Jump to content
Dogomania

Cezar zostaje na stałe u Murki :)


AngelikaXD

Recommended Posts

Cezar to duży psiak, mix kaukaza z owczarkiem środkowoazjatyckim. Ma ok. 9 lat. Jest zdrowy, zaszczepiony, niewykastrowany. Nie ma problemów w kontaktach z ludźmi-dla smakołyka czy zabawki pójdzie z każdym ;) Dogaduje się z większością suczek, z reguły także z małymi psami jeśli te nie są zadziorne.
Jego historia jest dość skomplikowana. Czarka, gdy był małym szczeniakiem przyniósł do domu partner mojej mamy. Pies mieszkał w domu, wychodził na spacery. Jednak cały czas rósł i przestawał być rozkosznym szczeniaczkiem. Gdy miał ok. roku trafił na zewnątrz na łańcuch. Skończyły się spacery, spuszczany był może raz w miesiącu, żeby pobiegał po okolicy, karmiłam go ja karmiąc swoje 2 psy. No oczywiście nie mogłam na to patrzeć i stopniowo przejmowałam opiekę nad nim-zabierałam na spacery, zaszczepiłam itd. Życie tak się potoczyło jednak, że musiałam przeprowadzić się do bloku. I tu pojawił się problem, bo Cezar nie dogaduje się z moim Nestorem. Jakoś radziłam sobie przez długi czas. Cezar mieszkał na działce, przyjeżdżałam do niego 2-3 razy dziennie, czasem byłam na cały weekend. Jednak pies(a raczej to, że ja tam często bywam) zaczął przeszkadzać sąsiadom. Miałam na głowie chyba wszystkie możliwe służby, które mogłam mieć i zaczęłam się bać, że jeśli to wszystko im nie poskutkuje to po prostu załatwią to w inny sposób... Pies pojechał do mojej koleżanki. Plan był taki, że znajdujemy z moim chłopakiem domek do wynajęcia i tam już nie będzie problemu, żeby psy izolować od siebie. Niestety,długi czas nie mogliśmy nic znaleźć. Teść koleżanki zaczął protestować, kazał zabrać psa. Ja w międzyczasie znalazłam się w trudnej sytuacji, musiałam się z dnia na dzień wyprowadzić z mieszkania i sama tułałam się po ludziach. Skończyło się na tym, że nie mieliśmy innego wyjścia i wynajęliśmy mieszkanie. I tak Czarek trafił do hoteliku do Murki.
Pewnie można było to wszystko inaczej rozegrać. Szukać mu domu póki był młody i adopcyjny. Jednak naprawdę myślałam, że inaczej potoczy się moje życie i będę mogła się nim opiekować już do końca, ale stało się inaczej. Teraz już na to wszystko za późno. Rozważałam już naprawdę różne opcje i ta wydaje mi się najrozsądniejsza.
Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej. Najchętniej domek w okolicach Lublina, ale też wiem, że nie mogę stawiać takich wymagań, bo i tak będzie trudno znaleźć mu nowy dom.
Może Murka napisze coś więcej ze swoich obserwacji.
Zdjęcia jeszcze jak był pod moją opieką:
2s0e5fs.jpg
2vmhbmd.jpg
ru8rab.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś chciał wspomóc nas w pokryciu kosztów utrzymania w hoteliku to oczywiście będziemy wdzięczni. Dzisiaj lub jutro postaram się wystawić bazarek.

Hotelik u Murki

Katarzyna Mróz

Krzemień Drugi 111

23-304 Dzwola

Alior Bank

66 2490 0005 0000 4500 9421 4126

z dopiskiem Cezar

Link to comment
Share on other sites

W końcu dotarłam na wątek i od razu muszę zrobić rozliczenie za sierpień...
[B]
Stan konta na 31 lipiec wynosił -335 zł[/B]

[B]Koszty na sierpień:[/B]
-465 zł hotelowanie
-24,70 zł szczepienie p.wściejkliźnie wraz z dojazdem weta i wystawieniem książeczki:
[URL]http://images67.fotosik.pl/89/86e4b8a91be8e9d4gen.jpg[/URL]
[B]Razem: -489,70 zł[/B]

-355 zł - 489,70 zł = -844,70 zł
[COLOR=#ff0000][B]Stan konta na 31 sierpnia wynosi -844,70 zł.[/B][/COLOR]

Cezar to fajny bardzo proludzki pies, świetny i czujny stróż. Mimo wieku ma dużo energii i lubi się bawić jak szczeniaczek. Mimo ogromnych gabarytów jest bardzo podporządkowany człowiekowi, nie ma żadnych zapędów dominacyjnych. Jest wielkim łakomczuchem. Bardzo bym chciała, żeby znalazł dom...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rozliczenie Cezara:

 

Stan konta na 31 sierpień wynosił -844,70 zł

Wpłaty:

+4 zł martikb (bazarek)

+100 zł jess

+26 zł słokokwaśna (bazarek)

+46 zł denover (bazarek)

+50 zł Aimez_moi (bazarek)

+10 zł anett (bazarek)

Razem: -608,70 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie

-25 zł odrobaczenie

Razem: -475 zł

 

-608,70 zł - 475 zł = -1083,70 zł

Stan konta na 30 września wynosi -1083,70 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Może w tym tygodniu się uda i zrobimy Czarkowi zdjęcia w bandamce pod ogłoszenia. Mimo wszystko ciężko będzie mu znaleźć dom, starsze duże psy nie cieszą się powodzeniem... :(

 

Rozliczenie:

 

Stan konta na 30 wrzesień wynosił -1083,70 zł

 

Koszty na październik:

-465 zł hotelowanie

-20 zł Fiprex

Razem: -485 zł

 

-1083,70 zł - 485 zł = -1568,70 zł

Stan konta na 31 październik wynosi -1568,70 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...