Jump to content
Dogomania

Karma dla dorosłego owczarka niemieckiego.


Suzana

Recommended Posts

Potrzebuję naprawdę dobrej  karmy dla owczarka niemieckiego. 

Jeśli chcesz karmić psa dobrą karmą, kupuj mu karmę z prawdziwym mięsem w składzie. Wszystkie wymienione w tym wątku karmy są karmami mączkowymi i nie ma w nich mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz karmić psa dobrą karmą, kupuj mu karmę z prawdziwym mięsem w składzie. Wszystkie wymienione w tym wątku karmy są karmami mączkowymi i nie ma w nich mięsa.

 

 

Kłamstwo! MARP Holistic - weźmy z jagnięciną... świeże mięso z jagnięciny 25%, suszona jagnięcina 17%. Husse Lamm & Ris: jagnięcina min. 30%. Planet Pet Society dla dorosłych:  mięso z kurczaka 35%, jelito drobiowe; Planet Pet Society dla dużych ras: mięso z kurczaka 30%, jelito drobiowe; Planet Pet Society dla aktywnychmięso z kurczaka 38%, jelito drobiowe. W składach tych kilku karm nie ma nawet śladowych ilości mączek! 

 

 

P.S. Elia wypowiada się tak samo w każdym wątku dokładnie tak samo. Zapytać o konkretną karmę, jaką poleca - zaprosi na priv, jak to handlowcy. ;) Proszono ją o to wielokrotnie, by wypowiedziała się PUBLICZNIE. Nigdy tego nie robi. Wysłałam dwa raporty, jeden z informacją o kłamliwym poście.

Link to comment
Share on other sites

Elia, w jednej sprawie przekłamanie, w drugiej będę musiała przysnać rację. MARP produkowany jest dla Czechów w Wielkiej Brytanii. Strona w języku angielskim - podpowiem - zgodna z wersją polską i opakowaniem, które zakupiłam - MARP Holistic Lamb: Freshly Prepared Lamb 25%, Sweet Potato, Dried Lamb 17%. W języku czeskim: Jehněčí maso 25%, Sladké brambory, Sušené jehněčí maso 17%. To jest mięso - czy go nie ma, bo jakoś "meal" ani "mouka" nie widzę?! Nie zarzucaj mi agresji, gdy jedynie nazywam kłamstwo po imieniu.

 

W Husse Lamm & Ris w angielskiej wersji językowej jest "lamb" - nie "lamb meal".

 

Co do Planet Pet Society, tu faktycznie w wersji anglojęzycznej występują pojęcia "chicken meat meal" i ""chicken intestine meal" oraz (w wersji 'grain free'): "dried ckicken" (czyli suszone mięso) i "chicken meal" (mączka z kurczaka) po 30%. W tej jednej wersji mamy zatem suszone mięso.

 

Zapewniam, że składy karm, zwłaszcza tych, które kupuję, czytam wnikliwie. Wiem, co to mięso dehydratyzowane / liofilizowane / mączka. Potrafię też wyliczyć, ile zostaje mięsa "świeżego" po dehydratyzacji. Nazywanie mnie "biedaczyną" i pisanie "ty" bez grzecznościowej wielkiej litery mogłaś sobie we frustracji własnej darować.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz karmić psa dobrą karmą, kupuj mu karmę z prawdziwym mięsem w składzie. Wszystkie wymienione w tym wątku karmy są karmami mączkowymi i nie ma w nich mięsa.

Nadal wszyscy czekają na choćby jeden przykład takiej karmy - pani mądralińska (teraz zamiast zacząć bluzgać jak to jest w twoim zwyczaju, głeboki wdech i wydech... i dawaj - i nie tłumacz po raz kolejny dlaczego tego NIE zrobisz)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nadal wszyscy czekają na choćby jeden przykład takiej karmy - pani mądralińska (teraz zamiast zacząć bluzgać jak to jest w twoim zwyczaju, głeboki wdech i wydech... i dawaj - i nie tłumacz po raz kolejny dlaczego tego NIE zrobisz)

 

Podpisuję się ręką, nogą i każdą inną częścią mojego ciała. :) Ale Elia coś chyba znów zamilkła w tym wątku... Objawi się zapewne za jakoś czas w kolejnym. 

Link to comment
Share on other sites

A karmy z wyższej półki jak 1st Choice czy Taste of Wild? Moim zdaniem jak najbardziej warto właśnie na nie zwrócić uwagę,zresztą ich wątek pojawia się już wielokrotnie na forum.

 

A dlaczego uważasz, że są to karmy z wyższej półki? Czy chodzi może o poziom cen?

Link to comment
Share on other sites

Elia ... czekamy na propozycje karm mięsnych... Gosbi akurat mięsną nie jest... ale przykład powyzej pokazuje kogo reprezentujesz ...heh

 

Isabelle301, marzenie ściętej głowy. Propozycji znów się nie doczekamy, a za brak szacunku - należnego choćby z racji uczestnictwa w tym samym forum - co więcej, za agresję słowną wobec mnie, choć nie obrażałam, a każde stwierdzenie popierałam argumentami, poszedł kolejny mój raport. Z Elią już rozmawiać nie zamierzam, bo w cywilizowany sposób się nie da.

 

A Gosbi zawiera mięso suszone - w wersji z kurczakiem według składu z językowo oryginalnej, czyli hiszpańskiej wersji strony producenta 31% carne de pollo deshidratada (w polskiej wersji językowej suszonego mięsa z kurczaka) plus 8% pescado deshidratado (czyli suszonej ryby - zapewne nie filetu z niej), czyli porównywalnie do bezzbożowego Planet Pet Society podanego przeze mnie wyżej, w którego składzie wykazano dried ckicken (w polskiej wersji językowej składu suszone mięso z kurczaka) i chicken meal (w polskiej wersji jezykowej składu ze strony producenta produkty z kurczaka) po 30%.

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. z tego co wiem to karma Canagan jest z mięsa swieżego.. Ktoś się na forum przyczepił, że to mięso świeże więc mało mięsa w nim zostaje a teraz Elia pisze, że to mączka... Może zanim ktoś się wypowie w temacie sprawdzi o czym pisze... Chcecie karmę bez mączki to For Friends jest wyłącznie ze świeżego mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Witam

W całość się nie wczytywałem ale z moich znajomych hodowców ON-ków na tapecię są : Josera Festival, Happy Dog, Magnusson i MM.

Jeden ze znajomych który ma jedna z starszych i liczących się hodowli przećwiczył już sporo karm i wg niego, a co widać tez i po psach najbardziej sprawdziła się Josera.

Link to comment
Share on other sites

Ale wiecie co? 

czepiam się Elii... ale... jedno jej przyznac muszę - przyznac jej muszę na wielki plus. Zwróciła moja uwagę (i inni tez powinni pójść tym tropem) na rozbiezności w składzie znajdującym się na etykiecie polskiej i na stronie producenta karmy... jak ładnie MOM zamienia sie na mięso (na polskiej etykiecie)

czy mógłby ktoś kto ma worek karmy - jakiejkolwiek - sprawdzić zbiezność/rozbiezność składu wyp[isanego na worku w języku angielskim z tym co na polskiej etykiecie i na stronie producenta?

Ja nie mam jak... u mnie ani granulki niet :-)

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani isabelle301.
 

 

Elia ... czekamy na propozycje karm mięsnych... Gosbi akurat mięsną nie jest... ale przykład powyzej pokazuje kogo reprezentujesz ...heh

Nie wiem co Pani ma na myśli że karma Gosbi akurat mięsną nie jest. Karmy z serii Exclusive of Gosbi zawierają od 25-36% suszonego mięsa w składzie w zależności od rodzaju. Jest to ilość procentowa już po wysuszeniu czyli w workach 15 kg znajduje się od 3,75kg do 5,4kg suszonego mięsa a żeby uzyskać taką ilość suszonego mięsa to potrzeba dużo więcej mięsa surowego, jak Pani pewnie wie (ale inni też będą to czytać)

np: http://gosbi.pl/strona/11/lamb_rice

 

Składy karm są przetłumaczone z języka hiszpańskiego. Jest to tłumaczenie wierne, gdyż karma jest tak dobrej jakości, że nie muszę "ulepszać" jej składu tak jak niektórzy dystrybutorzy innych karm.

Bardzo słuszne tutaj (jak i na innych forach) jest odsyłanie do stron producentów w celu zapoznania się z prawdziwym składem innych karm dlatego odsyłam również do strony producenta gdzie może Pani zweryfikować skład karm Gosbi:
http://www.gosbi.com/es/productos/exclusive-of-gosbi/lamb-rice/

 

Ponadto chciałbym poinformować wszystkim czytających, że:

suszony kurczak a suszone mięso z kurczaka to nie jest to samo.

 

Suszony kurczak to: skóra, kości, podroby, mięso ( o ile jest)
Suszone mięso z kurczaka to: po prostu czyste mięso z kurczaka
Także wiadomo 1kg czego jet bardziej wartościowe.
W sklepach też 1kg kurczaka kosztuje 6zł a 1kg piersi 15zł

 

Jak tylko znajdę więcej czasu (w nowym roku) to postaram się zdobyć dokumenty, które regulują nazewnictwo odnośnie suchych karm dla psów i kotów.
 

 

Na koniec informuję jeszcze, że użytkownik "Elia" nie jest powiązany w żaden sposób z dystrybucją/reklamą i czymkolwiek z karmami Gosbi.
(chociaż kto wie - może kupuje u mnie)
Lista osób/firm, które "reprezentują" Gosbi w Polsce dostępna jest na naszej stronie http://gosbi.pl/gdzie-kupic

 

Pozdrawiam,
Jakub Niesłuchowski - dystrybutor karm Gosbi w Polsce

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Ja poleciłabym Acanę dla dorosłych psów ras dużych . Ma wszystko co trzeba, najlepiej przeczytaj sobie skład, najważniejsze -  ma bardzo dużą zawartość glukozaminy i chondroityny, a te składniki są ważne dla owczarka niemieckiego na stawy. Moje psy po niej mają piękny włos i mnóstwo energii. Trzeba ją wprowadzać jednak powoli, bo to karma wysokobiałkowa i czasami pies ma luźne stolce na początku, tak było u nas, ale z czasem wszystko się wyregulowało. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...