Jump to content
Dogomania

Aflatoksyny w suchej karmie


dw.service.pl

Recommended Posts

Wczoraj trafiłem na artykuł: http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=305&Itemid=287

 

Do tej pory dawałem psom Hillsa (jagnięcina z ryżem). Za worek 12kg płacę 140zł. Nie jest to najmniej, choć wiadomo - są droższe.

Wg artykułu większość karm nie nadaje się do podawania psiakom.

Moje oba psy są uczulone silnie na dróg.

 

Jak jest z tymi karmami zbożowymi? Co sądzicie o powyższym artykule?

 

No i co dawać? Nawet droga Acana zawiera jakieś zboża.

Link to comment
Share on other sites

Bez zbóż znam Taste of the Wild, Acana (Grasslands, Pacifica i Prairie Harvest są bezzbożowe), Orijen, Purizon, Ziwipeak (horrendalnie droga!), a co do innych - wiele innych marek ma serie bezzbożowe, bo jednak wielu właścicieli takich karm szuka.

 

A co do zbóż i kukurydzy - to są najsilniejsze i najczęściej spotykane alergeny w karmach. Kompletnie psom niepotrzebne. Producenci je dodają, bo są tanie i ładnie "nabijają" masę karmy. A pies praktycznie pożytku z nich nie ma.

 

Aha, myślałeś może o diecie BARF?

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś myślałem, ale jednak nie chcę barfa dla mojego mniejszego psa (Buldog Francuski).

Do tej pory (i jeszcze obecnie) moje psiaki dostają Hill'sa jagnięcina z ryżem i jeśli jest potrzeba zamiany tej karmy na inną, chciałbym coś podobnego (cenowo i jakościowo), bo gdyby nie ten artykuł nie miałbym żadnych zastrzeżeń do karmy.

Link to comment
Share on other sites

polecam poczytanie chociaz fragmentów "czarna księga - karmy dla zwierzat".... cała prawda o karmach dla psów / kotów / fretek

Po lekturze mozna sobie poszukac polskich przepisów odnośnie tego co można wykorzystac do produkcji karm dla zwierząt domowych i jakie chemiczne skażenia to zawiera...

A na koniec można po chwili namysłu dostrzec pewną abiezność między suchymi karmami a wysokim poziomem zachorowalności na nowotwory, niewydolności wszelkiego rodzaju oraz dramatycznym skróceniem czasu życia psów czy kotów.

Link to comment
Share on other sites

Jedno podstawowe zastrzeżenie do suchych karm - praktycznie wszystkich - za dużo chemii w suchym bobku i za dużo składników niewiadomego pochodzenia... 

Poczytaj podaną wyżej książkę, to dowiesz się z czego produkuje się na przykład mączkę kostną... 

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem nie ma co panikować,pieczywa tez nie będziesz jadł o jest wytwarzany ze zboza?jeśli boisz sie podawania psu karmy suchej zawierajaca zboza a zwłaszcza kukurydzę,wybierz te (dziewczyny podały ci przykłady)która zawiera najmnije zbóż.

gryf - ale my mówimy tutj o psach a nie o ludziach. 

Gdybyś zapytala czy nie dawalabym psu chleba bo zawiera zboża - odpowiedź brzmiałaby - nie, nie podaje psu chleba i chronię go przed nim.

Ponadto ludzki chleb powstaje ze zboz pierwszego sortu - takich ktore są przechowywane w warunkach odpowiednich. To co sie zepsuje - czytaj - porosnie grzybem - jest pakowane do karm dla psów/kotów. 

Zupelnie inna kategoria.

Po prostu kolejna firma przyłapana na gorącym uczynku (produkcja karm ze smieci) próbuje się glupio tlumaczyć. I o dziwo ludzie w to wierzą...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...