Jump to content
Dogomania

trymowanie na "kocią łapkę"


jborowy

Recommended Posts

Ostatnio sędzia zwróciła mi uwage, że mój piesek ( welsh terrier) powinien mieć nóżki zrobione na " kocią łapkę".

Na wystawie nie było okazji ani czasu aby się dokładnie wypytać.

Może więc na forum ktoś z dogomaniaków wytłumaczy mi o co chodzi?

Nadmieniam, że pieski trymuję sam a w mojej okolicy nawet nie mam się kogo poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Panie Januszu ... Na kocia lapke to znaczy zeby stopke ( dookola pazurkow) obciac na okraglo. Zdecydowanie za duzo wlosa bylo na "stopkach" i tym samym lapa nie wygladala elegancko. Poza tym i tak juz Evita wyglada lepiej. Jak znajde czas to troche moge dziewczyne "dorwac" w Katowicach :D Polecam zobaczyc m.inn te stronke : http://www.geocities.com/kennelhighvoltage

Link to comment
Share on other sites

Ja robię tak: wyrywam z łap ile się da, szczególnie od góry między palcami. Od spodu między opuszkami i tuż przy nich wycinam nożyczkami (jakbym miała golarkę z malym ostrzem, to bym goliła). Potem zaczesuję włos tak, żeby każdy włosek sterczał prosto w kierunku, w którym rośnie. Wyrywam te, które wystają dalej, niż inne. A na koniec jeszcze czasami potrafię trochę nożyczkami wyrównać. Ale nożyczkami staram się jak najmniej, żeby nie stracić charakteru i koloru włosa na stopach. Efekt, o który mi chodzi, to żeby noga łącznie z łapą wyglądała jak prosta kolumna, czyli żeby nie było widać, że łapa wystaje do przodu. I jeszcze: wg wzorca, łapa ma być mała i zwarta (kocia), więc zostawiając wokół niej dużo włosa daje jej się niepotrzebnie większy wygląd.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mam troche zdjęć, żeby zilustrować to, co napisałam w poprzednim poscie (prawie rok temu! :o Ale czas leci!)

A więc oto zarośnięta łapa (tylna), przed jakimkolwiek trymowaniem:

tylnalapaprzed.JPG

Tutaj po wstępnym trymowaniu - wyrwałam już niemal wszystko, co wyrwę (poprawię jeszcze tę kępkę z tyłu), zostało głównie wyrównanie nożyczkami i obcięcie pazurów:

tylnalapapodczas.JPG

A tutaj efekt końcowy, oczywiście nie wypindrzony na wystawę, bo zaraz po tym Misia szła nie na ring, tylko na spacer w błoto :wink: :

tylnalapapo.JPG

Link to comment
Share on other sites

No widzę, że nikomu oprócz Fuki nie podobał się mój prezencik :cry: . Ale Fuka powiedziała mi, że całkiem nieźle zrobiona łapka, a ona widziała dobrze zrobione psy w swoim życiu więc bardzo mnie ta opinia cieszy. :D

Fuka, nie mogę już pstryknąć z tyłu "przed", ale jutro postaram się pstryknąć "po".

Link to comment
Share on other sites

ja delikatnie zostawiłabym przy paluszkach, tak żeby nieco prykryć pazurki :roll: ale to niuanse
Ale właśnie sęk w tym, że tak się nie robi. Idealnie pazurki powinny być krótsze :oops: . Natomiast włoski tam pozostawione powiększają optycznie łapkę, która ma być malutka. Ja osobiście na to ostatnie zdjęcie mam reakcję odwrotną - widzę na nim jeszcze kilka włosków, które bym przycięła...

Muszę jednak podkreślić, że to, co opisuję (słownie i na zdjęciach) to styl praktykowany w USA... Może w Europie zostawia się większe łapy :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Flaire to teraz prosze o tyl lapy
Postaram się sfocić wieczorkiem, ale tylko "po", bo "przed" już nie ma :( :wink: .
oraz o front i reszte trymowania
Ha! Wymagająca jesteś! Może się dołożysz :wink: ?
amerykanskiego :)
No w Europie mnie jeszcze za to z ringu nie wyrzucili, a kilku sędziów nawet chwaliło ("nienagannie przygotowana" i takie tam :wink: ... od bardzo wymagającej Pani Sędzi :D ).
Link to comment
Share on other sites

NO chyba zartujesz. Ja ciagle jestem niezadowolana z wynikow moich skuban ..... ciagle cos sterczy, stoi , i zawsze cos skonce. Ja bede mogla cos powiedziec po jakis jeszcze 10u latach . a to co umiem juz sie dzielilam na topiku welshowym :) Tu bardziej moze wypowiadac sie Aluzja , Ramir czy ty. :) Ja ciagle sie ucze

Link to comment
Share on other sites

Ja ciagle sie ucze
Chyba wszyscy ciągle się uczymy... I ja też jestem wiecznie niezadowolona z tego, co mi wychodzi (nawet wtedy, gdy sędziowie chwalą - właściwie wtedy mi najgłupiej, bo wiem, ile było niedociągnięć :( ).

A łapy od tyłu dzisiaj nie zdołam ufocić, bo zmęczona jestem wielce... Może jutro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska']A brak zdjec z tylu... musza wygladac jak z przodu... jak rowne kolumienki... :wink:[/quote]Już mam te zdjęcia, tylko teraz muszę się sprężyć i wstawić. Ale masz rację - wyglądają jak z przodu, tylko zamiast pazurów - widać poduszeczki troszeczkę.

OK, oto tylna łapa z tyłu. Ujęcie zrobiłam trochę dłuższe, żeby było widać stawy skokowe (dobrze tłumaczę "hocks"?), które często sprawiają problemy trymerskie.

[img]http://www.std.org/~hania/misia/tylnalapatyl2.JPG[/img]

Tak naprawdę, to powinnam jeszcze wstawić zdjęcie z boku i tym sposobem, mielibyśmy tylną łapę kompletnie opracowaną. Zostałaby tylko reszta psa :wink: .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[b]Flaire[/b], obiecuje, że jak tylko Fuka porosnie czyms takim na nogach z czego bede zadowolona - to..... a poza tym ja bym jeszcze chciała byc kiedys zadowolona z moich łapich wyczynów.... Zobaczymy jak mi pojdzie z Diukiem - ocenisz w Gdansku. Na razie pozbawiłam go brwi - zostały mu szczątki, mam nadzieje, że na Wilno bedzie miał nowe :roll:
Wiesz - a nie pokazałabys wiecej pięty? I pęcinki mi się marza....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...