Jump to content
Dogomania

Na pomoc KARPIOM!


Iwona&Wiki

Recommended Posts

Wiem, że to totalny :offtopic: jest, ale ważne i tutaj największa szansa na pomoc!

 

W sklepie Chorten na rogu Baranowickiej i Zaścianki (przed torami) sprzedawano dziś żywe karpie w reklamówkach!

Sprzedawczyni pakując i zawiązując żywe karpie w reklamówkach kompletnie nie reagowała na moje uwagi,

że to znęcanie się i nie można tak robić! Oczywiście, ale już z domu, od razu zgłosiłam to Policji (tel. 997) i mieli zainterweniować.

To już nie jest Białystok, więc SM (tel. 85/869-68-00) nie chciała podjąć interwencji i odesłali do Policji.

 

Mam wielką prośbę. Czy ktoś mieszkający w pobliżu mógłby tam zajrzeć i sprawdzić, czy te bezmyślne babsztyle przestały pakować żywe karpie w reklamówki?

Bardzo proszę, sama nie mam możliwości, mieszkam poza Białegostokiem i w najbliższych dniach nie będę jechała. Dzięki!

 

 

Jednocześnie uczulam wszystkich:

10608451_786456168060030_207241270618438

 

Więcej na ten temat na przykład TUTAJ <- KLIK

Link to comment
Share on other sites

Witam, Nie jestem z Białegostoku i niestety nie sprawdzę sklepu, ale podnoszę wątek, może ktoś sprawdzi???

 

W ubiegłym roku wezwałam policję do jednego z marketów w Zamościu - karpie pakowane były do reklamówek! Dosłownie napotkałam sytuację, w której

kobieta beztrosko robiła zakupy, podczas gdy w jej koszyku obok salaty i świątecznych sprawunków zapakowany do reklamówki karp dusił się w męczarniach. Po tej interwencji pojawiły się we wspomnianym markecie specjalne torby,w których karp umieszczany był w wodzie, torby z jakimś atestem, ponadto stoisko z karpiami przesunięte zostało w część marketu położoną bliżej punktów kasowych, karpie kupowane były na końcu. To drobne pocieszenie dla smutnego karpiego losu...jednak konsumujmy odpowiedzialnie, nie bądźmy obojętni, prawo jest po stronie karpi, przynajmniej jeśli chodzi o warunki sprzedaży i transportu i nie wahajmy się

go egzekwować.  Bardzo proszę reagujcie, niezależnie od diety jaką stosujecie! czy te zwierzęta naprawdę muszą tak cierpieć z powodu kulinarnych upodobań, dziwnie pojmowanej tradycji i obojętności. Dla ludzi święta to zazwyczaj czas radości, odpoczynku, spotkań, dla karpi natomiast to coroczne, niewyobrażalne męki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...