Jump to content
Dogomania

Problem z obwisłymi powiekami


Sandra_Kratos

Recommended Posts

Witam,

moje małe szczęście ma 9 miesięcy i ma bardzo obwisłe dolne powieki.. zamiast oczu widać czerwone mięsko :-((( 

Probowałam sie czegoś doczytać na necie, znalazłam że to ogromna wada psa, bardzo Mnie to martwi :-((( Czasem mi sie zdaje ze Kratos nic nie widzi przez te małe szczeliny w oczodołach... Czesto mu ropieją poniewaz zbiera w nie cały syf z powietrza :-((( zakraplam mu Starazolinem, który Mi polecili

Czy to normale? po zdjeciach innych dogów sadzę że nie ...

----

Kratosa mam dopiero miesiąc ... Babeczka od której Go mam, powiedziała że z czasem jak rozrośnie mu sie czaszka i skóra Mu się naciągnie.

 

 

będę wdzieczna za odpowiedz

dzieki

 

Link to comment
Share on other sites

Nie, to nie jest normalne - zwłaszcza w połączeniu z ropieniem.

Zdjęcie jest małe i niewyraźne, niewiele na nim widać - co zresztą nie ma znaczenia, bo powinnaś się z tym problemem jak najszybciej udać do WETERYNARZA, a nie na forum (albo do tajemniczych Tych, co polecili Starazolin). To lekarz powinien rozstrzygnąć, czy masz do czynienia z zapaleniem spojówek, grudkowym zapaleniem trzeciej powieki czy jeszcze czymś innym.

"rozrośnie mu sie czaszka i skóra Mu się naciągnie" ??? Poważnie? No sama przeczytaj i posłuchaj, jak to brzmi... 

Link to comment
Share on other sites

Tajemniczy ten....to hodowca ;)

Starazolin oraz zdanie: "rozrośnie mu sie czaszka i skóra Mu się naciągnie" <--- są to własnie słowa hodowcy. Przecież sobie tego sama nie wymyśliłam...... 

Ale dzieki za odpowiedź. Pojadę z Maluchem do weta.

 

Apropo forum jest też od porad, po coś ono istnieje - nie zaszkodziło Mi napisać :-)

Link to comment
Share on other sites

Obwisła powieka klasyfikowana jest jako wada duża, być może któreś z przodków taka powiekę miało, widziałaś rodziców psiaka w hodowli jak wyglądały ich oczy. Nic mu się aż tak nie naciągnie i nie urośnie, hodowca troszkę nagina sytuację. Pójdź z psem do lekarza trzeba zadbać o oczy aby nie wdała się infekcja która już chyba jest, ropa w oczach, obwisłe powieki  nie powodują stanu zapalnego w innym przypadku bernardyny były by cały czas chore. Psiak na zdjęciu jest prześliczny.

Link to comment
Share on other sites

Dcz - dziękuję bardzo :-) 

 

a więc tak, Mały był badany pod względem oczu - wszystko jest ok. Jedynie mam nawilzac Mu oczka poniewaz jest okres grzewczy i może miec je przesuszone. W jakims stopniu Mu sie to zminimalizuje gdy czaszka się rozrosnie (ma dopiero 9miesiecy). Po minięciu okresu wzrostu mozna wykonac korekte by mu to pociagnac - lecz podejrzwam że z tego nie skorzystamy :-)) 

Gdy podnosi głowkę ujawniają się piękne duze oczka, jedynie jak ma pyszczek spuszczony skóra zlatuje na doł - Kratos ogolnie ma bardzo duuuuuzo skóry :-) 

Po obserwacji nie stwierdzam by się męczył i by mu cokolwiek przeszkadzalo :-) Jak na takiego duzego młodego psa, ma prawdziwe ADHD :P

Oczy ma "zaklejone" po śnie, w dzień nie ma juz problemu. Może poprostu zbędnie dramatyzuje :-(((((( jestem typem czlowieka przewrazliwieńca ... ;/ 

Mam stały kontakt z Hodową, Właścicielka Pani Joanna jest behawiorysta takze w razie jakich problemow odrazu łapie za telefon....

 

Wronka - Kratos pochodzi z hodowli Patland :-) hodowla istnieje od 1976r takze Kobieta podejrzewam ma doświadczenie i wie co mówi :-)

Dcz - Matka - Rosa Patland

ojciec - Ich bin von Haus Tiefenbach z Niemiec

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...