Jump to content
Dogomania

6-miesięczna suczka załatwia się na dworze i domu


emzetbi

Recommended Posts

Mój bolończyk (suczka) ma 6 miesięcy. Dość szybko załapała, że nie sika się po całym domu, a na macie. Widocznie przesadnie ją chwaliliśmy, bo sika na nią do dzisiaj.

 

Był moment, że usunęłam już matę, bo wydawało mi się, ze psiak załapał, o co chodzi. Niestety zaraz przyszedł regres: zrobiło się zimno, więc rozłożyliśmy dywan – Tasza zaczęła na niego sikać (zresztą dwa pokoje dzieci, w których mamy wykładzinę, są do dziś zabezpieczone przed wejściem psa, bo sika na nie nawet jak nie musi). Stosowałam repelent – przeniosła się z sikaniem z dywanu pod balkon. Nie zdarzało się to jednak często. Potem był drugi regres. Ostrzygliśmy ja -  z zimna na dworze stała, nawet nie próbowała sikać. Z czasem jej minęło – załatwia się teraz i na dworze, i niestety w domu.

 

Potrafi wyjść na dwór, wysikać się albo i nie, przyjść do domu i załatwić potrzeby pod balkon. Zniszczyła nam podłogę tak, że wymiękłam i położyłam matę, bo już nie wiem, co robić. Dodam, ze na dworze jest nagradzana za sikanie/kupę, w domu był moment, ze ją karciliśmy (najpierw nie, bo była za mała, a teraz już nie wiem, czy to robić, czy nie – no zgłupiałam).

 

Wychodzę z nią co 3 godziny, ale szczerze mówiąc mam dość. I tak muszę posprzątać po psie w domu. Dziś mam takie myśli, że się poddam – to znaczy będę wychodzić z nią rano, wieczorem i w południe, ale nie częściej, bo tyle mojego, co się wymarznę – pies i tak, pomimo tego, ze całą noc potrafi wytrzymać, w ciągu dnia jak tylko poczuje potrzebę, załatwi się na matę w domu.

 

Tasza waży 2 kg, jest mikro pieskiem. Może one tak mają? Zaczęłam rozglądać się za kuwetą, bo na maty finansowo nie urobię. Czy cos mogę jeszcze zrobić? Dziekuję za wszelksie sugestię i ocenę sytuacji.
 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź. Wydaje mi się, że z pęcherzem jest wszystko ok - w nocy psiak sie nie załatwia w domu w ogóle, wczoraj pierwszy raz zostawiliśmy ją na dłużej, bo na 7 godzin i nie zrobiła na matę nic. Przełom czy ona po prostu sikając na amtę chce zwrócic na siebie moją uwagę? Sama już nie wiem. Będziemy pracować dalej.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze sześć miesięcy to jeszcze nie tak dużo i ma prawo nie wytrzymywać zbyt długo, szczególnie jak zmarznie. Ludzkie dzieci sikają w pieluchy czasem i ponad dwa lata i uważamy to za normalne a psie dziecko ma być dorosłe od urodzenia. Cierpliwości i lepiej pozwolić jej sikać w jedno miejsce na matę czy gazety niż karcić bo wtedy będzie sikać wszędzie. Niestety ze szczeniakiem musi się wychodzić częsciej. Może mieć podziębiony pęcherz, w nocy wytrzymuje bo ma ciepło, w dzień jest jej chłodniej to krócej może wytrzymywać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...