Jump to content
Dogomania

aska3007

Recommended Posts

witam... mam ślicznego doga niemieckiego arlekina (biały w czarne łaty)... ostatnio urzekła mnie suczka pręgowana... urocza... i tak się zastanawiam czy byłaby z nich para i jakie otrzymałabym szczenięta... nie znalazłam nigdzie takiego skojarzenia dogów - mój dog nie ma rodowodu więc nie chodzi mi o elementy wystawowe ale o to by szczeniaczki były zdrowe i jaka ewentualnie mogłaby być ich maść...

Link to comment
Share on other sites

witam... mam ślicznego doga niemieckiego arlekina (biały w czarne łaty)... ostatnio urzekła mnie suczka pręgowana... urocza... i tak się zastanawiam czy byłaby z nich para i jakie otrzymałabym szczenięta... nie znalazłam nigdzie takiego skojarzenia dogów - mój dog nie ma rodowodu więc nie chodzi mi o elementy wystawowe ale o to by szczeniaczki były zdrowe i jaka ewentualnie mogłaby być ich maść...

 

A dlaczego niby chcesz powiększyć grono psów potrzebujących pomocy, chcesz doga proszę: http://ratujemydogi.org/do_adopcji.html http://www.dogi-adopcje.pl/doadopcji.html parę następnych takich stron znajdziesz bez problemu. Skąd wiesz, że Twój pies jest śliczny i na dodatek zgodny z wzorcem ? Już sam pomysł niestandardowego krycia, mówi że nie masz zielonego pojęcia o genetyce.

Masz fajnego psa w typie, kochaj go, ale jak chcesz bawić się w hodowlę, to kup psa z papierami, zrób mu hodowlankę, uzupełnij wiedzę i dopiero myśl o rozmnażaniu. Na razie niczym się nie różnisz od pseudohodowcy, masa dogów rasowych/w typie nie ma domów, a te psy mają małe szanse na przeżycie w schronach, nie masz żadnych danych o linii z których pies pochodzi, a jest to rasa obciążona wieloma schorzeniami, wymagająca bardzo dobrego żywienia i w niemałych ilościach. Jaki więc jest sens jego rozmnożenia, poza własnym widzimisię ?

Link to comment
Share on other sites

Nie znasz przodków psa ani suki, psy nie badane. Nie możesz przewidzieć ani kolorów ani zdrowia szczeniąt bo nie wiesz co siedzi w genach rodziców. Może być dobrze a może bardzo źle, rosyjska ruletka, chcesz się w to bawić? Co będzie jeśli maluchy urodzą się chore? Weźmiesz odpowiedzialność za ich życie? Tak trzeba jeśli powołasz je na świat. Dobry hodowca studiuje rodowody po to by znać pochodzenie psów, sprawdzić jakie choroby niosą poszczególne linie a to wszystko by minimalizować ryzyko wad i chorób genetycznych. 

Link to comment
Share on other sites

Taki mały drobiazg. Rozmnażanie psów nierodowodowych jest NIELEGALNE.

A z jakiego przepisu to wynika ? Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt "Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych" (art. 10a ust. 2). Jeśli więc ktoś chce rozdać szczeniaki za darmo to ma niestety prawo.

Obawiam się, że dopóki nie będzie obowiązku rejestracji wszystkich psów w Polsce w jednej bazie danych (plus przepisy wymuszające odpowiedzialność właścicieli, zresztą bardziej finansową niż karną) , to problemu nie zlikwidujemy. Tak naprawdę w Polsce starczyłaby populacja w wysokości 1/10 dzisiejszej ilości psów. 

Link to comment
Share on other sites

Trudno sobie wyobrazić, że autor zamierza rozmnożyć dogi niemieckie, u których wychów miotu jest jednak dość kosztowny, by następnie oddawać za darmo...

 

P.S. gratuluję podsunięcia autorowi rozwiązania pomysłu na rozmnożenie, mój post był celowo bez zagłębiania się w szczegóły, by odstraszyć autora od tego zamiaru, a teraz to już nic nie będzie stało na przeszkodzie, by sobie "machnąć miocik". Bo czemu nie? Takie słodkie są szczeniaczki... :klacz:

Link to comment
Share on other sites

P.S. gratuluję podsunięcia autorowi rozwiązania pomysłu na rozmnożenie, mój post był celowo bez zagłębiania się w szczegóły, by odstraszyć autora od tego zamiaru, a teraz to już nic nie będzie stało na przeszkodzie, by sobie "machnąć miocik". Bo czemu nie? Takie słodkie są szczeniaczki... :klacz:

 

A co naprawdę sądzisz, że go przestraszyłeś :megagrin: Przecież wiadomo, że jak się zdeyduje na rozmnożenie, to zapiszą oba "dogi niemieckie" do jakiegoś stowarzyszenia pieska i kotka, aby wziąść większą kasę. Naprawdę nie doceniasz takich ludzi :lookarou:

Jesli ten człowiek jest naprawdę niezorientowany, ale kocha psy, to przyjmnie nasze argumenty, jeżeli chodzi mu tylko o kasę, to nic nie będzie go w stanie powstrzymać, dopóki nie będzie bazy wszystkich psów i odpowiedzialności materialnej ich właścicieli, a jesli hodowca zaniedbał wpisania nabywcy psa do bazy to hodowcy. Do większości ludzi przemawia tylko opróżnienie ich portfela, wtedy jakoś szybko uczą się rozsądku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...