Jump to content
Dogomania

Agresywna suka wyzel weimarski


magda_f

Recommended Posts

Suka, obecnie 5 letnia, nie sterylizowana. Agresywna wobec innych psów od okolo roku, szczególnie suk. Do domowników bardzo przyjazna, czasami na obcego probujacego zblizyc sie do niej w sytuacji "przez próg" warczy... Warczy takze ostatnio na szczeniaki :( Nie ma mowy o ciazy urojonej. Nie zdarzylo jej sie pogryzc psa bo jest poprostu dobrze pilnowana na spacerach ale troche mam dosc nerwowego rozgladania sie czy nie nadchodzi jakis pies :( Sa na to jakies rady ?czy poprostu trafila sie nam dominantka.

Link to comment
Share on other sites

Nauka bezwzglednego przywolania, nauka ignorowania psow - nie musi ich lubic ale ma je tolerowac, a na spacery luzem moze kaganiec dla pewnosci, chocby na poczatku nauki?

Moze byc tak, ze suka dojrzala i przestala tolerowac inne psy i trzeba jej uswiadomic, ze zamiast rozkrecac rozrobe z psami powinna wracac do panci/pancia.

No i mozesz sie nastawic psychicznie na to, ze to moze byc taki typ psa, ktoremu niekoniecznie do szczescia sa potrzebne jakies rozbudowane kontakty z pobratymcami.

Link to comment
Share on other sites

najwiekszy problem jest z mala suczka sasiadów...pies bardzo glosny poczatkowo probowal atakowac moja suke, doskakiwal co ignorowala kilka razy - do czasu az skonczylo sie poblazanie. Mysle ze gdyby sie spotkaly oko w oko bez smyczy skonczyloby sie tragicznie :(
Co do kontaktów z innymi psami to sprawa wyglada tak ze pies biega i nagle podchodzi inny , chce obwachac etc a ona wtedy zaczyna warczec, czasem doskoczy (na razie bez upuszczania krwi)Pierwsza raczej nie podchodzi do psów, chyba ze suk bardzo uleglych które toleruje, ale sa to goldeny, ktore doslownie klada sie na jej widok.
Milosc do psów i tolerancja suk jedynie w czasie cieczki.
Boje sie ja steerylizowac ze wzgl. na "temperament"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...