Jump to content
Dogomania

Jakiego psa polecicie?


worst jinx eu

Recommended Posts

Czesc, zastanawiam sie nad psem i dlugo nie wiem jakiego wybrac. Nie moze byc to duzy pies poniewaz koszty utrzymania sa dla moich rodzicow zbyt wielkie, takze nie moze byc to jakis york czy maltanczyk bo to ja mam byc jego wlascicielem a takie,maluchy to raczej nie,dla 17latka. Pies nie moze byc za drogi tzn. fundusze nie przekraczaja 800zl na samego psa. Mam jakies doswiadczenie z psami poniewaz wczesniej mialem owczarka niemieckiego niestety musial zostac uspiony. Jestem w stanie zagospodarowac psowi czas rano przed szkola i dopiero pozniej po szkole tj. okolo 3h dziennie, w miedzyczasie piesek bylby pod opieka mamy i siostr ktore rowniez beda sie z nim bawic w czasie mojej nieobecnosci. Jestem sportowcem takze chcialbym aby pies byl motywacja do poprawy kondycji. Mam na oku psy rasy, owczarek szetlandzki sheltie, owczarek australijski. Na paczatku bylem zainteresowany rowniez huskym ale po przeczytaniu kilkunastu artykulow na forach,zaczalem sie zastanawiac czy pies bylby ze mna szczesliwy bo jednak sporo czasu jestem poza domem. Czytalem rowniez o Alaskan Malamute, podobno potrzebuje mniej ruchu od huskiego, a co wy o tym myslicie? Prosze o porade, co powinienem wybrac. Moze macie jeszcze jakas rase warta polecenia?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Napisze moze tak-za 800zl mozesz szybko nie znalezc psa(mM na mysli psa zrodowodem zwiazku kynologicznego),czasami trafiaja sie psy nie wystawowe za nizsze pieniadze.ewentualnie jak juz ktos pisal wyzej jest mas psow w typie husky czymalamut(moim zdaniem te psy wymagaja takiej sMej bardzo duzej dawki ruchu) w schroniskach"za darmo".radzilabym o tych rasach przed nabyciem poczytac sporo.tak samo poczytaj oshelti czy australijskich czy o jakiejkolwiek innej rasie,duzo czytaj,pytaj,mze nawet odsiedz hodowcow,lepiej za wczasu dowiedziec sie o tym czy owym,niz w trakcie posiadania psa.p.s.poczytaj o sznaucerze srednim

Link to comment
Share on other sites

A myślałeś o psie gończym? Gończy polski/słowacki czy posokowiec? Nie są to drogie psy, a patrząc na to że jesteś sportowcem, to na pewno by Cię motywowały.


Gończe wymagają olbrzymiej ilości ruchu - myślę, że porównywalnie z husky. Na dodatek nie są to łatwe psy - kiedyś sporo o polskich gończych czytałam i naprawdę trzeba się dobrze zastanowić, czy jest się gotowym na przyjęcie gończego pod swój dach. Nie polecałabym ich osobie, która zastanawia się nad shelti i aussie.
Link to comment
Share on other sites

Znam kilka gończych i świetnie się sprawdzają jako psiaki do roweru czy joggingu. Fakt te 10km przydałoby dziennie zrobić. Ale znam też właścicieli posokowca, który ma taką normalna aktywność - spacerki + gonitwy psie, bez żadnych sportów. Jest w super formie i bardzo posłuszny (a ma jakieś 2lata), więc to też kwestia na jakiego psa się trafi. 
Znam też gończe, które mieszkają u myśliwych i one większą część dnia spędzają w kojcach. 

Link to comment
Share on other sites

Witam, Myślę, że Cairn Terrier mógłby świetnie sprawdzić się w roli towarzysza Twojej rodziny. Nieduży, sprawny fizycznie i niezwykle inteligentny pies o dobrym zdrowiu i łagodnym charakterze. Obecnie poszukujemy dobrego, odpowiedzialnego domu dla niewystawowego pieska (chłopaka) tej rasy. Więcej info na naszej stronie internetowej oraz pod nr tel. 665226221.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Znam też gończe, które mieszkają u myśliwych i one większą część dnia spędzają w kojcach.


Tylko jak się trzyma psa w mieszkaniu, to niewybiegany może nam z nudów mieszkanie przemeblować. Co innego bałagan w kojcu, co innego w mieszkaniu ;)

Poza tym gończe polskie to niełatwie charaktery i są bardzo terytorialne. O posokowcach się nie wypowiem, bo nie znam ich dobrze. Trzeba mieć po prostu świadomość jakiego psa się bierze ;)
Link to comment
Share on other sites

Samoyed też wymaga dużej ilości ruchu, później może być mocno kłopotliwy. Ale generalnie to jest świetna rasa, jeżeli kogoś nie przeraża pielegnacja - polecam przeczytanie: http://e-samoyed.pl/o-rasie/informacje-ogolne/8-o-rasie/9-zanim-kupisz-samoyeda

 

Ceny zaczynają się od 1500 zł, więc może warto zaoszczędzić i poczekać na tego wymarzonego pieska?

Link to comment
Share on other sites

co do utrzymania psa koszty są takie same czy mały czy duży pies :P miesięcznie u mnie wychodzi 150zł na 2 psy

i ciężko o psa po 800zł no chyba że "z innych klubów czy tam związków"

do huskiego trzeba mieć podejście i znać rasę - tyle tych biednych psów w schroniskach :c - potrzebują dużo ruchu i pracy inaczej to chodzące demolki

Alaskan malamut jest dużo większy i potrzebuje tyle samo pracy

a sam wspomniałeś że nie chcesz dużego psa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie rozumiem kto kupuje huskiego do mieszkania w bloku...trzeba totalnie nie mieć mózgu.

 

Tak???

To ja ci powiem że mam mieszkanie czteropokojowe i w nim posiadam dwa przygarnięte husky i kundelka. I jakoś nie narzekają na brak ruchu, niejeden pies mógłby pozazdrościć porcji ruchu moim psom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...