Jump to content
Dogomania

mam podenka!


Ca Eivissenc

Recommended Posts

musze sie pochwalic i wyrzucic z siebie emocje :lol:
wczoraj przybyl do naszego domu dwumiesieczny podenco ibicenco :loveu:
musze powiedziec, ze jest absolutnie [B]niesamowity[/B] i zupelnie inny od wszystkich psow, jakie mialam. bardzo grzeczny i spokojny, jak na takiego malego szczeniaka, i strasznie "myslacy" - tzn. czujny, wszystko obserwuje, na wszystko zwraca uwage - bo wszystko jest dla niego nowe. zafascynowany domem, meblami itp., bo chyba po raz pierwszy jest w takim miejscu. usilnie probuje wskoczyc do zlewu, bo fascynuje go lejaca sie woda :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ca Eivissenc']musze sie pochwalic i wyrzucic z siebie emocje :lol:
wczoraj przybyl do naszego domu dwumiesieczny podenco ibicenco :loveu:
musze powiedziec, ze jest absolutnie [B]niesamowity[/B] i zupelnie inny od wszystkich psow, jakie mialam. bardzo grzeczny i spokojny, jak na takiego malego szczeniaka, i strasznie "myslacy" - tzn. czujny, wszystko obserwuje, na wszystko zwraca uwage - bo wszystko jest dla niego nowe. zafascynowany domem, meblami itp., bo chyba po raz pierwszy jest w takim miejscu. usilnie probuje wskoczyc do zlewu, bo fascynuje go lejaca sie woda :evil_lol:[/quote]

Gratulacje i więcej info, zdjątką... Buziaki dla uszatego kuzyna :) przesyłaja moje rudziaki..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ca Eivissenc']bardzo prosze:

[IMG]http://farm2.static.flickr.com/1270/826814518_b2c7a07477.jpg?v=0[/IMG]

nie jest latwo zrobic mu dobre zdjecie, bo fascynuje go aparat fotograficzny i probuje go obejrzec zamiast grzecznie pozowac :eviltong:[/quote]

Szorsciak :loveu: skad jest ?

Link to comment
Share on other sites

niestety, musze was zmartwic - na razie nie bedzie kolejnego podenka w Polsce, bo mieszkamy w Hiszpanii. ale moze kiedys wrocimy :evil_lol: albo moja rodzina w Polsce tez zdecyduje sie na podobnego siersciucha, bo sa nim zachwyceni :loveu:.
troche formalnosci: maluch pochodzi z la Sierra de Avila, ma na imie Corcho (czyli Korek :cool3:), nadal jest bardzo grzeczny i pomimo mlodego wieku bez problemu zostaje sam w domu, zalatwia sie na zewnatrz, ladnie chodzi na smyczy, i w ogole nie moge wyjsc z podziwu, jaki jest grzeczny :loveu:.
ma juz troche typowo "podenkowych" zachowan, np. stawanie na tylnych lapkach kiedy cos go zainteresuje :multi: i w ogole najszczesliwszy jest na rekach, kiedy moze oprzec sie na moich ramionach i ogladac wszystko z gory. poza tym - co tez jest bardzo podenkowe - jest niezalezny, zawsze na wlasne zdanie i trudno z nim negocjowac jesli sie na cos uprze - jesli cos idzie nie po jego mysli, potrafi odwrocic sie plecami i kompletnie mnie zignorowac. czuje, ze nie bedzie latwo szkolic takiego indywidualiste :crazyeye:.
jedyne, co mnie w tej chwili martwi, to ze malo je - chyba dlatego, ze juz nie musi walczyc o jedzenie z bracmi (w hodowli byl strasznym zarlokiem, a teraz wybrzydza). poczytalam tu na dogo watek o niejadkach i sprobuje zastosowac sie do porad, zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Morris']Prosimy o więcej zdjęć ;) ![/quote]

a prosze bardzo ;) korek zasnal na spacerze:

[IMG]http://farm2.static.flickr.com/1207/948954419_4f12a7b182.jpg?v=0[/IMG]

wiecej zdjec i informacji bedzie na [url]http://podenco.wordpress.com[/url], ale na razie jest malo, bo wciaz brakuje mi czasu. mam nadzieje jednak, ze jest to sytuacja przejsciowa :lol: (no i wciaz przyjemniej jest spedzac wolny czas z podenkiem niz klepiac w klawiature, nawet jesli sie klepie o podenku).

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Ja wole podenco krótkowłose ale ten też jest świetny :D Podenco z ibizy to moja ulubiona rasa. To was BAARDZO zadziwi ale w schronisku był Podenco!! Miałam go wziąźć ale niestety rodzice mówili że za duży i wzieliśmy zwykłego czarnego kundelka ze schroniska... oto on http://chartywpotrzebie.pl/adopcje/charty-mix/117-fuks-pies-w-typie-podenco.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...