Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Z Panią Od Cyprysa cały czas prowadzę korespondencje na fb. Chciała zabrać psiaka w tą niedzielę, ale schron  wydaje psy  tylko w dni powszednie. Teraz prowadzi negocjacje, żeby go Jej wydali w dzień powszedni, ale po godz 14. Wcześniej, jak o 17  nie da rady dojechać, bo pracuje :(. Wielka prośba do Ayam i PsówzRadys, jak możecie, to pomóżcie Dziewczynie, przemówcie w Jej sprawie .

Zadzwońcie do schroniska  - może to będzie miało wpływ na pozytywne rozpatrzenie sprawy ?

 

 

Nutusiu, niestety, nie Ligol. Znacznie biedniejszy jest kolejny szczenior -  towarzysz niedoli ze wspólnego boksu z Aramisem i Cyprysem  - Yogi. Też jak oni młodzik - wycofany i przerażony :(. No, to jego wezmę, chociaż nie jest dropiaty ;) - a szkoda :)

Link to comment
Share on other sites

Pani mieszka w Olsztynie i wygląda mi  na całkiem fajną dziewczynę :). Cyprys (zmieni mu imię, ale jeszcze nie wie, na jakie:)), będzie miał u Niej dobrze :). Teraz zamówiony jest Yogi

 

 

10896925_335913536595868_416124978787821

 

 

 

YOGI - jest psim podrostkiem, współtowarzyszem niedoli dwóch innych wyrośniętych szczeniaków: Aramisa (już adoptowanego) i Cyprysa (który lada moment opuści schronisko) - wygląda na to, ze Yogi zostanie z całej trójki sam. Zachowuje się podobnie, jak tamte - jak niekochany, niedopieszczony szczeniak, który dorasta, zamiast wśród ludzi, w schroniskowym kojcu. Do człowieka garnie się, ale zarazem boi się nagłych ruchów, potencjalnych zagrożeń - stąd ugięte łapy i brak odwagi, aby na nich porządnie, jak normalny pies. Nie udało nam się namówić Yogiego to tego stanięcia, ciągle rozpłaszczał się, jakby kości nie miał w środku. Dlatego jest psiakiem ogromnie potrzebującym domu - normalnych warunków, niezbędnych do psiego rozwoju. Zeby nie stracił zupełnie psiego dzieciństwa - bo już wielka jego część mu bezpowrotnie uciekła.
Yogi ma ok. 8-9 miesięcy.
Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem stanowiska dyrekcji schroniska.

Zazwyczaj niedziele w innych schroniskach są tzw dniami otwartymi.

Właśnie wtedy ludzie mają czas na przyjechanie,oglądanie i adopcję.

Przykre to wszystko.

Na szczęście chyba coś się wyjaśniło skoro Cyprysek jest adoptowany.

Mam nadzieję,że przez tą panią co się o niego starała.

Ciekawa jestem kogo adoptuje Krysia...........

Link to comment
Share on other sites

Kochani Moi, proszę pomóżcie ogłaszać tą suczkę - Popcorn. Ona bardzo pilnie potrzebuje domku, hoteliku - OPCORN vel PRAŻONA KUKURYDZA - otrzymała arystokratycznie długie imię, gdyż miała być chłopakiem (po pierwszych oględzinach), a po kolejnych okazało się, że jednak jest - suczką. Ale poza tą wpadką - cała reszta nie wygląda tak zabawnie. Popcorn jest piękną suką z dwukolorowymi oczami (nieco drobniejszą od haszczaków), ale ogromnie wystraszoną i w tym strachu wręcz bezwolną. Podczas zdjęć stała cały czas sztywna, z ogonem płasko podkulonym pod brzuchem i z oczami "w słup". Potrzebuje pilnie domu, aby w normalnych warunkach mogła "odtajać" i cierpliwych ludzi, którzy oswoją jej lęki i strachy. Jest młoda - w tym wieku powinna być radośnie przekonana, że cały świat do niej należy - a zobaczcie, jak wygląda.

Popcorn ma ok. 2-3 lat.
KOJEC: XVI - 32
NR: 4309

 

10635716_303246389862583_283160742476035

10154408_303246556529233_71100685675622910408620_303246559862566_872711257267316

 

Zrobiłam jej wątek na mazowieckim.

Link to comment
Share on other sites

No i hotelik jest w dolnośląskim. Nawet gdyby udało się jakimś cudem zebrać kasę, to kto pojedzie na wycieczkę 18.01?
A hotelik wygląda super. Popcorn byłaby szczęśliwa...

 

Można też zorganizować bazarek dla dziewczyn, jak już pojadą do hotelików :) ja mam parę gadżetów do wystawienia np. :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem samymi bazarkami się psa w hotelu nie utrzyma, chyba że się będzie tyrać dniami i nocami. Ja mam masę ciuszków na bazarki, ale nie podejmuję się wystawiania tego typu bazarków (pranie, prasowanie, mierzenie, zdjęcia...). Bazarki to naprawdę bardzo ciężki sposób zarobku na psiaki - nawet te nie ciuszkowe (wiem, bo robiłam). Bez deklaracji skończy się długiem i groźbą powrotu psa do schronu :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...