Jump to content
Dogomania

dlaczego taki duży?


mójbiewerek

Recommended Posts

Mam pytanie do znawców rasy,

w hodowli Diamond Angels kupiłam psa z rodowodem niemieckim rasy Biewer Yorkshire Terrier . Rodzice waga suki 2,30 kg, pies 2,0 kg. 

I tu jest problem mój piesek ma 6 miesięcy i waży prawie 5 kg. Brałam go z hodowli jak miał 9 tygodni, ważył wtedy 1,5 kg.

Hodowca twierdzi że wyszły zapewne geny pradziadka. Czy to możliwe. W miocie były 3 lub 4 szczeniaki.

Nie wiem czy nie zostałam oszukana, zależało mi z ważnych powodów na psie z wagą ok. 3 kg o czym informowałam hodowcę,( mam korespondencję mailową z hodowcą ). Gdyby nie ta waga docelowa równie dobrze mogłam wziąć psa ze schroniska za darmo.

Na moją informację o wielkości pieska hodowca powiedział że mogę go sobie sprzedać a ona w ramach rekompensaty odsprzeda mi 2 letnią sukę o wadze 1,80 kg, która nie nadaje się do hodowli.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chyba źle trafiłaś. Tutaj jest dział dla Yorkshire Terierów. Podział ras jest zgodny z podziałem FCI a czegoś takiego jak Biewer Yorkshire Terrier nie ma. Nie ma więc też standardów rasy, norm, wymiarów, etc. 

Dziwne też skąd piesek ma rodowód? Chyba że jest to papierek wystawiany przez te pseudo związki hodowców psów rasowych czy inne związki naciągaczy, których świstki nic nie znaczą i nigdzie na świecie nie są honorowane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...