Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

 Wszystkim ,którzy nas odwiedzają,składamy  Najlepsze życzenia,
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
43318.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Anusiu, tak pięknie sie witasz na różnych wątkach :)

To ja Cię tutaj powitam, u Twojej Tasi :)

Mam nadzieję, ze majowka udala sie wspaniale i wrociliscie wypoczeci i zadowoleni.

Jak Tasiunia powitała Mazury? Wyszalala się i wybawila na swobodzie pewnie do syta... No i Was miała przez cały czas przy sobie - a to chyba największe szczęście dla każdego "futerka" :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Aniu buziak.gifudała się ta majówka , słoneczko świeciło, byliśmy razem , Taksunia szalała szczęśliwa :) wszystko napiszę później i nawet parę fotek zrobiłam, tylko muszę troszeczkę nadrobić zaległości na różnych frontach ;) przede wszystkim muszę rozesłać zaproszenia do Maksia, żeby rozdysponować pieniążki ,które pozostały z operacji, Aniu do Ciebie również wysyłam, jeśli masz jakiś pomysł to napisz u Maksia proszę :) cieszę się Aniu ,że zaglądasz do Taksuni ,już tak cichutko się u niej zrobiłookok.gif

Link to comment
Share on other sites

Oprócz fajnej pogody i dobrych wieści, był też deszcz ,burze i złe wieści :(    jakby się tak zastanowić? to chyba nigdy nie było wyjazdu na Mazury, nawet takiego 3-4dniowego?  żeby nie padało?  muszę napisać że Taksunia przy tym wyjeździe nabawiła się , panicznego lęku przed burząkrzyk.gif nigdy nie było z tym problemu!  może nie zauważaliśmy, jeśli nawet ? miała jakiś lęk?  ale tym razem przestraszyliśmy się, bardzo!  o Taksunię! i burzy też;)   w nocy obudził nas potworny huk!  aż trzęsło przyczepą :(   naprawdę był okropny, straszny! Taksunia aż podskoczyła w łóżku a później było już tylko gorzej! bo burza była bardzo długa ,niestety!  biegała w jakimś szalonym amoku... dyszała, aż jej język cały wisiał jak nigdy :(   nie mogliśmy nad nią zapanować!  ... dopiero po zapaleniu światła i włączeniu bardzo głośno radia, usiadła ale trzęsła się tak bardzo ,że normalnie , w oczach gubiła włosy :(     ... gorzej! bo była burza we Wrocławiu już nie tak silne były te grzmoty ale niestety ... też wyskoczyła z łóżka i niespokojna chodziła... biegała po mieszkaniu, jakby chciała się schować, mam obawy ,że już teraz zawsze będzie się bała burzy smutny.gif

Byłam u weta kupiłam jakiś niebieski żel ,który trzeba zaaplikować z boku kufy ,rozciągając fafla ,ale żeby był skutek powiedział ,że najlepiej podać tak 1-2godź przed!?   bo jak pies już jest przestraszony to raczej nie zadziała!...

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę był taki moment jak Taksunia leżała na podłodze ,drżała tak okropnie aż jej włoski wypadały, wyglądało to już chyba, jak konwulsje a język myślałam że jej cały wyleci, nie wiedziałam nawet że ma taki długi ,,, przestraszyliśmy się że dostanie zawału serca :(  martwię się że teraz już zawsze będzie bała się burzy :(   Elu masz rację że one wcześniej wyczuwają nadejście burzy! podobno jakieś wyładowania? ładunki?  coś w powietrzu jest, czego my ludzie nie wyczuwamy a one tak!   Elu czy podawałaś przed burzą leki uspokajające?

Link to comment
Share on other sites

Tak też powiedział lekarz , dziękuję :) nie będziemy jej niepotrzebnie karmić pigułkami, chyba że będzie wiadomo wcześniej o jakichś silnych burzach a teraz chyba trzeba spróbować ją odczulać, tylko muszę znaleźć gdzieś nagrania grzmotów? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎18 o 09:18, anica napisał:

Tak też powiedział lekarz , dziękuję :) nie będziemy jej niepotrzebnie karmić pigułkami, chyba że będzie wiadomo wcześniej o jakichś silnych burzach a teraz chyba trzeba spróbować ją odczulać, tylko muszę znaleźć gdzieś nagrania grzmotów? 

Anica jak nazywa się ten niebieski żel ?

Link to comment
Share on other sites

Trochę poczytałam ?!... drążę temat ponieważ Taksunia i tak jest 'strachulcem'  małym ale jednak strachulcem :(   tak było od początku! a raczej dużo gorzej! do dzisiaj ?w sierpniu będzie cztery lata/  nie zawsze chce zostawać w domciu, rano do południa ,kiedy wychodzimy do pracy, zostaje bez problemu natomiast popołudniu ,wieczorem Nie!   nie każdemu da się pogłaskać!  boi się głośnych odgłosów ulicy!  i coraz częściej... jako rada na takie stany lękowe- Melantonina , nasza ludzka, podobno dobre efekty bez wielkich działań ubocznych?  czy ktoś już stosował?...

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎06‎-‎06 o 08:58, anica napisał:

Trochę poczytałam ?!... drążę temat ponieważ Taksunia i tak jest 'strachulcem'  małym ale jednak strachulcem :(   tak było od początku! a raczej dużo gorzej! do dzisiaj ?w sierpniu będzie cztery lata/  nie zawsze chce zostawać w domciu, rano do południa ,kiedy wychodzimy do pracy, zostaje bez problemu natomiast popołudniu ,wieczorem Nie!   nie każdemu da się pogłaskać!  boi się głośnych odgłosów ulicy!  i coraz częściej... jako rada na takie stany lękowe- Melantonina , nasza ludzka, podobno dobre efekty bez wielkich działań ubocznych?  czy ktoś już stosował?...

A zostawiałaś jej konga albo matę węchową? przed popołudniowym wyjściem żeby ją zmęczyć spacerem i potem lizaniem i tropieniem ?u mnie było to samo a teraz mały pada i śpi :)a ja wychodzę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czasem próbowałam, mam matę i konga, może za mały?  jak z nią wychodzę i jest mocno zmęczona , takie kontrolowane wyjście/ tak zdarzyło się raz czy dwa/ to zadziałało... jeśli nagle muszę wyjść ,np telefon i wychodzę... nawet nie ruszy konga czy maty :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Czasem próbowałam, mam matę i konga, może za mały?  jak z nią wychodzę i jest mocno zmęczona , takie kontrolowane wyjście/ tak zdarzyło się raz czy dwa/ to zadziałało... jeśli nagle muszę wyjść ,np telefon i wychodzę... nawet nie ruszy konga czy maty :(

mój Piotruś ( około 16 lat  ) łatwiej go i zmęczyć - bo malutki ( 2,5 kg ) więc spacer jest w stanie go wymodrować bo nóżkinami się nadrepcze - a czasem po powrocie w domu odpala mu się torpeda w tyłku i dalej szaleje :D ale generalnie po dłuższym spacerku to już widać że walczy a oczka same mu się zamykają więc czasem wraca na rączkach i potem śpi pól dnia :) gorzej jak coś nie planowanego właśnie nagle - i trzeba wyjść - to szczekać potrafi i godzinę po moim wyjściu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

 

Kochani hailm.gif błagam pomóżcie znaleźć domek dla tej słodkiej suni! jej pan zginął w wypadku samochodowym a rodzina... oddała sunię prosto spod kołderki do schroniska :(  tylko dlatego ,że był to kolega naszej koleżanki dogomaniaczki, zabrała sunię ze schroniska ale niestety nie może u niej zostać!  Vikunia jest naprawdę urocza, wspaniały przyjaciel rodziny, wrażliwa, grzeczna, całuśna, zachowuje czystość jak na dobrze wychowaną panienkę przystało, Viki obecnie przebywa w Tarnowie  :) więcej szczegółów podam na PW jeśli ktoś będzie zainteresowany....Przepraszam ale szukamy pomocy wszędzie!  Plissssssssssssssssss...

7ba85b9b4d670cf4med.jpgcac390c2bc9f24damed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aniu, dziękuję Ci pięknie za pokzanie Vikuni.

Na szczęście Vikulka zamieszkała już w nowym CUDOWNYM DOMKU!!!

Jest Jedynaczką, ma swoich Ludzi i domek tylko dla siebie, na dodatek jest blisko mnie u moich Przyjaciół... 31 lipca 2018, po 14 wspólnych latach odeszła Ich Jamnisia Fifi... Oni długo (Vikula była u mnie 4 tygodnie) nie mogli podjąć decyzji, aż wreszcie, jak pojawi się potencjalny Dom z drugiego końca Polski wiedzieli, że albo teraz, albo nigdy już, ani Oni, ani ja nie zobaczymy Vikusi... nie mogliśmy Jej tego zrobić... została u nich, mamy kontakt, jeździmy z Nią na grób Jej Krzysia (*) ....

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio w mediach ,zwłaszcza w radio głośno i dużo się mówi o nowelizacji ustawy z dn 15listopada2018 ,niestety niektóre media podają wiadomość w ten sposób...że wyprowadzenie psa bez smyczy może zakończyć się mandatem-5000,oozł nie jest to do końca prawdą, wystarczy przeczytać poniższy artykuł :)

https://www.psy.pl/5000-zl-mandatu-za-psa-luzem/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...