Jump to content
Dogomania

Kameleon Jemeński


Kamil90

Recommended Posts

  • 5 months later...

Witam, temat jak widzę troszkę przedawniony, a szkoda.

Miałam przez kilka lat samicę. Wykupiliśmy ją z przypadkowego sklepu zoologicznego, bodajże w M1 czy coś takiego, chociaż zdecydowanie nei chcieliśmy mieć zwierzaka z takiej "sieciówki". Zobaczyliśmy ją i wiedzieliśmy, że jeśli my jej nie weźmiemy, to ona tam padnie. Mikroskopijne terrarium i na dodatek bez UV!!!!!!!!! Miała krzywiznę łapek i wiedzieliśmy o tym kupując ją. Zapłaciliśmy 300 zł. Miała papiery od hodowcy itp. Była szara, zapewne sam Pan wie co to znaczy. Od razu zabraliśmy ją do domu i wsadziliśmy do własnoręcznie robionego terrarium. Nie pamiętam wymiarów, ale 1 kameleon miał tam jak w raju. Już po chwili zrobiła się zieloniutka i poszła się wygrzewać pod lampki. Obowiązkowo do świerszczy (jeszcze była za mała na cokolwiek innego) dosypywaliśmy wapno. Z czasem mieliśmy dwie skrzynie a w nich hodowlę świerszczy (któregoś dnia jeden pojemnik się przewrócil a maluchy rozeszły się po całym domu, ponoć następni właściciele mieszkania słyszą cykanie do dziś, bywa). Rosła sobie i rosła, ale nie dała się oswoić, natomiast SAMIEC moich znajomych był przylepą. Nasza niezbyt dawała się głaskać, natomiast chętnie siedziała mi we włosach lub na firance. Poza skrzywieniem nie miała żadnych chorób. Z czasem karmiliśmy ją szarańczą, karaczanami, oseskami, drewniakami a nawet gupikami... (jednorazowy incydent).

Z jej hodowlą nie było problemów. Żarówka włączała się chyba o 6 rano i wyłączała o 22 automatycznie, wtedy nasz gadzinek szedł spać. Składała jajka i miała wylinki. Zraszało się ją wodą razem ze wszystkimi roślinkami, w rogu stał niewielki wodospad. To chyba tyle :) Jedyny minus - gdy sie nie ma hodowli, to koszty ze świerszczami oraz spore koszty z naświetleniem itp. Gdy będę mieszkać sama, mój chłopak zapowiada mi Warana Kolczastoogonowego a ja mu Kameleona Jemeńskiego :) Pozdrawiam! Mam nadzieję, że temat ożyje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...