninom bedzie latwiej. A wiec moje pytanie dotyczy ceny. Czy to jest po prostu Rosyjski rynek, czy cena moze wynikac raczej ze wzgledu na dobre pochodzenie i ekterier pieska?
Moze ktos importowal szczenie z Rosji i orientuje sie mniej wiecej jakie sa u nich ceny pieskow?
Jest to spora roznica, bo u nas nie spotkalam sie raczej z cena powyzej 3000zl. Pozdrawiam, Paulina

Link to comment
Share on other sites

Szczerze, nie znam się za bardzo na rosyjskich cenach, ale np. w Czechach psa, który ma dobry rodowód i potencjał, można znaleźć już od 2000 (plus, minus). Cena 1200e to dla mnie niepojęte, ale patrząc na ceny innych ras w Polsce, to za niektóre psy trzeba też tak zapłacić (co dla mnie jest nieporozumieniem, bo psa z równie dobrym rodowodem i świetnymi wynikami można znaleźć za połowę mniej (no za 3K to już na pewno bym znalazła psa, który by miał ogromny potencjał i ogarniętą psychikę).

U nas w Polsce są tanie, bo są znane, ale ta popularność też trochę zniszczyła te psy - sfiksowana psychika, wygląd inny itp. 

Ja bym Ci radziła rozejrzeć się jeszcze póki masz czas i możliwość zrezygnowania. A nóż trafi się coś lepszego. 

Mogłabym Ci wysłać na PW np. stronę z Czech, gdzie są właśnie podane ceny psów (coś jak nasze allegro, olx), a jeśli znajdę, to również link do hodowli retrieverów (ale nic nie obiecuję, bo nie wiem, czy gdzieś nie zapodziałam tego linku).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Coś mi się wydaje, że cena jest "dla Polaków", a co z badaniami rodziców, szczeniąt. oby się nie okazało, że pies będzie chory. Na Słowacji mają fajne goldeny, piękne wystawowe suki aczkolwiek bywają w Rosji "perły" po rodzicach sprowadzonych z zachodu dlatego cena jest astronomiczna.

Link to comment
Share on other sites

Cena jest normalna - labradory są tak samo popularne jak goldeny i nie tylko w rosji cena za psa który będzie eksportowany jest wyższa. 1200 euro to taka totalnie normalna cena, tak jak u nas np. 2 tys zł. 

Jeśli chciałaś od dłuższego czasu tego psa importować, to chyba nie myślałaś, że sprzedadzą ci go w polskiej cenie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...