Jump to content
Dogomania

Pies i suczka w jednym domu - jak dlugo - pomocy!


wiola2214

Recommended Posts

Witam, potrzebuje pomocy, bo juz nie daje rady.
Piesek 2 lata i suczka 8 miesięcy - od zawsze razem.
Sky dostała swoją pierwsza cieczkę. Dzis 16 dzień.
A Figaro od 4 dni nie daje nam żyć. Nie odstepuje jej na krok, liże, wyje, szczeka, piszczy 24 na dobę. Próbuje na nia wchodzić, co kończy sie tym, że ona sie na niego rzuca i gryzie dośc intensywnie.
Jak to długo jeszcze potrwa??? I co możemy zrobić. Mamy ich na oku cały czas, żeby nie opuścić do pokrycia - chociaz wydaje mi sie że to mało możliwe, bo ona totalnie ma już go dosyć i nie pozwala mu się zblizyc do siebie. A te jego piszczenie i szczekanie nas wykańcza.
Z objawów zewnętrznych to takie, że Sky uspokoiła się w ostatnich dniach. Narządy ma nabrzmiałe, już praktycznie nic z niej nie leci. Przestała posikiwac i zaczeła jeść.
Prosze o wszelkie wskazówki jak radziliście sobie w takich sytuacjach.
dziekuję

Link to comment
Share on other sites

kurcze może psie feromony by pomogły....albo-przeczytaj priva ode mnie
kiedys były takie smaczne tabletki,niestety nie pamietam nazwy-do kupienia w lecznicach wet.właśnie na takie pobudzenia u samców podczas cieczek

Edited by gryf80
Link to comment
Share on other sites

Psa wziąć na długi spacer i zmęczyć tak, żeby nie wiedział jak się nazywa. W tym czasie suczkę wykąpać, wyszorować i potem wypsikać dokładnie preparatem Vivisol, szczególnie zadek. Po powrocie psy rozdzielić w osobnych pomieszczeniach i zorganizować psiakowi czas, jest szansa, że gryzak jakiś się sprawdzi. Może choć trochę to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

pojechała wczoraj do Pani veterynarz,
porozmawialyśmy i niestety nie ma żadnej skutecznej metodoty na to
zaproponowała relanium dla psa.... skutek miał być jakikolwiek, a był żaden, wręcz chyba nawet gorzej
ponad to, wykapałam oba pieski porząnie, kocyki do spania, zmylam podłogi, drzwi ( woda z octem) i ,,, nic!!!
ręce opadają - już nie wiem jak to przeżyć
nasza niunia tak zmęczona, że śpi na siedząco :-(

Link to comment
Share on other sites

Mój to samo wyczyniał, w dodatku nic nie chciał jeść, wygryzał też dziury w kocykach, legowiskach, a nawet w moich ubraniach (brałam suczkę na ręce), wszędzie gdzie było czuć zapach "cieczkowy". Psy były oddzielone w osobnych pokojach, ale to i tak wielka męka dla psa i dla domowników.
Po kastracji jest święty spokój. Akurat ta suczka nie mogła być wysterylizowana. Wszystkie pozostałe są wysterylizowane.

Pilkan stosowałam dla innego psa (OP), który był wystawowy, nie mieliśmy wówczas żadnej suki, ale pies dostawał "amoku" jak suka sąsiadów miała cieczkę, nic nie jadł, wył całymi dniami itd. Pilkan pomagał, ale działał dopiero po ok. 3 dniach.

Link to comment
Share on other sites

jeśli już były dni,że suka się nadstawiała,to cieczka zbliża się ku końcowi;niestety musicie się przemęczyć. Proponuję też od razu jak pies się troszkę uspokoi umawiać się na kastrację. Nie dopilnowaliście tego wcześniej ( a mieliście pewnie z pół roku na to od pojawienia się suczki w domu ),to macie efekty ;)

Link to comment
Share on other sites

Poprawka w pisowni-Pillkan, są to hormony żeńskie, jak pies je przyjmuje to mu spada popęd na krótki czas. Są w formie jakby cukierków. Jednak nie ryzykowałabym pozostawiania psa z suką w cieczce. Awaryjnie jednak mogą się przydać, jak pies nie może się uspokoić i robi demolkę w domu, wyje, głoduje itp. Nie wiem czy Pillkan jest jeszcze dostępny.

Link to comment
Share on other sites

dziekuję wszystkim za rady:-)
stał się cud.. jakimś magicznym zaklęciem Figaro uspokoił sie wczoraj popołudniu. Przestał miałczec, wyć i nawet udało mu sie kilka razy odejśc od niej na więcej niż pół metra. Noc tez w miarę przespana. Jeszcze ją tam liże wszędzie gdzie popadnie, ale jest o niebo lepiej.
Nawet spytalam męża jakie dragi mu dał :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...