Jump to content
Dogomania

**NIEAKTUALNE** Młoda rodzina poszukuje szczeniaka/młodziaka w typie BC/SH/Beagle


Chesti

Recommended Posts

Witam!

 

Po śmierci naszego przyjaciela Astona, poszukujemy młodego, inteligentnego, aktywnego psa który wypełni pustkę w naszym domu.

 

Jesteśmy młodą rodziną kochającą sport i zwierzęta. Mamy 6-cio letnią córeczkę, wychowaną ze zwierzakami. Oraz prawie 1,5 rocznego kocura lubiącego psy. Mieszkamy na wsi w domu z ogrodem, ale pies nie będzie samotnie przebywał w ogrodzie - uwielbiamy długie spacery, a w bliskiej okolicy mamy rozległe spacerowe tereny. Psiak będzie mieszkał w domu, razem z nami - jak przystało na członka rodziny.

 

Moim ogromnym marzeniem, od najmłodszych lat był Border Collie. I nie wiem czy kocham w tej rasie bardziej wygląd czy charakter. Chyba oba na raz sprawiają, że jest to mój "pies idealny" ;) Jako dziecko powtarzałam sobie, że gdy już będę dorosła i "na swoim", kupię takiego psa. Teraz gdy jest ku temu okazja, po przeszukaniu kilku hodowli - oboje z mężem stwierdziliśmy, że najpierw wolimy poszukać potrzebującego psa "w typie". 

 

 

Nasze poszukiwania w pigułce:

 

Wygląd: Najchętniej psy w typie Border Collie. Podobają nam się również Husky i Beagle. Weźmiemy oczywiście pod uwagę również inne psy.

 

Wielkość: Średni ew. mały

 

Płeć: Nieistotna

 

Charakter: I to w zasadzie kwestia najważniejsza. Szukamy psa aktywnego, lubiącego spacery. Inteligentnego i chętnego do nauki (w planach szkolenie).

 

Wiek: Najlepiej szczeniak (chciałabym wychować psa od a do z "po swojemu"), ewentualnie pies do ok. 3 lat ale... UWAGA! Musi bezwzględnie akceptować dzieci i koty. Jest to warunek konieczny!

 

 

Ze swojej strony zapewniamy: Ciepły, rodzinny, kochający dom. Aktywność fizyczną i umysłową. Niemal ciągłe towarzystwo człowieka i kota (pańcia pracująca w domu i niewychodzący kocur ;))

 

 

W grę wchodzą oczywiście wszelkie umowy, spotkania czy wizyty adopcyjne.

 

Możemy przyjechać po psa na terenie Małopolski/Śląska (mieszkamy na granicy województw), z dalszych terenów potrzebna byłaby pomoc w transporcie.

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje. Dopóki nie zmienię tytułu - wątek cały czas jest aktualny.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Beagle i husky nie należą do psów posłusznych ;)
ciekawi mnie ta rozpiętość ras, bo taki husky potrzebuje czego innego niż border, a border czego innego niż beagle... Beagle i husky też są z charakteru do siebie niepodobne ;) Inteligencja SH jest inna niż ta borderza.

 

Szczeniaki po mamie w typie bordera: http://olx.pl/oferta/szczeniaczki-CID103-ID7F6bp.html#8cf18d2deb

http://olx.pl/oferta/sunia-szuka-domu-CID103-ID7DhuT.html#0ad5358616

Polecam przeglądać SOS Husky, Husky Adopcje, Husosky, Fundacja Adopcje Malamutów, SOS Borderom itp.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczki po mamie w typie BC już wszystkie zajęte. Jestem w rezerwie ;) Ale przy takiej ilości chętnych to raczej przegrana sprawa.

 

Dziękuję za linki.

 

 

TyŚko, już odpowiadam :) Ale uprzedzam, że będzie dość długo ;)

 

Jestem poważną osobą. Nie od dziś znam charakter wielu różnych ras, tak w teorii jak i w praktyce - bo jestem psiarą odkąd pamiętam :) Jako nastolatka byłam właścicielką psa w typie północnym, bardziej Malamuta niż SH i wiem "z czym ten typ się je" ;) Dakar był znajdą - jak 90% moich dotychczasowych psów. Jak się później okazało, był to pies mojej dalekiej sąsiadki i za nic w świecie nie chciał do niej wrócić. Uciekał do mnie 2 razy, aż wreszcie kobieta zgodziła się go oddać. Prawdopodobnie pies był bity przez jej wnuka bo miał związane z tym problemy behawioralne. Ale to długa historia. Dakar był cudownym psem, może nie do końca tak posłusznym jak bym chciała, ale mimo wszystko wiernym i oddanym do granic możliwości. Był to jedyny mój pies od którego byłam drobniejsza, a nie miałam z tego tytułu najmniejszych problemów. 

Beagle to z kolei pies moich znajomych. Z niemal kocim charakterem, niezależny i krnąbrny, ale z mnóstwem uroku i inteligencji. Jak nasz kocur ;) Lubię tą rasę, przy odpowiednim podejściu to na prawdę fajne, mądre psy. Do tego w bardziej kompaktowych wymiarach niż BC i SH. No i również mocno aktywne.

Border Collie to tak jak pisałam - mój ideał. Pasujący mi mocno i wyglądem i charakterem. Przyznaję, że jest to jedyna rasa z wymienionych, co do której mam większe doświadczenie w teorii niż praktyce. Myślę jednak, że mam o tyle duże doświadczenie z psami ogólnie, że ogarnęłabym i Bordera. Uważam się za dobrego przewodnika, ponadto mam obecnie sporo wolnego czasu i nie zanosi się na to żeby miało być inaczej.

 

Co do potrzeb psów, masz całkowitą rację. Jesteśmy jednak w stanie dopasować się do każdego z tych typów ras. I zapewnić psu to czego potrzebuje, nie wymagając tego do czego nie ma predyspozycji.

 

Chcemy psa z którym można pobiegać ew. który może biegać przy rowerze. W grę wchodzi też amatorskie agility, frisbee czy obedience. Ale to oczywiście zależy od psa który do nas trafi. Moje poprzednie psy szkolone były za pomocą klikera i tu pewnie byłoby tak samo.

 

Nie szukamy psa modnego i mocno w typie. Nie szukamy psa dla szpanu. Szukamy fajnego, inteligentnego przyjaciela, który podobnie jak my lubi ruch i który zaspokoi moją osobistą miłość do szkolenia psów.

 

Mam nadzieję, że choć w części rozwiałam Twoje wątpliwości TyŚko. To fajne, że trzymasz rękę na pulsie i masz na uwadze przede wszystkim dobro zwierzaka. Doceniam :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, byłam po prostu ciekawa, nie miałam na celu hejtingu, nie znając Was. Ja sama mam pdoobnie: tzn. w haszczakach siedzę od 10lat, w malmanach od 4... a border też przewijał mi się przez głowę, teraz celuję w owczarki, husky też się kiedyś u mnie pojawi, ale zawsze zastanawiam się skąd inni mają taką rozpiętość ras ;)

Husky Adopcje ma teraz pod opieką 3 malutkie szczeniaczki, mixy haszczaków. Ich wątek: http://forum.huskyadopcje.org/viewtopic.php?t=5814

Link to comment
Share on other sites

U nas jest PEDRO, piesek w typie bordera, bardzo aktywny, ruchliwy, wszędobylski, ciekawski, odważny. Nie ma żadnych lęków, uwielbia się bawić, biegać. Lubi dzieci (na fotkach 6-letnia dziewczynka) i ogólnie jest bardzo przyjacielski (zaczepny jest jedynie wobec psów samców). Koty go interesują jak uciekają (ogólnie wszystkie małe zwierzątka go interesują, ale jeszcze żadnemu nie zrobił krzywdy). Jeśli będą Państwo zainteresowani to zrobimy jeszcze test na naszych domowych kotach (do tej pory Pedro widział tylko koty sąsiedzkie za płotem). 

Pedro ma 2 lata, jest wykastrowany, waży ok. 20 kg. Jest wielkim pieszczochem i łasuchem.

Pomagamy w transporcie.

 

6766e63e05c4de72gen.jpg

 

8139df46e2ab9f16gen.jpg

 

58ceb87217beb9a6gen.jpg

 

c7aa45bc3a3a1ae9gen.jpg

 

cdd0a47c1826a508gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

ALASKA to suczka mająca 1 rok, była już szkolona klikerem, zna wiele sztuczek, jest bardzo aktywna i zapatrzona w człowieka. Została od nas adoptowana w wieku 5 miesięcy, ale niedawno wróciła bo jej pani ciężko zachorowała (nowotwór). Ćwiczyła ona z sunią psie sporty, sunia mieszkała w mieszkaniu, miała kontakt z kotami (zero agresji), lubi dzieci i ogólnie jest bardzo przyjacielska wobec wszystkich psów i ludzi. 

Alaska jest wysoka i smukła, ale waży ok. 20 kg. Jest już wysterylizowana.

 

732fdfc393d31a79gen.jpg

 

cd19ba7605c24a7agen.jpg

 

5ad572807722bfcagen.jpg

 

a6aa40685c09cb9egen.jpg

 

98ec70b233c68b24gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

PARYS, 8-miesięczny pies, bardzo łagodny do psów i ludzi (także dzieci), wychowany w mieszkaniu, lubiący ruch, zabawę i kontakt z człowiekiem. Z kotami nie powinno być problemów, bo Parys nie wykazuje instynktów myśliwskich, nawet kurami się nie interesuje za płotem, tylko zabawa mu w głowie (w razie zainteresowania zrobimy test na koty). 

 

80907e0864a7bba2gen.jpg

 

01d72088305e5d5egen.jpg

 

5b0807e2da328776gen.jpg

 

Wątek Parysa:

http://www.dogomania.com/forum/topic/143154-odebrany-od-w%C5%82aciciela-parys-szuka-domu/

 

d784b0ececd1d762gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

U mnie w DT jest sunia - ma około 3 lat, z zachowania i wygladu mix border coli. Mieszka w domu, z kotami i psami. Bawi się z moją 7-mio letnią córką. Jest aktywnym psem, bardzo pilnuje się na spacerach, biega spuszczona ze smyczy - przywołana od razu przybiega.
Tu jest jej wątek
http://www.dogomania.com/forum/topic/138329-psy-z-pijackiej-meliny-sunia-w-dt-szukamy-pomocy-dla-pozosta%C5%82ych/
[attachment=6306:IMG_20140827_134936.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że choć w części rozwiałam Twoje wątpliwości TyŚko. To fajne, że trzymasz rękę na pulsie i masz na uwadze przede wszystkim dobro zwierzaka. Doceniam :)

Nie wiesz nawet, jak przyjemnie czyta się takie odpowiedzi. Myślę, że teraz zostaniesz "zasypana" propozycjami.

Link to comment
Share on other sites

Pokaże mojego podopiecznego, który czeka na dom w hoteliku. Wielkością "wystaje" nieco poza ramy Twoich wymagań, ale Wy jesteście dla niego prawie idealnym domem. Psiak jest młody, myśłę, że tak ok. 1,5 roku, niezwykle aktywny i bardzo przyjacielski. Potrzebuje pracy, wychowania i dużo zajęcia. Wygląda tak:

 

DSC_0034.JPG

 

DSC_0037.JPG

 

DSC_0042.JPG

 

Tutaj jego wątek: http://www.dogomania.com/forum/topic/131618-gryś-zaginął-wyciągnęliśmy-podobnego-biedaka-ze-szczytów-pomocy-brakuje-deklaracji-na-hotel/page-70

Piesek jest wykastrowany, zachipowany i zaszczepiony. Przebywa w hoteliku w woj. opolskim. Kontakt w spr. adopcji: 505 126 095 lub 604 907 348

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)

 

Dziękuję za wszystkie WSPANIAŁE propozycje, wszystkie psiaki są piękne (Marlon faktycznie bardzo odstaje od wytycznych ;) ale o matko!!! Co za piękny pies!!!), mam nadzieję, że każdy z nich znajdzie idealny dla siebie domek. Liczę na to, że jeden u nas ;)

 

Na razie jesteśmy na etapie rozważań, omawiamy wszelkie za i przeciw, chcemy by była to bardzo przemyślana decyzja. Czekamy również na test jaki wykonamy na naszym kocurze (czekamy bo jesteśmy uzależnieni od znajomych którzy przyjadą ze sporym, zrównoważonym i kotolubnym psem) bo nie jesteśmy pewni jak kot zareaguje na większego, dorosłego psa. Elmo do tej pory miał do czynienia tylko ze szczeniakami i małymi dorosłymi psiakami, które lubi. Jesteśmy dobrej myśli, ale sprawdzić trzeba.

 

Będę dawać znać co jakiś czas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Charakterystyka psa:

- radosny
- żywiołowy
- lubi się bawić
- lubi dzieci
- świetnie dogaduje się z innymi psami
- uwielbia towarzystwo człowieka
- mądry
- grzeczny

Opis:
Alfik to ok. 5 miesięczny psiak, który będzie raczej średnim i aktywnym psem. Prawdopodobnie może mieć cechy haszczaka. Ma piękne futerko w odcieniu czarno-brązowym. Uroku dodają mu również piękne brązowe oczka.
Alfik jest niezwykle energicznym i radosnym psiakiem. Jest bardzo odważny, niczego się nie boi. Ma donośmy głosik, z którego potrafi korzystać.
Jest przytulaśny, kocha wszystkie psy i wszystkich ludzi. Alfik przebywa w domu tymczasowym.
Potrzebuje ciepłego, kochającego i odpowiedzialnego domku, który będzie w stanie zapewnić mu sporo okazji do ruchu.
Został już odpchlony i odrobaczony.

NIE WAŻNE JAK DALEKO MIESZKASZ, DO DOBREGO DOMU ZAWSZE ZNAJDZIEMY DROGĘ!

Kontakt w sprawie adopcji:
e-mail: [email protected]
tel: 503 987 189
Kontakt telefoniczny po godz 16:00

 

67a9e2b69589.jpg

 

10547710_821676537883586_496248436841658

 

Wątek:http://forum.huskyadopcje.org/viewtopic.php?t=5746

Link to comment
Share on other sites

2 miesięczna Amelka szuka domu.

Mama HUSKY tata nieznany - obstawiam jakiegoś owczarka.

Zaszczepiona , zdrowa pilnie potrzebująca swojego człowieka

Jak to szczeniak trzeba ją wychować: wesoła, pocieszna, infantylna

tel.502-159-114

10416589_1544027459147512_88590780513017

 

10805682_1544027482480843_57630514489019

 

1560650_1544027575814167_615013671896578

Link to comment
Share on other sites

Kazan to młody i energiczny psiak. Ma około roku. Będzie świetnym kompanem do zabaw z dziećmi jak i do długich spacerów.
Został on uratowany z Olkusza, gdzie groziła mu wywózka w nieznane. Nie mogliśmy na to pozwolić. Aktualnie przebywa w hoteliku.
Kazan to pies, który bardzo potrzebuje towarzystwa człowieka. Z niecierpliwością wyczekuje każdego spaceru.
Cieszy się gdy tylko człowiek jest blisko.
Potrafi być bardzo zazdrosny o swoich opiekunów.
W stosunku do innych psiaków bywa dominujący. Szukamy domku dla niego.
Prosimy pomóżcie mu znaleźć drogę do szczęścia.

Kontakt w sprawie adopcji:
883 942 611

 

10606506_974873275873165_873420960254239

 

10433107_974882432538916_562049722357428

Link to comment
Share on other sites

Pluto - idealny psiak dla ludzi aktywnych, ludzi, którzy marzą o bombowym psiaku, psiaku przy, którym nie da się nudzić.

Psiak bardzo pogodny i cieszący się życiem. Człowieka kocha ponad wszystko, nie odstępuje na krok.

W żyłach Pluta płynie myśliwska krew, więc trzeba pamiętać, że to pies tropiący, który musi zawsze chodzić na smyczy Jest bardzo aktywny i zawsze chętny do zabawy - psiaki mieszkające z nim w hoteliku nie mogą się nudzić.

Uwielbia gonitwy z psami, ludziom rozdaje buziaki, jest bardzo spragniony kontaktu, trochę nieokiełznany na spacerach (ciągnie na smyczy), ale to pies z rodziny myśliwskich, więc doświadczony dom przy odrobinie pracy, konsekwencji i nauki bez problemu sobie poradzi.

Pluto - świetny psiak dla aktywnej rodzinki. Psiak bardzo pogodny i cieszący się życiem. We krwi naszego przystojniaka płynie myśliwska krew, jest trochę w typie Ogara Polskiego.

Uwielbiasz czynnie spędzać czas, długie spacery po lesie, poranny jogging - PLUTO będzie idealnym kompanem.

Pluto jest młodym, ok. 2 letnim psiakiem, bardzo kochającym ludzi i inne psiaki, nie wykazuje jakiejkolwiek agresji.

Plutek waży ok. 17,5 kg, jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany.

Cel - zabawa, gonitwy i szaleństwo.

Psiak przebywa w hoteliku w Konstancinie Jez., jest pod opieką fundacji

Kontakt 504777516

Link to comment
Share on other sites

Melduje się Bielsko Biała. Mamy dwa psiaki pasujące w miarę do opisu, plus dowiedziałam się o trzecim, o którego dostałam zapytanie na PW.

Lilou
http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/81_402_2014.html
10689735_475680825906934_600263932884186

KONTAKT: Joanna, 608 427 792

Lilo to żywiołowy młody piesek – około 1,5 roku. Toleruje inne psiaki, najlepiej jakby miał możliwość wybiegania na ogrodzie. Lubi się przytulać, bardzo brakuje mu towarzystwa człowieka, jest łagodny. Potrzebuje rodziny, która nigdy go nie odda tylko pokocha na całe życie. Nie pozwól, żeby radość z życia, którą mimo wszystko jeszcze ma w sobie to zwierzątko, całkowicie zgasła! 

https://www.youtube.com/watch?v=pQkWVnrMlvc
Boks nr 32 . 
Zobaczcie jak ten piesek płacze i tęskni, dlatego bardzo Was proszę pilnujcie swoich piesków. Wiem że to czasem nie jest łatwe, ale numerki, chipy obowiązkowo jeśli Wam zależy na psiaku. Schronisko dla nas ludzi może wydawać się zwykłym miejscem ale dla zwierząt jest to tak bardzo traumatyczne przeżycie. One nie wiedzą że to tylko na chwile, że tak trzeba, że ktoś ich szuka, one nie myślą co będzie później wiedzą co jest w danej chwili i boją się że tak będzie już na zawsze. Choć niestety niektóre się nie mylą ... :( gdybyście widzieli jak się trzęsą, jak leci im piana z nerwów, jak płaczą, jak gryzą kraty, jak wyciągają łapki, noski i proszą zabierz mnie stąd wtedy może byście lepiej zrozumieli. Nie jest to tekst do wszystkich ale do tych którzy świadomie pozwalają swojemu pieskowi na spacery, kiedyś to może być jego ostatni spacer...


Lupus
10801519_490191567789193_464550379023034
Imię - Lupus
Płeć - Samiec
Rasa - mieszaniec 
Rok urodzenia - 2008
Data przyjęcia - 04.06.2014 z Gminy Chełmek
Kastracja - TAK
Nr. ewidencyjny - 44/219/2014/p

Koty może początkowo gonić, do dzieci ok, w boksie raczej wycofany, wiek podany raczej na wyrost, może ma 3-4 lata chłopak. Konkretniejsze informacje uzyskają państwo od wolontariuszki Marta, 608 508 049

Snow, wyrazili nim państwo zainteresowanie, niestety nie ma lepszych fotografii niż ta ze strony schroniska...
1408186876017603100.jpg
Do ludzi przylepa, dzieciaki ok,

ciut zaborczy jeśli chodzi o inne zwierzęta, ale ze względu na jego wiek - dwa lata, "do naprostowania".
Aktywny, lubi biegać. 
Więcej informacji - Dorota, 505 890 477

Link to comment
Share on other sites

Witam, 3 miesiące temu kupiłam pieska moich marzeń..beagla.Pies przecudowny, mądry, kochający ruch i zabawę. Niestety..nie wiedziałam, że aż tak ruch będzie w jego życiu ważny..Pracuje w dwóch pracach, mój narzeczony czesto jest w delegacjach..piesek długie godz spędza sam w domu-mieszkaniu..Po 12 h pracy nie jestem w stanie zapewnic mu takiej dawki ruchu jaką potrzebuje. Z cięzkim sercem, po przeplakanych nocach podjęlam decyzje, ze pieska - Barona musze oddać. Obiecalam sobie,że znajde mu cudowny dom i kochającą rodzinę, która zapewni mu to wszystko czego ja nie jestem w stanie..Zalogowalam się na Dogomanii i od razu znalazłam Panstwa wpis. Od razu pomyślałam o moim Baronie..że Państwo są w stanie dać mu to wszystko czego on pragnie. Napisze zatem kilka słow o psiaku. Baron jest pieskiem z rodowodem ma obecnie 5 miesięcy, jest bardzo żywiołowy, uwielbia towarzystwo, a i ludzie lgną do niego. Ma książeczkę zdrowia, wszystkie aktualne badania, jest zadbany i piękny. Nie jest agresywny ani do zwierząt,dni do ludzi z każdym by się bawił. Jeśli Państwo są zainteresowani mogę przesłać zdj i podać swój nr telefonu, aby odp na wszystkie Państwa pytania. Poki co podaję maila swojego [email protected] Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Hodowla zarejestrowana w SKPiKR nr IS 511.104.2011- Ogólnokrajowej Organizacji Społecznej- hodowla Labidom nr rej 18/01/2012. Jestem drugim właścicielem, pierwszy z powodu dostania pracy za granicą musiał z psa zrezygnować. Odp na jego ogłoszenie i takim sposobem Baron trafił do mnie. Żałuję bardzo, że nie udzielił mi nikt informacji na temat życia beagla..a i ja sama nie zajrzałam do żadnej lektury wcześniej..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...