Jump to content
Dogomania

WIGA - ZJAWISKOWA SPORTSMENKA W CUDOWNYM DS.


Poker

Recommended Posts

I stało się.

Uznaliśmy po śmierci Pokerka ,że mamy przecież  miejsce w domu dla 3.psów, więc szkoda go marnować.

Całkiem przypadkowy wybór padł na jedną z dwóch suń znajdujących się  na działkach chyba w okolicach Mińska Mazowieckiego.

Dzięki bardzo sprawnej akcji auraa, agat21, kcd , może kogoś jeszcze pominęłam,mogłam sunię zabrać wczoraj z Warszawy do Wrocławia.W okolicach stolicy byłam na szkoleniu razem z Melą Jakimiuk i we dwie postanowiłyśmy jechać pociągiem , by przewieźć sunię do mnie.

 

Tak sunia żyła dotychczas

 

Chałupka jak z bajki o "Trzech świnkach", Trzech niezaradnych życiowo facetów i cztery suczki. Dwie matki z córkami. Dwie rude,radosne, kochające cały świat, przywiązane na łańcuchach do czegoś co ma się nazywać budą.

 

45fa956a6f251d3fmed.jpg

 

92d47031f877dfc5med.jpg

 

 

Przeklejam wpisy ze wspólnego  wątku psiaków.

 

Napisany Dzisiaj, 01:27

Dopiero się dorwałam do kompa.Pociąg miał godzinne opóźnienie.

Sunia z wielkimi ucholami i małymi oczętami w pociągu była idealna.A właściwie to jakby jej nie było.Całą drogę przeleżała albo spała cichutko jak myszka.

Dolarek i Tola przywitały się nią przyjaźnie, sunia też zachowała się kulturalnie. Kulka była bardzo zdziwiona nowym piesem.

Chodziłam z nią wielokrotnie na ogródek ,ale nie było sioo , ani koo.Poskubała trochę chrupków , a na twarożek rzuciła się.

Zostawiliśmy ją na dole , ma koc i wodę.Obawiam się ,że może się zlać, a ponieważ jest spora to sprzątanie paneli byłoby kłopotliwe.Na dole są płytki.

Spryciula rozsunęła przeszkodę i weszła na górę .Wzmocniliśmy zagrodzenie i w końcu położyła się i śpi.

Psa o takim umaszczeniu jeszcze nie mieliśmy.

Na razie nie mamy pomysłu na imię.Może coś jutro się urodzi.

Jeżeli chodzi o finanse dla suni, to się nie martwcie. Zrobię bazarek,a poza tym mogę poprosić o pomoc sterylkową skarpetę.Papu jak zwykle zapewniamy.

Kiedy sunia może być sterylizowana?

Idę spać, bo padam na dziób.

Bardzo dziękuję Meli Jakimiuk za poświęcenie się i towarzyszenie mi w podróży i wsparcie.

 

 

Napisany Dzisiaj, 12:16

Sunia jest przesłodka,przegrzeczna, bardzo kontaktowa, proludzka.Ma prześmieszną urodę, rudy brąz w cętki, wielkie ucholce.

Nie jest wysoka, ale jest dość masywnej, krępej budowy. Tola w stosunku do niej jest filigranowa.

Cała trójka, a właściwie czwórka zapoznała się bez problemów. Suńka rozruszała Tolę i obie już ganiały po ogródku.

Teraz zaczepia kotę i próbuję ją gonić.

Noc przespała ładnie na dole,ale o 6.30 zrobiła pobudkę, bo jednak pokonała zasieki i weszła na górę, po drodze zostawiają kilka małych kałuż.Pędem pognałyśmy na ogródek i zrobiła wielkie sioo.

Na spacerze byłam z całą trójcą. Ona nie boi się ruchu ulicznego ,ani ludzi.Musiała żyć w mieszkaniu, w budynku ze schodami i przypuszczalnie w mieście.

Koo zostawiła w ogródku.Śniadanie wrąbała bardzo ładnie, chrupki Josery,Jest szczupła ,ale nie wychudzona.

Mam wrażenie ,że sunia po sterylizacji będzie gotowa do adopcji.

Myśleliśmy nad imieniem. Proponowałam mężowi Giga albo Buba,ale wymyślił WIGA i niech mu będzie.W końcu to on dziś sprzątał pierwsze kałuże w domu.

 

 

 

Rachunek za sterylkę

 

DSC00218.jpg

 

Sterylka 250 zł

Bazarek Prezenty 70 zł

Bazarek Do wyboru, do koloru 180 zł , 7 poszło dla Zojki

__________________________________________________

250 - 70 - 180 = 0

Na dzień 27 listopada stan 0

Link to comment
Share on other sites

Wiga to bardzo ładne imię! Cieszę się, że sunia tak szybko się zaaklimatyzowała. Ona wreszcie odżyła. Na tym łańcuchu była strasznie nieszczęśliwa, ona już chyba straciła nadzieję na lepsze jutro. Ustaliłyśmy, że musiała rodzić w pierwszej połowie sierpnia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...