Jump to content
Dogomania

czy buldog naprawde kosztuje 6000zl?


passiflora

Recommended Posts

Czesc,

od bardzo dlugiego czasu chce zostac wlascicielka buldozka francuskiego, a teraz w koncu mam na to warunki, poszukuje hodowli i szykuje sie do zakupu.

Dzisiaj skontaktowalam sie z jedna hodowla (nie podaje nazwy, bo nie wiem jeszcze, jak sie sprawa rozstrzygnie). Pani brzmiala bardzo konkretnie i milo, w miocie na wiosne planuje miec szczeniaki o kolorze, ktory mnie interesuje. Na koniec zapytalam orientacyjnie o cene. I tu niestety, podnioslo mi sie cisnienie, kiedy uslyszalam 'okolo 1500 EUR'.

Zdaje sobie sprawe, ze gdybym kupowala pieska w UK (gdzie mieszkam) to byc moze i tyle by kosztowal (choc i tak brzmi to dosc zaporowo i ceny wydaje mi sie sa nizsze).
Teraz pytanie: czy naprawde buldozek francuski kosztuje ponad 6000 zl, czy tez Pani chce wykorzystac fakt, ze mieszkam za granica i zarabiam w innej walucie? Poradzcie mi. Z jednej strony wiem, ze psy kosztuja i nie interesuje mnie wydawanie 500zl na psa z pseudo-hodowli, z drugiej ponad 6000 zl za szczeniaka to dosc sporo.

Dodam, ze nie oczekuje od tej Pani zadznych specjalnych okolicznosci czy czynnosci, sama chce sobie pieska odebrac, wyrobic dokumenty itp., ta Pani nie mialaby zadnych dodatkowych kosztow zwiazanych z tym, ze piesek bedzie mieszkal za granica. Ewentualnie gdybym sie zdecydowala to chcialabym, zeby piesek byl zachipowany, i bylabym gotowa pokryc te koszta.

Co sadzicie?

passiflora

Link to comment
Share on other sites

Nie da się określić ceny szczenięcia nie mając żadnej wiedzy na temat tego, jaka jest wartość hodowlana / wystawowa jego przodków. 

Szczenię po wybitnych rodzicach (czyli z dużym prawdopodobieństwem przyszłych osiągnięć) ma prawo kosztować bardzo dużo. Szczenię po dobrych, ale niekoniecznie wyróżniających się przodkach - już nie powinno. Wszystko zależy od tego, jaki cel przyświeca Twojej decyzji o jego kupnie. Jeśli jedynym kryterium, które Cię interesuje, jest jakaś konkretna maść (bo prawidłowa budowa i zdrowie to sprawy oczywiste) i nie zamierzasz psa wystawiać to po prostu poszukaj innej hodowli.

Przy wyborze zwróć też uwagę, aby hodowla, z której chcesz kupić szczenię, była zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (nie w Kennel Clubie, nie w Stowarzyszeniu Psów, Kotów i Innych Żyjątek...) - w takim przypadku będziesz mieć pewność, że kupujesz psa rasowego, a nie "w typie".

Link to comment
Share on other sites

Chyba wiem, jaka hodowla. Czy mają też mopsy i ich ceny są dość zbliżone do tych buldożków? Radzę poszukać innej. Racja, to wybitna hodowla, ale jeśli nie zależy Ci na I lokatach na wystawach, to spokojnie znajdziesz psa za 2500zł-3000zł (a nuż się okaże, że to akurat on będzie lepszy od tego za 6000zł?). Oczywiście nie robię złej reklamy tej hodowli, bardzo polecam, ale równie fajnego można znaleźć w cenie o połowę mniejszą ;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze pies ma prawo kosztowac duzo, i to nawet bez wzgledu na to, czy rodzice sa wspaniali czy nie - kazdy wlasciciel moze wyceniac psy i je sprzedawac za ile chce. Pytanie, czy jest to uzasadnione i rozsadne zadanie cenowe. Osobiscie natomiast nie wiem, czy bym nie widzac jeszcze miotu zdecydowala sie wycenic psa na az tyle.

 

Przy wyborze zwróć też uwagę, aby hodowla, z której chcesz kupić szczenię, była zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (nie w Kennel Clubie, nie w Stowarzyszeniu Psów, Kotów i Innych Żyjątek...) - w takim przypadku będziesz mieć pewność, że kupujesz psa rasowego, a nie "w typie".

Spoko-oko, wiem co robie w tym wzgledzie, rodzice i reszta rodziny to psiarze i hodowcy. Jedynie nie zajmuja sie ta rasa, ani nawet ta grupa. Ja tez osobiscie nie mialam zadnych doswiadczen z tej okolicy rasowej jeszcze, stad tez pytam.

 

Chyba wiem, jaka hodowla. Czy mają też mopsy i ich ceny są dość zbliżone do tych buldożków?

Nie, Pani hoduje wylacznie buldozki.

No to moze macie Panie jakies polecane hodowle?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ceny buldożków wachają się od 2500 do nawet tych 6000 zł. Wszystko zależy od tego, jaki miot, po jakich rodzicach i czy na wystawy czy nie. Warto się rozejrzeć, jest sporo fajnych hodowli w Polsce - najważniejsze, na co trzeba zwrócić uwagę i będę to wałkować za każdym razem to ZDROWIE. Zdrowy buldog nie charczy i to trzeba zapamiętać, więc przy wyborze szczeniaczka, trzeba trochę zmęczyć zabawą sukę i zobaczyć jak oddycha. Chociaż tu niestety nie można zagwarantować na 100%, czy szczeniakowi przy wzroście nie przerośnie podniebienie, w każdym razie można zminimalizować to ryzyko. Badanie serca u rodziców miotu też jest istotne. 

 

 

Chyba wiem, jaka hodowla. Czy mają też mopsy i ich ceny są dość zbliżone do tych buldożków? Radzę poszukać innej. Racja, to wybitna hodowla, ale jeśli nie zależy Ci na I lokatach na wystawach, to spokojnie znajdziesz psa za 2500zł-3000zł (a nuż się okaże, że to akurat on będzie lepszy od tego za 6000zł?). Oczywiście nie robię złej reklamy tej hodowli, bardzo polecam, ale równie fajnego można znaleźć w cenie o połowę mniejszą ;)

 

Jaka to "wybitna" hodowla mająca mopsy i bf? Bo chyba nie stellanova? 

 

passiflora, jeśli masz pytania co do hodowli - zapraszam na pw. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaka to "wybitna" hodowla mająca mopsy i bf? Bo chyba nie stellanova? 

 

Stellanova, ale ja słyszałam o niej same dobre opinie, stąd też moje zdanie. Prawda, nie siedzę dużo w tej grupie, bo to na razie nie moje klimaty, ale zdziwiłaś mnie, że nie jest to dobra hodowla (znaczy... ceny mają masakryczne, ale nie jedna osoba, która miała od nich psa mówiła, że warto). 

 

P.S. Jeszcze dodam, że na dogo też czytałam, że to dobra hodowla, ale, tak jak już wspomniałam wyżej, czytałam to mimochodem i nie za bardzo się w to zagłębiałam.

Link to comment
Share on other sites

każdy może sobie wejść na forum i napisać negatywną opinię o dowolnej hodowli... potem tworzy się plotka i rozchodzi się dalej. Grunt to mieć trochę zdrowego spojrzenia na to wszystko. Przy wyborze hodowli owszem, warto poczytać opinie ale przede wszystkim obejrzeć psy, porozmawiać z hodowcą, przejrzeć wyniki wystaw, dowiedzieć się czy psy mają robione jakieś badania, a najlepiej odwiedzić hodowlę i zobaczyć interakcję hodowca- psy, warunki w jakich żyją, koniecznie zobaczyć rodziców szczeniąt (a jak hodowca nie chce ich pokazać albo przyprowadza z jakiegoś nieciekawego pomieszczenia to jest podejrzane...)

A ceny- przeróżne oczywiście w zależności od renomy hodowli i od klasy szczenięcia. Buldożka z rodowodem można i za 2tys kupić, średnio to chyba 3-4tys, a są i droższe oczywiście :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...