Jump to content
Dogomania

jak samemu mierzyć cukier?


Fiodek

Recommended Posts

Proszę o radę doświadczonych dogomaniaków!!

Mój 11-letni piesek od miesiąca walczy z cukrzycą. Daję mu codziennie zastrzyki z insuliny i co parę dni jeździmy do weterynarza na badanie poziomu cukru. Niby jest ok, ale chciałbym mieć to pod kontrolą i badać mu sama poziom cukru codziennie. Częste wizyty (teraz ma być raz na tydzień) u weterynarza nie są najlepszym rozwiązaniem (nie chodzi już o mój czas i pieniądze, ale głównie o samopoczucie psa, który panicznie boi się weterynarzy i odchorowuje każdą wizytę). Więc rozwiązaniem jest glukometr.  Ale tu zaczynają się problemy! Próbowałam nakłuwać mu uszko, ale bardzo go to boli, piszczy wyrywa się… Ja też jestem raczej wrażliwa na takie medyczno-krwiste tematy i nie umiem mu tego robić na siłę :(  raz go tak mocno niechcący nakłułam, że ma taki „guziczek” na uchu wyczuwalny z dwóch stron i to nie znika już od 2 tygodni…

 

Czy zna ktoś lepsze sposoby na badanie cukru? Czy można nakłuwać gdzieindziej? Słyszałam o opuszkach, ale potem podobno krwawią i na spacerze pies może mieć problemy. A może zamiast zwykłej igły, zaopatrzyć się w taki mechaniczny nakłuwacz? Czy ktoś próbował takiego ustrojstwa na swoim pupilu? Bo sobie myślę, że takie szybkie nakłucie może być mniej bolesne, a i mi pozwoli zrobić to szybko i pewnie. Bo gdy trzymam igłę w palcach to już sama się stresuję, wiem że pies to wyczuwa i też się boi i takie błędne koło strachu robimy…

 

Proszę o radę, jeśli ktoś ma jakiś pomysł.

Z góry dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...