Jump to content
Dogomania

Reszka – prawie jamnik szorstkowłosy – łamacz ludzkich serc już w DS!


Ewa Marta

Recommended Posts

Reszka, to niespełna 2-letnia sunia, która została wyrwana przez Ewu z bardzo nieciekawego miejsca - schroniska, w którym
warunki zasługują raczej na miano mordowni, przebywala tam od grudnia 2013. Wczoraj przyjechała do naszego DT u Ani.

 

Reszka jest super kontaktową, wesołą sunieczką. W samochodzie pakowała mi się co chwilę na kolana, wskakiwała łapkami na szyby i ciekawie rozglądała dookoła. Zero strachu, zero smutku – eksplozja szczęścia, że tyle się dzieje i że można na wszystko patrzeć.

 

Pojechałam z nią od razu do weta na badanie. Jej stan ogólny biorąc pod uwagę jej pobyt w schronisku jest naprawdę niezły. Oczywiście jest trochę do zrobienia, ale cudów nie ma.

Oczka lekko zaczerwienione zostały przemyte i mamy obserwować.

Uszka mocno zabagnione, drożdżyca i brud. Zostały oczyszczone i przez 7 dni maleńka będzie miała czyszczenie uszek parafiną, a potem zapuszczany lek Protax.

Na 3 dni dostała Aniorazol i jeśli kupki będą czyste, za 10 dni będzie można ją zaszczepić.

Jest wysterylizowana. Wet znalazł jeszcze jeden szef, który zdjął.

 

Z uwagi na zmasowany atak kleszczy i wiele przypadków zachorowań na babeszjozę, kupiłyśmy jej obrożę Foresto, która lepiej chroni przed kleszczami niż kiltix.

 

Reszka wieczorem załatwiła się ładnie na dworze, zjadła kolację i dzisiejszą noc przespała zakopana w grubym kocyku, z którego wystawiła tylko lekko nosek. Kiedy Ania próbowała ją odkryć, zagrzebywała się ponownie i spała jak zabita do rana. Była zmęczona wrażeniami z całego dnia.

 

Ania mówi, że jest słodka i naprawdę super wesoła. Popłakała tylko troszkę pod drzwiami, kiedy wyszłam od nich, bo uznała widocznie, że od teraz jesteśmy razem, a ja ją zostawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:


POMOC RZECZOWA:

20.09. - Ludka - bezpłatny transport suni pociągiem do Warszawy
20.09. - Ellig - obroża Furkidz i wiesiołek na poprawę stanu skóry.
 

 

 

BAZARKI:




INNE WPŁATY:
20.09. - 118,56 zł  Kwota pozostała po adopcji Cori, którą przekazała nam ze swojego bazarku Gusiaczek:-)
22.09. - 30,00 zł - od dorci01

27.09 - 20.00 zł -  od Ani J.

29.09 - 50,00 zł - od Usiatej (Podmcent)

05.10 - 100,00 zł - od Mateusza i Filipa synów Ellig:-)

10.10. - 161,53 zł - od Ellig w celu wyzerowania konta Reszki:-)

 

 

W sumie zebrane: 480,09 zł


WYDATKI:

20.09 - 99,90 zł obroża Foresto

20.09 - 148,00 zł Wet (badanie, 3 x Aniporazol, krople do uszu Posatex, czyszczenie uszu, oczu)

20.09 - 55,00 zł - DT 20-30.09 

27.09 - 140,00 zł - wet (szczepienia zakaźne i wścieklizna, wizyta, lek - Oridermyl)

27.09 - 12,19 zł - krople do oczu Difadol

05.10 - 25,00 zł - DT 01-05.10

 

W sumie wydane: 480,09 zł

 

STAN KONTA: 0 ZŁ

 

 

Skany rachunków:

04315126348874473030.jpg

Link to comment
Share on other sites

W takich warunkach Reszka odżyje.Już widać,że jest wspaniałym psiaczkiem.Dajmy jej troszeczkę czasu na poznanie nowych warunków,otoczenia.Jest bardzo ładna,powinna szybciutko znaleźć domek.

Jestem pewna, że szybko znajdzie domek. Jest naprawdę wyjątkowo radosną sunią. Trzeba ja tylko podleczyć i można ogłaszać:-)

Link to comment
Share on other sites

Nie umiem na tym nowym forum robić multi cytatów:-( Odpowiem więc jednym ciągiem.

 

Jo37, to mi się też nie mieści w głowie, jak takie żywe srebro nie znalazło szybko domku, ale zadbamy o to juz teraz.

 

Danyww, jestem pewna, że nie sprawiała problemów, bo u weta wyrywać się zaczęła dopiero przy czyszczeniu uszek, ale i tak pozwoliła mi się trzymać za pyszczek:-)

 

Dorcia01, bardzo Ci dziękujemy:-) Jak dojdę jak wysłać PW, zrobię to na pewno;-) Narazie z przerażeniem myślę o szykowaniu bazarku w tej nowej rzeczywistości. Jak zapraszać ludzi, którzy zawsze kupowali na moich bazarkach, jak prowadzić bazarek, jeśli nie umiem wgrać zdjęcia:-(

 

Ewu, wycałuję Reszkę od Ciebie przy najbliższym spotkaniu:-) Zawdzięcza Ci wszystko, bo gdybyś jej nie wypatrzyła, nadal siedziałaby w schronie...

Link to comment
Share on other sites

Renia wycałowana.

 

Zdjecie ze strony wymienionej powyzej, zaraz po opuszczeniu schroniska.

 

czarna%2520jamnisia.jpg

 

Zdjecie Ludki z podróży, dziękujemy serdecznie :)

 

6itb2o.jpg

 

 

 

Ludka, ewu   :Rose: z całego serca dziekujemy.

Reszka jest psiakiem z ktorym mozna pracować, wszystko będzie dobrze.

Całą noc przespała spokojnie wtulona w kocyk na kanapie. Rano byl spacerek, siusiu i koopa, co nas zawsze bardzo cieszy:)

Potem jedzonko i teraz znowu spanko, sunia odsypia stres. Na koty juz nie reaguje, nawet sie nie rusza jak one kręcą sie od rana w ogrodzie.

Pozdrawiamy .

 

Reszka nadal wiekszośc dnia przesypia.

Byla juz pierwsza udana proba pokazania jej zabawy z aportowaniem pileczki, oraz  rownie udana uczenia nie zebrania przy stole  :)

Sunia zachowuje sie jak na razie idealnie.

Link to comment
Share on other sites

Nie siusia, nawet sygnalizuje delikatnie potrzebę wyjścia:-)

To jest super sunia, adopcyjna absolutnie.

Niezbyt chętnie, ale daje sobie czyścić uszka. Jest słodka.

 

Wczoraj Anusia wyszła z domu na jakiś czas, a po powrocie dostałyśmy od niej smsa:

 

Ale się dziewczynka ucieszyła, jak wróciłam do domu. Było buzi buzi,lizanko, machanie ogonkiem. A jak chodzi, to mam ochotę łapać ją za tyłeczek, tak nim kręci:-)

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór, witamy Wszystkich serdecznie.

Ania jest zachwycona Reszką. Sunia byla dzisiaj na bardzo dlugim spacerze, na łakach. Jak ona skakala :), robila fikolki w powietrzu, Łatka patrzyła na małą ze zdziwieniem,"co ona wyrabia, trawy nie widziała czy co?"

Reszka jest bardzo wesołą sunią, dzisiaj postanowiła wyprobowac najwieksze poslanie i skakala na nim jak na trampolinie, Ani mowi ,ze nie moze wytrzymać ze smiechu jak patrzy na Reszkę :)

Sunia bawi sie tez z kotem Pikusiem i psem sasiadów Gają.

Milego , cieplego wieczoru życzymy Wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...