Jump to content
Dogomania

Co zamiast ZiwiPeak? Wolfsblut vs Orijen, albo coś innego?


Pipichi

Recommended Posts

Kończy mi się ZiwiPeak i niestety nie ma go w PL, nikt nie wie kiedy będzie.
Szukam zamiennika bez zbóż i bez kurczaka, wysokomięsnego.

 

Wolfsblut ma 50% mięsa w suchej masie, Orijen 75-80%, ale w suchej masie podobno wychodzi ok 40%.

 

Czy dobrze widzę ? :) Która z tych karm jest bardziej wartościowa?
 

Macie może jakieś pomysły co jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

MARP Holistic Lamb ALS: Świeże mięso z jagnięciny 25%, słodkie ziemniaki, suszona jagnięcina 17%, ziemniaki, jaja, tłuszcz z jagnięciny 4% (konserwowany tokoferolami i rozmarynem), drożdże piwne, lucerna, wywar z jagnięciny, minerały, błonnik z zielonego groszku, witaminy, fruktooligosacharydy, pomidory, lecytyna, tauryna, algi morskie, chlorek choliny, czosnek, owoce róży, mięta pieprzowa, pietruszka, anyżek, kozieradka.

 

MARP Holistic Salmon ALS: Świeży łosoś 22%, suszony łosoś 18% słodkie ziemniaki, mączka z jagnięciny 17%, ziemniaki, zielony groszek, jaja, olej z łososia 4% (konserwowany tokoferolami i rozmarynem), siemie lniane, drożdże piwne, lucerna, sos z łososia, minerały, włókna z zielonego groszku, witaminy, fruktooligosacharydy, lecytyna, tauryna, algi morskie, chlorek choliny, czosnek, owoce róży, mięta pieprzowa, pietruszka, anyżek, kozieradka.

 

Jeśli to wystarczająco dobry skład, to myślę, że zasługuje na wypróbowanie.

 

Przyszły mi jeszcze na myśl produkty Farrado, jeśli skład będzie Ci odpowiadał:

 

Farrado pstrąg z ziemniakami i groszkiem: świeży pstrąg (26%), suszony pstrąg (min. 24%), ziemniaki, groszek, tłuszcz z kurczaka*, siemię lniane, drożdże piwne, pulpa buraczana, pulpa z owoców czarnego bzu, wodorosty, chlorek sodu, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z juki. *zabezpieczony mieszaniną tokoferoli i wyciągiem z rozmarynu.

 

Farrado kaczka z ziemniakami i groszkiem: świeże mięso z kaczki (28%), suszone mięso z kaczki (min. 25%), ziemniaki, groszek, tłuszcz z kurczaka*, siemię lniane, drożdże piwne, pulpa buraczana, pulpa z owoców czarnego bzu, wodorosty, chlorek sodu, prebiotyki FOS, prebiotyki MOS, wyciąg z juki. *zabezpieczony mieszaniną tokoferoli i wyciągiem z rozmarynu.

 

W obu z kurczaka jest tylko tłuszcz.

Link to comment
Share on other sites

Nie doczytałam o zbożach, więc jak najbardziej racja, ale "mało mięsa"? - w składzie DD wołowego jest 43% mączki wołowej, ponad 18% chrząstek i ponad 16% podrobów (wszystko sucha masa). No chyba, że odrzucasz mączki z zasady.

Mocno mięsne są też Simpsons Premium 80/20 - rybna i mieszana. Te akurat testowałam - u nas wszystko było ok. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

 

Aaa Doctor Dog widzę np. taki:

 

SKŁAD (w suchej masie): 26.2% mięso wołowe oraz podroby; płatki owsiane; 14.9% mączka mięsna wołowa; 6.2% marchew suszona; 5.3% jabłka suszone; siemie lniane; otręby pszenne; 3.7% natka z pietruszki suszona; 1.8% gruszka suszona; 0.6% pokrzywa suszona; 0.3% seler suszony; koperek zielony świeży; 6.2% woda.
http://sklep.doctordog.pl/pl/p/York-Jednobialkowa-Wolowina-na-Platkach-Male-Rasy-400-g/142

 

Patrzyłam na małe rasy, bo takową posiadam. Swoją drogą, dlaczego małe rasy mają gorszy skład niż duże?

Tak czy siak... super by było, gdybym znalazła coś, co ma min. 50& mięsa w suchej masie.

Link to comment
Share on other sites

Mój jeden psiak był na Ziwipeaku a drugi na Canaganie, obecnie oba na Canaganie ( jutro karma rybna dotrze do nas, do tej pory dawałam z dziczyzną). Dostają jeść 3 x dziennie, w tym jeden posiłek to biały ser lub mięso a obiad i kolacja sucha ( Canagan moczę ). Wg mnie Canagan ok, qpy ok, sierść u springera błyszcząca ( golden je ją za krótko aby coś stwierdzić, ale trawi ładnie), smakowitość  ... nie wiem, bo obydwa to głodomory. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też poszukuję zamiennika ZiwiPeak, a najlepiej to, żeby Ziwi znów pojawił się w sklepach...;/

 

Pipichi, jak długo karmisz swojego psa Ziwi? Często są takie przestoje w dostawach? ;/

 

Ja szukając karmy z podobnym składem trafiłam na Fit-Crock Energy&Lamb.

 

Skład: mączka z jagnięciny, suszona krew, mączka z ryb oceanicznych, tłuszcz wołowy, glony morskie, wodorosty, kiełki słodowe, pokrzywa, liść brzozy, mniszek lekarski, ostropest, rozmaryn, ekstrakt z pestek winogron.

Analiza składu: białko 61%, tłuszcz 14,4%, włókno 0,4%, popiół 10,08%, wapń 3,2%, fosfor 1,6%.

Dawkowanie: sukom ciężarnym od 10 dnia przed porodem dodawać najpierw ¼ dziennej porcji Fit-Crock, a następnie zwiększając do 1/3 podawać aż do końca laktacji. Psom 10 dni przed i nie dłużej niż tydzień po wzmożonym wysiłku.

 

Tylko patrząc na dawkowanie to niestety, chyba się niezbyt nadaje do codziennego karmienia... A skład taki ładny :(

Link to comment
Share on other sites

Może ta informacja nie odnosi się akurat do tego wariantu. Jest, z tego co na szybko przejrzałam, i duża różnica w składzie i cenie w porównaniu do bardziej standardowych rodzajów tej karmy. Ale tylko gdybam, tak czy siak jestem ciekawa czy zaszkodziłaby psu regularnie podawana?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...