Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Kurcze, kolejne psy choruja na to swinstwo :( SMON tez ma pod opieka owczarka z czyraczyca. My jako Skarpeta pomagamy psiakom bezdomnym, wiec z bolem serca, ale tu wesprzec groszem nie mozemy. Jednakze moglibysmy rozreklamowac bazar, jesli taki powstanie, ostatnio kolezanka tez robila na wlasnego pieska, ktorego koszty leczenie okazaly sie wielkie. Bazar trzeba zrobic na FB, bo na dogo mozna tylko na bezdomne. Pomozemy w reklamie, moze owczarkarze sie dorzuca z jakimis fantami. Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, kolejne psy choruja na to swinstwo :( SMON tez ma pod opieka owczarka z czyraczyca. My jako Skarpeta pomagamy psiakom bezdomnym, wiec z bolem serca, ale tu wesprzec groszem nie mozemy. Jednakze moglibysmy rozreklamowac bazar, jesli taki powstanie, ostatnio kolezanka tez robila na wlasnego pieska, ktorego koszty leczenie okazaly sie wielkie. Bazar trzeba zrobic na FB, bo na dogo mozna tylko na bezdomne. Pomozemy w reklamie, moze owczarkarze sie dorzuca z jakimis fantami. Co Wy na to?

 

Dziękuję za odzew. Gdyby się udało z tym bazarkiem, byłoby super, bo szkoda psa i szkoda zaprzepaścić, to się już osiągnęło podając leki.

Ja, niestety nie fb-ukowa, chyba że Madzia, założycielka wątku dałaby radę zrobić taki bazarek. Madziu, czekamy na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odzew. Gdyby się udało z tym bazarkiem, byłoby super, bo szkoda psa i szkoda zaprzepaścić, to się już osiągnęło podając leki.

Ja, niestety nie fb-ukowa, chyba że Madzia, założycielka wątku dałaby radę zrobić taki bazarek. Madziu, czekamy na odpowiedź.

:) bazarek fajny pomysł. Nigdy takiego nie robiłam, więc w sumie nie wiem jak się za to zabrać ? Jakieś wydarzenie, czy coś ? I czy ktoś udostępniłby numer konta żeby np. tam wpłacać pieniążki z fantów ? Tiger będzie w gabinecie w przyszłym tygodniu i chcemy zapytać właścicieli, czy może jednak skoro jak na razie wychodzi jedno opakowanie cyklosporyny miesięcznie, to jakoś daliby radę. Ja w tym gabinecie pracuję wyłącznie do końca marca, więc nie będę miała później wglądu do tego co się z Nim dzieje :( Pani Doktor, która jest właścicielką gabinetu nie udostępni swojego konta, już pytałam.

Link to comment
Share on other sites

Magdaleno, masz pw.

Na forum Owczarek jest temat o tej czyraczycy, pozwalam sobie wkleic wpis uzytkowniczki Krystyna Maria:

Czyraczyca okołoodbytowa, to choroba o złożonej etiologii sad.gif.
 Poczynając od nisko noszonego ogona(rasa itp), urazu(mechaniczny - np zranienie czyµś ostrym połknietym i wydalonym z kałem., nadmoernym wylizywaniem (psychika, infekcje)), zalegania wydzieliny gruczołów odbytowych(przyczyny anatomiczne, dietetyczne), podatnością  na infekcje miejscowe - bakteryjne/ grzybicze = owrzodzenia i....zaburzenia immunologiczne = wieksza podatność na infekcje.

 Z tego powodu, leczenie jest złożone :
- antybiotyki(oszerokim spektrum, przeciw beztlenowcom itp - wskazane posiewy), l. przeciwgrzybicze, immunosupresyjne, kremy/maści stosowane w AZT
  - leczenie dietetyczne - diety eliminacyjne, z hydrolizatem białek, bezglutenowe, ze środkami zmiękczającymi masy kałowe(rozpuszczalny błonnik)
  - leczenie higieniczne - mycie, smarowanie kremami  antybiotykowymi /posiew!/, przeciwuczuleniowymi, mycie np manusanem., osuszanie, stosowanie pudru dla dzieci(osuszanie, eliminowanie wilgoci)
 Leczenie chirurgiczne, może pomóc, ale niestety - b.często są nawroty, więc nie jest zalecane.
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

 

Magdaleno, masz pw.

Na forum Owczarek jest temat o tej czyraczycy, pozwalam sobie wkleic wpis uzytkowniczki Krystyna Maria:

Czyraczyca okołoodbytowa, to choroba o złożonej etiologii sad.gif.
 Poczynając od nisko noszonego ogona(rasa itp), urazu(mechaniczny - np zranienie czyµś ostrym połknietym i wydalonym z kałem., nadmoernym wylizywaniem (psychika, infekcje)), zalegania wydzieliny gruczołów odbytowych(przyczyny anatomiczne, dietetyczne), podatnością  na infekcje miejscowe - bakteryjne/ grzybicze = owrzodzenia i....zaburzenia immunologiczne = wieksza podatność na infekcje.

 Z tego powodu, leczenie jest złożone :
- antybiotyki(oszerokim spektrum, przeciw beztlenowcom itp - wskazane posiewy), l. przeciwgrzybicze, immunosupresyjne, kremy/maści stosowane w AZT
  - leczenie dietetyczne - diety eliminacyjne, z hydrolizatem białek, bezglutenowe, ze środkami zmiękczającymi masy kałowe(rozpuszczalny błonnik)
  - leczenie higieniczne - mycie, smarowanie kremami  antybiotykowymi /posiew!/, przeciwuczuleniowymi, mycie np manusanem., osuszanie, stosowanie pudru dla dzieci(osuszanie, eliminowanie wilgoci)
 Leczenie chirurgiczne, może pomóc, ale niestety - b.często są nawroty, więc nie jest zalecane.
 
 
 

 

 

Niestety jako weterynarz znam wady i zalety..nie przeczytałam nic nowego :( Wątki są z 2012 roku i wtedy ketokonazol(lek przeciwgrzybiczy) był jeszcze dostępny, leczenie było 10 razy tańsze. Niestety ze względu na dużą toksyczność został wycofany z obrotu. Fajnie byłoby go przestawić na hydrolizat, antybiotyki w jego przypadku działały przygaszająco na stan zapalny (ale antybiotyki do końca życia ?) Maści, karmy...- wszystko spoko ,ale to generuje kolejne koszta. Niestety tylko ta cyklosporyna tak pięknie to leczy. Higiena rany...fajnie by było gdyby właściciele mu ją chociaż przemywali..Dużo zależy od właścicieli i ich chęci. Nie mogę ich zmusić żeby poświęcili psu więcej czasu :(

Link to comment
Share on other sites

NIe obiecuje, ale zapytam.

Warto spróbować, ale moja siostra (ludzki lekarz) nie była w stanie załatwić, kolega transplantolog również nie. Rodzice właściciela Abaja (pierwszy pacjent z czyraczycą) są lekarzami, nie załatwili. Jedyna nadzieja jest taka ,że znacie Kogoś z łuszczycą :P (leczy się ją cyklosporyną).

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa rozliczenia z bazarku z fb.  Na dogo trzeba potwierdzić odbiór kasy i przedstawić za nią rachunek lub FV. Skoro Madzia odchodzi z tej lecznicy, to może być problem :(

 

Belu, czy udało Ci się coś wskurać?

Link to comment
Share on other sites

Dowiedzialam sie, ile kosztuja te leki w bylej YU, ale niestety, nic taniej, nawet na recepte sa megadrogie :( Przeszukujac net odkrylam cos takiego, ostatni wpis jest z lutego: http://www.luszczyca.pl/read.php?1,88881,page=5

Ja też szukałam ;). Byłam na tej stronie i dałam ten adres Właścicielom na samym początku, nie wiem czy sprawdzają.. Szkoda ,że wszędzie taka droga :(

Link to comment
Share on other sites

 

 

Niestety jako weterynarz znam wady i zalety..nie przeczytałam nic nowego :( Wątki są z 2012 roku i wtedy ketokonazol(lek przeciwgrzybiczy) był jeszcze dostępny, leczenie było 10 razy tańsze. Niestety ze względu na dużą toksyczność został wycofany z obrotu. Fajnie byłoby go przestawić na hydrolizat, antybiotyki w jego przypadku działały przygaszająco na stan zapalny (ale antybiotyki do końca życia ?) Maści, karmy...- wszystko spoko ,ale to generuje kolejne koszta. Niestety tylko ta cyklosporyna tak pięknie to leczy. Higiena rany...fajnie by było gdyby właściciele mu ją chociaż przemywali..Dużo zależy od właścicieli i ich chęci. Nie mogę ich zmusić żeby poświęcili psu więcej czasu :(

 

Witam, Ketokonazol nie został wycofany, nadal można znaleźć jakieś zapasy w aptekach. Brakuje go chwilowo w hurtowniach. Mam kilka zdobytych opakowań po leczeniu swojego psa, mogę odstąpić. Ketokonazol można zastąpić Flukonazolem ale ten jest dużo droższy za to mniej szkodliwy. Nie rozumiem, skąd problemy z wypisaniem recepty na cyklosporynę. Leki z recept weterynaryjnych  i tak są bez refundacji, każdy weterynarz może wypisać. Moja wetka wypisała już kilkanaście dla mojego psa. O czyraczycy i leczeniu wiem chyba wszystko. Nie chcę się tu rozpisywać ale jeśli potrzebna jakaś pomoc to proszę o pw. 

Link to comment
Share on other sites

Witam, Ketokonazol nie został wycofany, nadal można znaleźć jakieś zapasy w aptekach. Brakuje go chwilowo w hurtowniach. Mam kilka zdobytych opakowań po leczeniu swojego psa, mogę odstąpić. Ketokonazol można zastąpić Flukonazolem ale ten jest dużo droższy za to mniej szkodliwy. Nie rozumiem, skąd problemy z wypisaniem recepty na cyklosporynę. Leki z recept weterynaryjnych  i tak są bez refundacji, każdy weterynarz może wypisać. Moja wetka wypisała już kilkanaście dla mojego psa. O czyraczycy i leczeniu wiem chyba wszystko. Nie chcę się tu rozpisywać ale jeśli potrzebna jakaś pomoc to proszę o pw. 

No ja mam informacje ,że ketokonazol został wycofany : http://www.urpl.gov.pl/article/europejska-agencja-lekow-zaleca-zawieszenie-pozwolen-na-dopuszczanie-do-obrotu-dla-doustnych-lekow-zawierajacych-ketokonazol. Na razie Tiger jest na metronidazolu i azatioprynie (jeden ze schematów leczenia , oczywiście mniej skuteczny..o ile w ogóle zadziała). Właściciele nie zdecydowali się na zakup nawet jednego opakowania cyklosporyny. Ja nie mam problemów z wypisywaniem recept(pacjentom, którzy tu przychodzą się leczyć), aczkolwiek potrzebna jest pieczątka zakładu leczniczego i moja. Nie jest to mój gabinet i nie mogę używać pieczątki zakładu jeśli nie widziałam pacjenta (w sensie np. komuś wysłać), gdyby to był mój gabinet to inna sprawa. Flukonazol ..no właśnie jest dużo droższy, a w całym wątku właśnie chodzi o brak pieniędzy na leczenie..Rozmawiałam z właścicielami na temat bazarku, ale nie są chętni..generalnie średnio są chętni, bo nie mają czasu...:/ Fajnie by było przejąć Twój ketokonazol, ale niestety, właściciele Tigera nie dokupią mu do niego cyklosporyny. O i takie błędne koło. Szkoda,że Abaj się nie odzywa, Jego właściciel był bardziej chętny na leczenie :(

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo:

http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2015/15/akt.pdf

Ketokonazol jest na liście leków dopuszczonych do obrotu w Polsce, dlatego można znaleźć zapasy w niektórych aptekach ale to i tak nieważne, skoro właściciel nie jest zainteresowany wyleczeniem psa. Szkoda............

W moim przypadku leczenie metronidazolem i azatiopryną nie przyniosło żadnych efektów. Tu pewnie też tak będzie. Jeszcze nie słyszałam, żeby komuś udało się wyleczyć psa tymi lekami. Cyklosporyna wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo:

http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2015/15/akt.pdf

Ketokonazol jest na liście leków dopuszczonych do obrotu w Polsce, dlatego można znaleźć zapasy w niektórych aptekach ale to i tak nieważne, skoro właściciel nie jest zainteresowany wyleczeniem psa. Szkoda............

W moim przypadku leczenie metronidazolem i azatiopryną nie przyniosło żadnych efektów. Tu pewnie też tak będzie. Jeszcze nie słyszałam, żeby komuś udało się wyleczyć psa tymi lekami. Cyklosporyna wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem.

Ważne ! Cały czas myślałam,że już go nie ma i Pani Doktor, u której pracuje też tak mówiła, zaczęłam szukać znalazłam dokument, że wycofany i tak przyjęłam do wiadomości. A może zjawi się Abaj ? Oni byli skłonni do jednego opakowania miesięcznie, tylko że takie dawki nie przynosiły zamierzonego efektu, a z ketokonazolem :)... trzeba tylko znaleźć aptekę ,która go ma :) no i czekać na Abaja. Dziękuję !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...