Jump to content
Dogomania

nadwagą u.kota jaka karma


NICOLA85

Recommended Posts

Mam dwiae kotki orientalne, wysterylizowane dwa lata temu.
Zara ma 4(4 i półtora miesiąca)lata a Rita prawie 5 (4 i 10 miesięcy)
Nie mają za dużo ruchu ale mimo to Rita trzyma linię i jest szczuplutka a Zara tyje w oczach..
Są to koty nie wychodzące na zewnątrz ( po pierwsze mieszkam w wieżowcu a po drugie jestem przeciwna wypuszczeniu kotów samopas)
Kotki jedzą Applaws
Jaką inna karmę mogę im podawać żeby kotka zaczęła chudnąć
?

Tylko błagam nie piszcie mi o RC bo ta karma nie wchodzi w grę... Badziewia kotom nie dam do jedzenia

Chodziło mi o karmę holistyczną...

Link to comment
Share on other sites

Pronature Holistic indyk z żurawiną jest dedykowana dla kotów mieszkających w domu i kastrowanych lub z biała rybą i dzikim ryżem to dla mniej aktywnych.Obie mają w granicach 28% białka i 12-18% tłuszczu. W sumie każda dobrze zbilansowana karma pomaga zachować sylwetkę kota. Myślę, że tu problem jest w tym iż kicia podjada swoje i koleżanki dodatkowo. Trzeba by ją przypilnować aby nie podjadała dodatkowo i będzie ok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Karma najlepiej dla sterylków, bo one zazwyczaj są dobre na utrzymanie optymalnej wagi. Mój wcina Brit Sterilised - cena przystępna, smakuje, skład niczego sobie. I właśnie pilnować, żeby jedna kocia drugiej z miseczki nie podjadała. Spędzić też trochę czasu na aktywną zabawę - nie trzeba wychodzić z domu, żeby zapewnić im trochę ruchu, wystarczy kawałek sznurka i piórko. Mój kocio jest fanem aportowania. Są też róne zabawki dozujące smakołyki, gdzie kotek musi się trochę pomęczyć, żeby dostać jedzonko (zmusza do ruchu), ale to już będzie jakiś wydatek, przykład: http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki_tunele_kota/interaktywne/na_przysmaki/315693

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Dnia 30.12.2016 o 09:09, meowl napisał:

Karma najlepiej dla sterylków, bo one zazwyczaj są dobre na utrzymanie optymalnej wagi.

Mój kotek też miał problemy z nadwagą i to dużą... wet polecił właśnie karmę dla kastratów ale tak naprawdę efekty przyniósł tylko ruch. Faktycznie jak meowl wspomina zabawek jest teraz do wyboru do koloru, więc łatwo znaleźć coś co go zmotywuje. Jeśli Ci się chce z nim bawić to polecam jakieś zabaweczki na sznureczkach bo wtedy nie trzeba się martwić, że gdzieś wpadnie zabawka i kotek nie będzie mógł jej wyjąć co zaprowadzi do znudzenia zabawą, 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...