Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

Ja myślę Eluś że nie!  problem może być też ... z jakimś młodzieżowym czy szczenięcym zapaleniem skóry(podobno to częste z ostrowłosymi czy krótkowłosymi) tak powiedziała p doktor przez telefon ale muszę ją zobaczyć!  i stanęło na tym że w poniedziałek pojedziemy! ... ja złapałam się na tym że dawałam jej wszystkiego po troszeczkę np actimel 2łyżeczki ale na miseczce białego serka (sama robiłam, może za tłusty) może nie wolno tak mieszać?   w ogóle łapię się na tym że o wiele więcej wiem na temat staruszków... niż szczeniaczków :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wpadłam w popłoch....Napisz co wet powiedział i spytaj o szczepienia kiedy i jakie..

Sorry,że tak powiem,,pasażerów,,na gapę nie ma?Coś jej nie ugryzło?

Ela

Link to comment
Share on other sites

Przegląd futra wczoraj i jeszcze dla pewności zrobiony! nic nie zauważyłam!  a ciekawe od kiedy można kąpać szczeniaka?  przeczytałam że od razu! jak przestanie ssać mleko i jest taka potrzeba :crazyeye:  ... coś mi się nie wydaje?

szczepienia ma wszystkie, za pół roku kolejne odrobaczanie

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście wszystko jest dobrzej p doktor bardzo dokładnie obejrzała Taksunię i powiedziała że to na pewno nie jest żadna infekcja skóry ,jeśli już, to tylko po odpadnięciu jakiegoś strupka ,była blizna, dostałyśmy olej do karmy DR Sejdla i wyglądało że Taksunia poznała p doktor( to właśnie od tej p doktor mamy Taksunię) bo tak zawzięcie wychlastała ją języczkiem po twarzy ,że już nikt nie miał wątpliwości ,że poznaje!

pochwaliła p doktor że Taksunia ma piękną linię a jej bracia i siostra ,które jeszcze zostały to wyglądają jak kluseczki...to ja chyba ,teraz trochę więcej jej karmy sypnę;)

Link to comment
Share on other sites

Taksuniu, zycze Ci milych i radosnych dni swiatecznych. Duzo ciepla i obecnosci kochanych Opiekunow.

Oby Twoi Opiekunowie byli szczesliwi i zdrowi, nie zalowali Ci dobrego jedzonka i pieszczot (nie wiem, po co to pisze, bo na pewno masz tego tyle, ile trzeba)...

 

Po prostu Wesolych Swiat!!!

Link to comment
Share on other sites

 33.gifSerdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia i wzajemnie Wszystkim życzymy również ,Wszystkiego Najlepsiego... i nie zmieniajcie się Kochane ciocie:)

 

... wygląda ,że Taksunia ma dość długie paznokcie... od kiedy można/powinno się zacząć obcinać pazurki?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Co do paznokci...

Obciąć należy wtedy gdy są za długie czyli nie ma takiego terminu,że np.w 3 m-cu życia szczeniaka czy czwartym...Zależy to bowiem od tego w jakim tempie pazurki są ścierane...Rozumiem,że sunia chodzi po miękkim podłożu?No to nie masz wyjścia trzeba obciąć...Potrafisz?

Ja nie.Z psem zawsze w celu obcięcia idziemy do weterynarza.On to zrobi najlepiej.Ma odpowiedni sprzęt,wie jak i do jakiej długości obciąć..

E/R

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Elu :)  jutro i tak się wybiorę ,ponieważ Taksunia jest lękliwa(podobno ona wcześniej nie miała kontaktu z ludźmi ani ze zwierzętami, dół domu jest przeznaczony dla psów w drzwiach mają wyjście na ogród)  pomyślałam,że też poproszę na wszelki wypadek tabletkę na uspokojenie(sylwester)

zresztą i tak chciałabym wyjaśnić jeszcze pewne kwestie w innym temacie....

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Polecam Stress-out.Pomaga naszemu biedakowi szczególnie na Sylwestra.On bardzo mocno przeżywa te strzały,wrzaski,tańce i ryki,bo śpiewem tego nazwać nie można...Ja naprawdę rozumiem,że ludzie i to młodzi mają prawo się bawić,ale dlaczego strzelanina petard musi się zacząć już w południe?Tego nie pojmuję...

Podkreślałam konieczność pójścia do weta aby obciął pazurki,bo mamy w rodzinie geniusza,który sam obcinał i to był koszmar..

Była krew z łapki i moje pretensje i awantura i wielka ochota przywalić geniuszowi w ten głupi łeb!

Ela

Link to comment
Share on other sites

To i ja mam takiego geniusza[URL=http://smayliki.ru/smilie-1309009479.html]06a6f1bc1f9d3588704213bd81eb5d06.gif[/URL] a później jeszcze nie można zatamować krwawienia! kiedyś TZ tak właśnie za krótko przyciął Jasieńce! i przytkał wodą utlenioną co okazuje się ,powoduje jeszcze większe krwawienie [URL=http://smayliki.ru/smilie-51556359.html]5fb3a46694f99dcc97ccdfbbaef72ec8.gif[/URL]   aaaa... u nas też była awantura thumbdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Zastanawiam się ile Ty maluchu ważysz?Ja zawsze uważałam,że pies ma być duży,silny...I mamy takiego klopsa-Rufusik waży 20 kg..Jak przychodzi ten Sylwester to on się biedny tak boi,tak chowa..A to pod stół,a to za tapczan..W końcu idziemy do łazienki i choć zgodnie z zaleceniem weta dostaje Stress-Out,który polecam! boi się..Tak sobie myślę,że taką małą rybkę to można łatwiej chronić,a Ratlerka to już wogóle za pazuchę i nie ma sprawy..Dorotka ma takiego psiaka ..Kleszczyk jest taki maleńki,a Rufus to jednak kawał psa jest..Jak mi go żal...

Dla Ciebie  Taksa i oczywiście Twoich opiekunów życzenia najlepsze z okazji Nowego Roku...Bądż zdrowa suniu,bezpieczna i bardzo,bardzo szczęśliwa..

A sobie -tak na uszko szepnę Tobie psia dziecino-życzę zdrowia,bo serce daje się bardzo we znaki.Życzę sobie zobojętnienia,bo tak jest zdrowiej..

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego maleńka!

Ela/Rufus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...