Jump to content
Dogomania

Poranne wymioty z głodu


Wilczocha

Recommended Posts

Czy da się coś z tym zrobić ? Szanti wymiotuje z głodu od 7 tygodnia życia. Ona to robi jak w zegarku. Jeżeli dostanie posiłek o 6 rano to jest ok, ale jak się spóźnię choćby 30 minut do godziny to wymiotuje. W dni tygodnia nie ma tragedii bo wstaje się do pracy i o 6 daję się jej posiłek, ale w weekendy jak cie budzi odgłos wymiotów to już ma się dość. Dziś to samo, obudziłam się o 7. Wyrwałam z łóżka jak poparzona, biegnę do kuchni sypie karmę i pach.... za późno. Wymiotuje biało żółtawą pianą i to nie raz. Jak ją weźmie to co parę sekund. Najgorzej jest jak ma jechać na czczo na jakieś badania to wtedy całe auto zarzygane jest.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że nieżyt żołądka nie bierze się z powietrza i to u szczeniaka. Wystarczy zerkną na zdjęcie jaką ten szczeniak ma wyliniałą i nastroszoną sierść i od razu wiadomo co jest grane - typowy objaw zarobaczenia. Tak wgląda 5-cio miesięczne szczenię owczarka szkockiego? 

Kpina jakaś. :D

A weterynarz albo jest do bani, skoro zaszczepił psa w takim stanie, albo tego szczeniaka wet na oczy dawno nie widział.

Link to comment
Share on other sites

no,wilczocha nie napisała że ma psa z rodowode zkwp,może ma z adopcji,może kupiła z "domowej hodowlii",tak czy siak wyglad nie ma znaczenia,pies jest z jakims tam problemem który należy rozwiazać.wilczocha -czy twój pies ma tendencje do zjadania róznych rzeczy na dworze lub podejżewasz że może sie tak dziać?

Link to comment
Share on other sites

xxxjaxxx - Tak właśnie tak wygląda normalny szczeniak owczarka szkockiego nie rodowodowego typu klasycznego.
Są 3 typy owczarków szkockich:
Typ klasyczny.
Typ angielski modern.
Typ amerykański.
I one różnią się objętością sierści.
Typy klasyczne dłużej się ofutrzają i dopiero po jakimś czasie nabierają futra.
Poza tym ona nie jest rasowa.
I jak już powiedziałam ma aktualne szczepienia i jest regularnie odrobaczana.
Ale z tym nieżytem żołądka mnie zaniepokoiliście więc pójdę z tym do innego weterynarza, może on coś poradzi.
Aha i ona nic nie zjada na dworze, nie ma tej tendencji.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to tzw. refluks głodowy, spróbuj podawać ostatni posiłek tuż przed snem. Mój pies kolacje dostaje ok. 23:00 i poranne wymioty ustąpiły na dobre jakieś 1,5 roku temu.

 

Isabelle301 czy mogę prosić o jakiś link? Wszędzie czytam, że poranne wymioty (głodowe) to zazwyczaj nie refluks:

http://www.vetopedia.pl/odpowiedz8623-Refluks_u_psa.html

Link to comment
Share on other sites

To jest Shila i Saba owczarki szkockie collie użytkowników "adiiszek" i "monika88188" w wieku 4-5-6 miesięcy. Czy wg ciebie te owczarki tez wyglądają na chore bo mają mniej futra ?
Shila - http://images69.fotosik.pl/15/2186516bdda54068gen.jpg
Shila - http://www.dogomania.com/forum/uploads/monthly_10_2014/post-123678-0,95748400-1414179200.jpg
Saba - https://lh5.googleusercontent.com/_if3mmZNXXFU/TWKjrqsoezI/AAAAAAAABEs/LNo1oonWU7w/PA240272.JPG
O tych szczeniakach co ty mówisz to po prostu są inne typy.

Link to comment
Share on other sites

Typ angielski klasyczny (klasyk)- psy charakteryzują się wielkością zbliżoną do górnej granicy wzorca, wyraźnie wydłużonym, smukłym, ale mocnym tułowiem, bardzo szlachetną głową z zaznaczonym stopem, wzorcowymi uszami (załamanymi w 1/3 wysokości), niezbyt długą, nieprzemakalną szatą, dość skromną (młode klasyki potrafią porastać bardzo długo), długi, nisko noszony ogon.
Typ angielski nowoczesny (modern)- wzrost w dolnej granicy wzorca, mocnym kośćcem, krótkim, dość krępym tułowiem, mocną, stosunkowo szeroką i krótką głową z doskonałym stopem, ciężkimi uszami (co może być zaletą, bo nie stają one, jak często u klasyków), małymi oczami, bardzo długą i niezwykle obfitą szatą, która nie ma odpowiedniej dla psa pasterskiego struktury; jest bowiem puchata i nie daje ochrony przed deszczem, krótki i wysoko noszony ogon.
Typ amerykański - wzrost wyraźnie większy niż u collie z Wlk. Brytanii, bowiem w Ameryce jest inny wzorzec dla collie, który dopuszcza wzrost samców nawet do 66 cm w kłębie, głowa długa, wąska, ale ciężka, zakończona kanciasto, mało wyraźny stop, małe uszy i oczy, szata na tułowiu dość krótka, na dłuższa na kryzie i portkach, długi ogon, noszony nisko.

Link to comment
Share on other sites

To jest Shila i Saba owczarki szkockie collie użytkowników "adiiszek" i "monika88188" w wieku 4-5-6 miesięcy. Czy wg ciebie te owczarki tez wyglądają na chore bo mają mniej futra ?
Shila - http://images69.fotosik.pl/15/2186516bdda54068gen.jpg
Shila - http://www.dogomania.com/forum/uploads/monthly_10_2014/post-123678-0,95748400-1414179200.jpg
Saba - https://lh5.googleusercontent.com/_if3mmZNXXFU/TWKjrqsoezI/AAAAAAAABEs/LNo1oonWU7w/PA240272.JPG
O tych szczeniakach co ty mówisz to po prostu są inne typy.

No i wszystkie zarobaczone jak jasny gwint.

Ja nie wiem dlaczego ty tak histerycznie reagujesz na informację, że masz zarobaczonego szczeniaka? Nie ty pierwsza i nie ostatnia nabyłaś szczenię z robalami, ale zrozumiesz to za jakiś czas, jak z twoim drugim, już dorosłym psem zaczną się dziać cuda. To samo tyczy się adiiszek.

Wszelkie refluksy, nieżyty żołądkowe i jelitowe, biegunki, wymioty to nie są choroby, tylko objawy najczęściej zarażenia pasożytami, pierwotniakami, albo bakteriami chorobotwórczymi, bo zatrucie w twoim przypadku nie wchodzi w grę, gdyż pies już dawno by się wykończył. Ja czegoś tu nie kumam. Sama piszesz, ze szczeniak wymiotuje ci od 7 tygodnia życia. Obecnie ma 5 miesięcy i ty nie poszłaś z tym problemem do weterynarza, tylko tak słuchasz, patrzysz jak ten pies haftuje, sprzątasz i olewasz komisyjnie? Dopiero jak ci w niedzielę pospać pies nie dał, bo cię jego rzyganie wyrwało z błogiego snu, to wpadłaś na dogo z pytaniem, czy da się coś z tym zrobić?

Co do yorków to miałam okazję napatrzeć się również i na te "zadbane" z tak cienkim włosem, ze skóra prześwituje, więc kąpane w szamponach zwiększających objętość + wylewane litry płynu likwidującego łojotok i i zwiększającego objętość włosa, a i tak wyglądają jakby je mole wygryzły. Mój york zasuwa aż miło na spacery po niekoszonej trawie, po kretowiskach tak dużych jak on, liście mu się w kudły wplątują i muszę mu ten włos non stop podcinać, zeby nie ciągnął za sobą, a kitkę na głowie to muszę dzielić i związywać kilkoma fotkami, bo taki gęsty ma włos.

Link to comment
Share on other sites

Badanie w kierunku pasożytów to koszt około 40 zł i wszystko stanie się jasne bez dociekania czy one są czy nie ma. istnieje duże prawdopodobieństwo, że jednak są. Obawiałabym się trzymać psiaka z co dziennymi wymiotami, dużo ryzykujesz., czy warto. Ja byłabym u veta pewnie już kilka razy choć mam starszego psa a z robakami walczyliśmy nie dalej jak dwa tygodnie temu - wyszły lamblie.

Jak u psiaka wygląda sprawa kup są w porządku i jak często.

Link to comment
Share on other sites

 

No i wszystkie zarobaczone jak jasny gwint.
Ja nie wiem dlaczego ty tak histerycznie reagujesz na informację, że masz zarobaczonego szczeniaka? Nie ty pierwsza i nie ostatnia nabyłaś szczenię z robalami, ale zrozumiesz to za jakiś czas, jak z twoim drugim, już dorosłym psem zaczną się dziać cuda. To samo tyczy się adiiszek.
Wszelkie refluksy, nieżyty żołądkowe i jelitowe, biegunki, wymioty to nie są choroby, tylko objawy najczęściej zarażenia pasożytami, pierwotniakami, albo bakteriami chorobotwórczymi, bo zatrucie w twoim przypadku nie wchodzi w grę, gdyż pies już dawno by się wykończył. Ja czegoś tu nie kumam. Sama piszesz, ze szczeniak wymiotuje ci od 7 tygodnia życia. Obecnie ma 5 miesięcy i ty nie poszłaś z tym problemem do weterynarza, tylko tak słuchasz, patrzysz jak ten pies haftuje, sprzątasz i olewasz komisyjnie? Dopiero jak ci w niedzielę pospać pies nie dał, bo cię jego rzyganie wyrwało z błogiego snu, to wpadłaś na dogo z pytaniem, czy da się coś z tym zrobić?
Co do yorków to miałam okazję napatrzeć się również i na te "zadbane" z tak cienkim włosem, ze skóra prześwituje, więc kąpane w szamponach zwiększających objętość + wylewane litry płynu likwidującego łojotok i i zwiększającego objętość włosa, a i tak wyglądają jakby je mole wygryzły. Mój york zasuwa aż miło na spacery po niekoszonej trawie, po kretowiskach tak dużych jak on, liście mu się w kudły wplątują i muszę mu ten włos non stop podcinać, zeby nie ciągnął za sobą, a kitkę na głowie to muszę dzielić i związywać kilkoma fotkami, bo taki gęsty ma włos.

 

Facepalm .... Napisałam ci jak krowie na rowie o trzech typach collie, a ty dalej swoje jak zagorzały moher który nikogo nie słucha.
Ja rozumiem, może być zarobaczona, zrobię badania w kierunku robaków, ale zrozum, że tak właśnie rozwijają się collie w typie klasycznym. Wejdź sobie w galerie tych użytkowników co ci napisałam i zobacz jak pięknie rozwinęły się ich collie i mają dużo futra tak jak lubisz.
Ona nie wymiotuje co rano, tylko jak długo jeść nie dostaje. Zrobiłam tak jak mi kazano, czyli dałam jej wczoraj ostatni posiłek o 23 i dziś rano nie było wymiotów, ale dałam jej posiłek o 6.30. I już od jakiegoś czasu chodzę z tym do weterynarza, ale dziś jadę do innego. Bo to nie moja wina jak weterynarze rozkładają ręce. I jak byś się trochę rozglądnął to już od jakiegoś czasu pisze o tych wymiotach i ciągle się tym niepokoje. Tylko po prostu założyłam osobny temat.
Co do kup to są w porządku i robi 2 razy dziennie, czasem 3.
Link to comment
Share on other sites

Szanti jak była młodsza to zjadała trawę, a teraz to ją tylko wyrywa z korzonkami i podrzuca sobie w celach zabawy. Byliśmy dziś u nowego weterynarza. Ogólnie ona też spotkała się z tym pierwszy raz, z tymi wymiotami z głodu. Pytała czy wymiotuje po posiłku, a ja jej mówiłam, że wymiotuje tylko rano. Wyjaśniłam sytuacje. Kobieta była bardzo zdziwiona i powiedziała ze spróbuje się dowiedzieć od specjalistów co to może być. Za tydzień mam przyjść do niej do kontroli. Dostała nowe tabletki na odrobaczenie i za 2 tygodnie powtórka odrobaczania. Sprawdziła jej skórę i sierść. Powiedziała, że skóra ładna, czysta i futro ładne gęste i grube i w żadnym wypadku nie jest ten pies wyliniały, że to normalna rozwijająca się sierść. Sprawdziła oczy, uszy i uzębienie. Ma parę podwójnych zębów ( przetrwałe zęby mleczne ) i będą kwalifikowały się do usunięcia. Ogólnie pani bardzo sympatyczna i w końcu ktoś profesjonalny. Za wizytę 100 zł, ale za profesjonalizm się płaci. A klinika to: http://lecznicazabiniec.pl/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...