Jump to content
Dogomania

szkolenie psa stróżujacego


randap

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Chce żeby z szczekal na osobę która będzie kręcić się koło ogrodzenia i atakował osobę która wejdzie. Pies już zna komendy do mnie, siad i leżeć. Chodzimy na szkolenie narazie posłuszeństwa, potem właśnie ma być na stróża. Tylko słyszałem że przy pracy z pozorantem pies atakuje rękaw i wystarczy żeby go zdjąć i pies traci zainteresowanie. Chodzi mi czy ktoś coś takiego przerabial i czy był zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Jak na moje - obrona to sport, który bazuje w dużej mierze na popędzie łupu. Natomiast to, co Ty chcesz zrobić, jest dla mnie co najmniej dziwne. Nie chciałabym psa, który atakowałby człowieka - rozumiem, że nie chciałby go wypuścić, a w przypadku dużego psa takie nastawienie wystarczy. Plus, co znaczy - kręcenie się koło płotu? Pies ma szczekać na wszystko i wszystkich koło płotu? Czy może na tych, którzy próbują wejść za ogrodzenie? Pies strózujący nie jest bezmyślnym szczekaczem, ale jeśli chcesz się czuć bezpiecznie, to zamontuj alarm - psa bardzo szybko można wyeliminować, jeśli ktos jest zdeterminowany, aby wejść na teren.

Link to comment
Share on other sites

Moje zabudowania są dość daleko od drogi wiec jeśli ktoś znajdzie się koło mojej siatki to napewno nie przechodził przypadkiem. Ja nie chcę bezmyślnie szczekajacego psa, czytalem kiedyś o szkoleniu w Rosji gdzie pies reagował inaczej w zależności w jakiej odległości znajdował się intruz. Alarm już mam. A to że pies jest łatwy do wyeliminowania to dla mnie taki średni argument bo wiadomo ze na prawdziwego złodzieja ani alarm ani pies nie pomoże, ale na sytuację taka jak miałem około roku temu kiedy gdy zostawiłem otwarty garaż a robiłem cos w drugim ktoś się zakradl i ukradł pile. To tak jakby powiedzieć ze nie zapinanam pasów w samochodzie bo przy 200km/h i tak nie pomogą.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nie wiem, czy takie szkolenie w ogóle jest potrzebne psom ras stróżujących. Mój bez szkolenia robi dokładnie to, o czym piszesz. Chociaż Bogiem, a prawdą jeszcze nie miał okazji nikogo na swowim terenie pogonić - nie zdarzyło się...

Szkolenie na psa obronnego, to chyba niezbyt dobry pomysł - przy psach z instynktem stróża (gdy pies już i tak jest nieufny w stosunku do obcych) może się stać zbyt agresywny. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...