Jump to content
Dogomania

Mapa Pomocy Dogomaniakow - dyskusje


rebellia

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Dziewczyny, w tej chwili mapa jest tylko poglądowa, na razie rpacuję nad inną wersją - bez mapy, z uwagi na olbrzymią wręcz ilość zakładek, które to opracowały dziewczyny (około 30!!!!!!)[/B]

PS Julcia - był dokładny plan i zarys, ale w obecnej sytuacji - mnogości i ilości, to na Flasha za Chiny nie przełożę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rebellia']PS Julcia - był dokładny plan i zarys, ale w obecnej sytuacji - mnogości i ilości, to na Flasha za Chiny nie przełożę[/QUOTE]

i nawet lepiej, bo przy takiej ilości danych stałoby się to nieczytelne
flash jest głównie stosowany do urozmaicenia stron, które nie mają wiele treści do przekazania (np 3 podstrony - strona główna, o firmie, kontakt - wtedy dodajemy czasem gry, świecidełka, kolorowe animacje i inne bajery) lub stron typu portfolio prezentujących zwykle grafikę

jeśli już zaczęłaś męczyć tego flasha - polecam rozwiązanie - mapka zostaje do wyboru województwa (klikasz na województwo, mogą tam się po najechaniu wyświetlać jakieś cyferki typu tymczasów: 20, lecznic: 50, schronisk:4 etc. czyli ogólne dane w skrócie i wchodzisz w normalną dynamiczną stronę, powiedzmy php bez dodatkowych fajerwerków, gdzie masz wszystko co do tego województwa, w tym podział na miasta, ludzi, placówki, co sobie każdy wybierze)
jesli pracujesz nad takim czymś pierwszy raz, polecam pogrzebanie w sieci i poczytanie na temat funkcjonalności i przejrzystości stron, co wcale nie jest takie oczywiste w większości przypadków, bo głównym zadaniem strony ma być szybki dostęp do informacji, a tylko przy okazji ma być ładna i też niekoniecznie - więc żeby nie było, że się narobisz, a wszystko na stronie będzie nieintuicyjne i niewiele osób będzie korzystać, bo takie rzeczy też się zdarzają, nawet jeśli chodzi o długo oczekiwane strony
polecam zrobić SZCZEGÓŁOWY projekt funkcjonalności, z uwględnieniem nawigacji po stronie i starać się uczynić go jak najbardziej user-friendly, czyli nie wpychać za dużo podstron, bo można oczopląsu dostać, stosować formularze szybkiego dostępu do danych etc. aha - podobno dobrym przepisem na stronę informacyjną jest to, że w maximum 3 krokach można się dostać od strony głównej (nie znając jej) do rzeczy, której się szuka
w każdym razie życzę powodzenia i jak coś to służę pomocą (gg)

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, prawdopodobnie w przyszły łikend praca ruszy pełną parą, tylko są potrzebne 2 rzeczy:
1. czy ktoś ma darmowy serwer z obsługą php i bazy danych najlepiej postgresql
2. chcę zrobić wyszukiwanie po odległości, np. wyszukaj dogomaniaków czy DT w promieniu x km od podanego miasta
do tego potrzebna będzie mi mapa rozpisana w stylu układu współrzędnych - czyli, że każde miasto będzie miało współrzędne (x, y), na podstawie których będzie wyliczana odległość między danymi miastami
to jest trochę roboty, czyli trzeba usiąść z mapą polski i linijką, narysować sobie po lewej i na dole osie x, y, walnąć jakąś sensowną podziałkę, a potem ekierką wyliczyć współrzędne miast na mapie
oczywiście nie będziemy wyliczac wszystkich, tylko te, które się znajdą na mapie dogo (czyli, w których mieszkają jacykolwiek dogomaniacy)
to jest coś takiego jak na matmie sprawdzało się współrzędne punktu narysowanego w układzie współrzędnych, czyli jechało się od danego punktu prostopadłą linią do osi x i w miejcu przecięcia tej linii z osią sprawdzało się współrzędną x i to samo z y. x to była ta pozioma na dole, y pionowa, a podziałka to liczby na osiach. mówię o sensownej, czyli żeby te liczby były jakoś sensownie rozstawione - nie za szeroko i nie za wąsko. żeby nie wychodziły jakieś dziwactwa typu Łódź jest położona względem osi na współrzędnych (18,234; 19,005), tylko żeby w miarę możliwości były to liczby całkowite

bardzo by było miło, gdyby ktoś się tego podjął, bo rebellia i ja będziemy miały i tak wystarczająco dużo roboty
jak ktoś nie do końca zrozumiał, mogę postarać się jakoś inaczej to wytłumaczyć

bardzo możliwe, że z flasha na razie zrezygnujemy, bo szczerze mówiąc nie widzę w nim większego zastosowania przy takiej liczbie danych niż jako ilustracji mapy, którą równie dobrze można zrobić za pomocą rysunku

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]Julio[/COLOR][/B] [B]wielkie dzieki za wlaczenie sie[/B] [B]! [/B]
rebellia chciala dzis w nocy sie skontaktowac ze mna, ale juz mnie nie bylo...

dla mnie to wszystko [B]CZARNA MAGIA [/B]..

moze jednak [B]Maciek - informatyk z Krakowa[/B], z mapy dogo z ktorym rebellia kontaktowala sie kiedys - moze on ma taki serwer ...albo w innym zakresie tym razem okaze sie pomocny
i
taka trojka ruszy z kopyta w sina wirtualna dal by nam przyblizyc pomocna mape

Link to comment
Share on other sites

Pixie, jak coś ja jestem w kontakcie z Julką, za Chiny nie mogę się dobić do Ciebie na GG, jakbyś widziała, ze ejstem dostępna to pisz...

OFF TOPIC - skoro to już mój temat to mogę ;), to jak ktoś może mi pomóc z tymi ankietami, to prosze, rpzy okazji będę miała więcej czasu na tą mapę

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

coś niby ruszyło
niby - za namową Anashara z dogo zaczęłam robić w oparciu o CMSa - Joomlę - że to niby da się zcustomizować
poniekąd tak - wszystko byłoby świetnie, dopóki nie dotarłam do braku opcji wyszukiwania userów
a miało być tak - każdy miałby swoje konto użytkownika, przy którym zostałby zapytany o wszystkie dane (razem z tym, czy udostępnia DT, czy transport etc.) - znalazłam komponent rozszerzający standardowe dane usera o wszystko czego moja dusza zapragnie - ok
problem z aktualizacją byłby rozwiązany - każdy user mógłby sobie sam aktualizować, do tego byłoby mnóstwo bonusów takich jak prowadzenie bloga, zrobienie własnej podstrony z listą swoich psiaków do adopcji, galeria zdjęć, losowe zdjęcia psiaków do adopcji na stronie głównej...
no i zostało tylko to cholerne wyszukiwanie - komponent, który mógłby mi wyszukać wizytówki userów pod względem DT, możliwości wstawiania ogłoszeń, transportu etc. no i sprawa się chwilowo rypła, bo dłuuuugo szukałam po necie i nic z takich rzeczy - jest milion wyszukiwarek artykułów po słowach, stron internetowych, niewiadomo czego
tylko wyszukiwarki profilów użytkowników nie ma
baa! nawet nie ma wylistowania użytkowników :(

wygląda na to, że będę musiała takie coś sama napisać, a to nie będzie proste, bo co innego pisać od zera po swojemu, a co innego pod gotowy portal
czekanie zatem się jeszcze przedłuży, ale zdecydowałam, że joomla daje na tyle bonusów, że zostanę przy niej, a nie będę pisała niczego od zera

tak więc trzymajcie kciuki
aha - a stronka będzie wisieć u mnie na wydziale, bo już nie chce mi się myśleć i kombinować (choć ostatecznie zostało php + mysql, choć ja do mysql się nie dotykałam :P)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

bo to tylko testowa wersja, a caly czas mamy prace informatyczne przerywane brakiem czasu roznych informatykow pomagajacych nam, wiec mozeszna razie tylko szukac manualnie, wpierwszym poscie Mapy Pomocy Dogo...niestety jeszcze to potrwa...oby jak najkrocej...
niestety jestesmy wszyscy uzaleznienie od naszego wolnego czasu i umiejetnosci

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Troszku wstępu ;)

Po wielu próbach tym razem ja podjęłam się ją wykonać i chcę doprowadzić ją do końca :) ale potrzebuję Waszej pomocy ;) Od razu mówię, że grafikę mam w miarę prostą, tymczasową, potem zrobię coś lepszego, z jakimiś schroniskowymi bidami, albo kogoś o pomoc poproszę czy coś, ale to potem - na razie sam skrypt. Co do walidacji informacji, jak zrobię sam skrypt, to o tym pomyśle ;) Tak mniej więcej deadline określiłam sobie na koniec lipca [bo zabiorę się za to dopiero od poniedziałku]. Jeżeli oczywiście ktoś zrobi coś wcześniej/lepiej czy coś, to bardzo chętnie ;) Aczkolwiek imvho sobie poradzę ;) Co do hostingu, mam miejsce. Zobaczymy, co z transferem, ale to tez potem ;)
[B]
Mam do Was kilka pytań ;)[/B]

1. Z tego, co widzę, w większości zgłoszeń nie są podawane imiona czy nazwiska - tak ma zostać czy może jednak uwzględnić, że będą podawane?

2. Dodawanie Dogomaniaków - ja jestem za tym, żeby kilka osób z Dogomanii wszystko ręcznie [recznie jak recznie, przez formularz] aktualizowało, aczkolwiek mogę zrobić każdemu osobne konto, tylko wtedy każdy by się musiał rejestrować. Tylko pytanie, czy się będzie ludziom chciało...? No i jest problem w p.4.

3. Kategorie: większość jest z istniejących już Mapy i Abecadła, ale trzeba by to ujednolicić:

- dostep do internetu
- dom tymczasowy
- dom tymczasowy awaryjny
- inne - komentarze i notatki uzytkownika
- doradztwo
- klatka kennel
- klatka lapka
- behawior
- hotel
- auto
- wet
- dawca krwi
- xero
- petsitter
- banerki
- www
- zamieszczanie ogloszen
- plakaty i ulotki [tworzenie, rozwieszanie]
- allegro
- foto
- uslugi
- nocleg dla opiekuna
- dom opieki po sterylizacji
- wizytacje
- opieka i pielegnacja
- wolontariusz
- pomoc informatyczna

Jakieś propozycje? Jezeli ktos zaznaczy dana forma pomocy, bedzie mogl w komentarzu doprecyzowac [np. auto - do 100km; DT - tylko 1 maly pies]. Jezeli tylko mi sie uda, planuje do kazdej dac wiekszy opis, co by nowi uzytkownicy wiedzieli, o co chodzi z uslugami czy dt.

4. Użytkownicy: jakie dane potrzebowałaby podać osoba chętna do pomocy? Moim zdaniem:

- imie
- nazwisko
- nick z dogomanii [zkladajac p.3, tu pojawia sie problem ID z dogomanii, w sumie to mozna recznie wpisywac kazdem, bo byloby to dla niektorych zbyt trudne do wytlumaczenia, co gdzie jak i po co ;) - a po co? do linkow do profilu, privow przez dogo bez szukania etc]
- nr komorkowy
- nr gg
- skype
- e-mail
- wojewodztwo
- miasto
- inne

Oczywiście nie wszystkie, ale może coś dodać? Zawsze można wpisać w Inne, ale lepiej, że jeżeli coś się powtarza, to żeby miało osobne pole.

6. Coś jeszcze? ;) Piszcie jak coś :)

Pozdrawiają,
Ala & Kubuś ;)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze dziękujemy, że się tego podjęłaś dog_master! :multi:
W pkt. 3 brakuje mi tego, czego ja najczęściej szukam: pomoc w wizycie przedadopcyjnej/poadopcyjnej.
Co do rejestracji czy ręcznego wpisywania przez kilku Dogomaniaków: myślę, że ktoś, komu zalezy na pomocy zwierzakom będzie się rejestrował i sam wszystko wypełniał. Będzie to nawet dokładniejsze. No i nie będziemy spychać roboty na kilku "wybrańców". ;)
Co do imion i nazwisk oraz tel.kom. ... Mnie wszystko jedno, i tak podaję na siebie namiary, gdy ogłaszam psy. Ale są osoby, które mogą nie chcieć podawać publicznie swojego tel. kom, a nawet nazwiska. A nick z dogo obowiązkowy! :) Lubię, zanim poproszę o pomoc, sprawdzić wiarygodność użytkownika. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jestem juz w warszawie, lecz niestety bez netu, jak pisala Bonsai
W miare mozliwosci bede zagladac, ale tez i sfora moja liczna, gdzy wiekowej mamie szczegolnie teraz - ma remont w domu - musze pomagac..wiec bedzioe roznie, dopoki nie bede miec netu w domu.


Dzieki za pomoc jak wielkie, to trudno wyrazic..Dog masterze:loveu:

Mam nadzieje ze beda sie wypowiadac i zglaszac osoby do pomocy
Koncepcji w jakim stylu czytaj programi to wykonac bylo kilka, wiec kilku znawcow tematu na dogo jest, moze przyjda ci z pomoca


Jak bedzie wygladac aktualizacja wpisow, czy taki formularz zgloszeniowy, i wysylanie do...no wlasnie do kogo...jak to technicznie bedzie wygladac

co do imion i nazwisk hmmm moze byc z tym problem, nie kazdy z roznych wzgledow chce sie ujawniac / rodzina, koledzy z pracy, sasiedzi etc/ niektorze tez chca pomagac calkiem incognito

Nick z dogo obowiazkowy
Sprawdzenie poprzez posty i watki zakladane..no jasne terzeba w tym pogrzebac, lub tez hmmm prz wizytach adopcyjnych mozna np podawac referencje innych dogomaniakow....tzn np Bonsai...polecana przez PIXI, DOg mastera, Pidzej etc etc...przy wyliczeniu kilku nickow, jesli osoba np, zna ktoras z watku czy osobiscie, bo juz tez przeciez osobiscie sie znamy...niektorzy wtedy przy takiej wizycie p/po adopcyjnej wlasnie moze taka referencja pomoc

Ja np gdy ktos sie do mnie zglasza z pytaniem kogo moge polecic do wizyt p/adopc w warszawie, z zamknietymi oczami wskaze kilka osob, ktore sama poprosilabym o uczynienie tego gdybym miala do adopcji oddac swojego psa..ale to dlatego ze znam je z dzialalnosci na dogo w roznych sytuacjach na przestrzeni tego roku mojej "pracy" przy mapie dogo

co Wy na ten pomysl? tych referencji przy wizytach adopcyjnych????

wkleje to w watku Mapy pomocy dogo takze...

Link to comment
Share on other sites

OK, czyli imie i nazwisko bedzie opcjonalne - kto chce, to poda, a podstawa identyfikacji bedzie login z dogomanii [COLOR=White][przynajmniej mam taka nadzieje - kto zaczyna login od dziwnego apostrofu, ktorego nawet na klawiaturze nie mam?! ewentualnie ciachne takie dziwne znaczki, ale i tak bedzie link do profilu na dogo][/COLOR]

[quote]Jak bedzie wygladac aktualizacja wpisow, czy taki formularz zgloszeniowy, i wysylanie do...no wlasnie do kogo...jak to technicznie bedzie wygladac[/quote]Sa 2 mozliwosci:
a) edytuje tylko kilka osob, np Ty i jeszcze pare osob, ktore wyznaczysz, bo ja nie za bardzo jestem na czasie z PwP :oops:
b) edytuje kazdy siebie, tylko, ze musi sie zarejestrowac, oraz jest tez admin[i], co by mniej zinformatyzowanym pomagac :)

Chyba to b) zostanie, bo w sumie moge zrobic tak, ze uzytkownik bedzie mogl sobie zmieniac swoje dane, ale jak cos, to admin tez :)

A tak ogolnie to tak, formularze gotowe, wszystko bedzie sie automatycznie zapisywalo w bazie danych + backupy [tak z grubsza, co by za bardzo technicznie nie pisac].

A siedziec ta mapa moze sobie u mnie, juz mam alias nawet, ze gdyby kiedys cos [chociaz nie przewiduje pozbywac sie tego konta www], to przeniose na cos darmowego etc.

A te referencje to tylko przy wizytach czy tak ogolnie?



OK, jak przyjdzie Wam do glowy jakas kategoria, to piszcie :) To w sumie na tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja miałem inną wizję Mapy Dogo. Menu standardowo po lewej i tam wybór pomocy:
- auto
- wet
- dawca krwi
- xero
- petsitter
- banerki
- www itd.

Po czym po kliknięciu na daną pomoc wyświetla się lista województw a dalej miast. Po kliknieciu na miasto wszystkie osoby z dokładniejszymi opisami. Wg. mnie byłoby to najczytelniejsze rozwiązanie. Zawsze proste jest najniezawodniejsze :cool3:

No i jakby co mogę pomóc(choć php dopiero się ucze, na tyle na ile czas pozwoli ;)) Ale grafiką, css'em czy html'ami służę pomocą ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tymi referencjami dobry pomysł: gdyby na mapie było coś w typie "pochwał" jak na niektórych forach...? Koniecznie uzasadnienie: jak pomógł np. przy adopcji takiego i takiego psa, przechował psa wtedy i wtedy... i nawet link do wątku. Od razu wiarygodność użytkownika wzrasta. ;)

Link to comment
Share on other sites

Z linkami do wątku troszkę problem, bo z tego, co widze, zakonczone sa usuwane / przenoszone. Ale +/- z komentarzem mozna zrobic :) Tylko... hm... kto mialby dodawac te punkty? Cos jk na Dogo naruszenia - kazdy moze? Boje sie przekretow, bo jak widze, co sie na PwP dzieje czasami... :roll:
[COLOR=Black]
Anashar, dzieki, jak cos, to bede pisac :) [/COLOR][COLOR=Black][widzialam Twoje strony - imho sa super!][/COLOR]

[COLOR=White]Ja, przynajmniej na razie, mam lay z menu po prawej, ale mniejsza z tym ;)[/COLOR] Myslalam wlasnie odwrotnie ;). W menu wojewodztwa, a po kliknieciu osoby + pomoc + miasto - cos a'la jak jest teraz i do tego szukaczka, bo imho czesciej szuka sie w danym wojewodztwie, a nie na drugim krancu Polski ;)

Moze faktycznie tak bedzie czytelniej? Musze to wszystko jeszcze raz rozplanowac ;) Danke :)

Link to comment
Share on other sites

Co do +/- to powinien każdy mógł wystawiać, a każdy niepoważny punkt będzie przez administratora usuwany (typu: "daję pochwałę , bo spotkałam się z nim na zlocie i wydaje się bardzo sympatyczną osobą" - niewiele daje nam to do wiadomości). Choć mam nadzieję, że każdy podejdzie do tego poważnie...
Poza tym te +/- mają właśnie nas ustrzec przed wszelkimi przekrętami. Będziemy tam wpisywać jak pomógł, w jakiej sprawie, jak szybko etc... Dzięki (poważnym) opiniom użytkowników, będziemy mogli znaleźć osobę adekwatną do naszych wymagań, ponadto ustrzeże nas to przed niepewnymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...