Jump to content
Dogomania

Dziwny kształt uszu


Dyśka

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z uszami mojej jamniczki. Co prawda to jest mój trzeci jamnik i po raz pierwszy coś takiego się zdarzyło, dlatego trochę się martwię (choć wiem że u innych ras to normalne) Chodzi o kształt uszu. Do momentu ząbkowania wszystko było ok teraz uszka przypominają wyglądem królika :) 
 
KLlNej.jpg      B18BG3.jpg     ZioRC9.jpg
 
Byłam u weterynarza i kazał jej dać karmę uzupełniającą Can-vit z glukozaminą (2:1 - Ca:P) Daję ją od miesiąca nic się nie zmienia. I stąd moje pytanie czy ktoś miał podobny problem? Czy wystarczy dodawać minerały do karmy i troszkę dłużej poczekać. Zastanawiałam się też na podklejenie taśmą uszu ale nie mam pojęcia czy to dobry pomysł, nie chce jej krzywdzić. Może taka po prostu jej uroda :)
 
Pozdrawiam i za wszystkie odp będę wdzięczna!
Link to comment
Share on other sites

Malutka jest śliczna ja mam/miałam kilka jamników , ostatni Aleks to jamol na sterydach ogromny ale jamnik .Malutka ma taką urodę podobne uszka jak miał mój Piki . Jamniki jak ludzie każdy inny i każdy na swój własny sposób wyjątkowy .Jeżeli weterynarz nie stwierdził choróbska , to uszka odziedziczyła po przodkach 

Link to comment
Share on other sites

Często u szczeniąt różnych ras zdarza się,ze podczas wymiany zębów uszy są źle noszone,u większości się "naprawia" po całkowitej wymianie,ale nie u wszystkich. Dawaj dalej suplementy z fosforanem wapnia i często masuj uszka (ustawiaj je w prawidłowej pozycji i masuj u podstawy dolnej krawędzi) ,staraj się też często poprawiać uszy,aby były dobrze noszone. Jeśli łatwo udaje się uszy poprawić i jakiś czas będą noszone prawidłowo jest nadzieja,że wrócą do stanu sprzed wymiany zębów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

rottaska : Dziękuję za rady. Suplementy były dalej podawane. Za Twoją radą zaczęłam masować uszka i poprawiać w miarę możliwości. Łatwo dawało się je poprawić ale za każdym razem (czyt za każdym potrząsaniem łepka) wracały do swojego "nieprawidłowego" kształtu ale.. nie ustąpiłam i oto efekty:

 

 

cee2802e7711af9fmed.jpg

(uprzedzając pytania mój piesek widzi krakersa x) tylko tak mogłam przykuć jej uwagę i zrobic zdjęcie)

 

Uszka w tej chwili utrzymują się bez poprawiania ich. Widać jeszcze miejsca gdzie były zagięte, wszystko wróciło do normy. Jeszcze raz dziękuje za pomoc! :)

 

i przepraszam za rozmiar zdjęcia nie umiałam zmniejszyć... :/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...