Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Jaki śliczny ten Eklerek.
Czy ktoś może podesłać mi ogłoszenie Oscarka? to go poogłaszam jeszcze ze swoim opisem :) ale nie wiem na jakie miasto.

Tysiu, skopiowalam tekst ogłoszenia, które zrobiła Oskarkowi Ciocia Kulfoniasty:

Oskarek ma około 1,5 roku i waży około 7 kg.

Jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. 

Piesek zachowuje czystość w domu. 

Kocha wszystkich ludzi, pieski też - z każdym chciałby się bawić – to słodziak i straszny z niego przytulak.

Potrzebny najlepszy domek - kochający i wyrozumiały - żeby go trochę wymęczyć zabawą, spacerami, ale też przytulać, pieścić, bo on to uwielbia. 

Pieszczoch - musi być blisko człowieka, najlepiej na kolanach, potrafi też znienacka "rzucić się w ramiona" - jak ma na to ochotę. 

Jak każdy młody psiak ma niespożyte pokłady energii – dlatego potrzebuje domu, który mu zapewni dużo ruchu i zabawy, ale też będzie konsekwentny i nauczy, co mu wolno – a czego nie.

Bardzo wesoły, pozytywnie nastawiony do życia Psiaczek.

Może byłoby warto zamieścić jeszcze taka informacje, ze Oskarek w domu w ogole nie szczeka. Ludzie chodzą po korytarzu, a On ma to w nosie. Owszem szczeknie czasem (taki wyraz bezsilnej rozpaczy), gdy coś jem i się nie chce podzielić...lub zbyt długo czeka na miskę, bo coś tam jeszcze kroję, lub dmucham,bo zbyt ciepłe.

Stróż z niego żaden. Ale dla niektórych ludzi, to spora zaleta.

 

Link to comment
Share on other sites

Nadziejka wczoraj byłaby złapana. Nasz plan był bardzo dobry, nie przewidzieliśmy szczegółu, który wykorzystała i  zwiała w ostatniej chwili.

Zaczynamy od nowa, teraz nie popełnimy tego błędu. Musimy też zorganizować chwytak bo inaczej  znowu nam zwieje.

Jest mega przebiegła.Cieszy nas to ,że dobrze wygląda. Kilka osób ją dokarmia. Zorganizowałyśmy wszystkie Panie żeby wystawiały jedzenie tylko w jednym, ogrodzonym przez nas miejscu.

Rano była tam widziana.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Nadziejka wczoraj byłaby złapana. Nasz plan był bardzo dobry, nie przewidzieliśmy szczegółu, który wykorzystała i  zwiała w ostatniej chwili.

Zaczynamy od nowa, teraz nie popełnimy tego błędu. Musimy też zorganizować chwytak bo inaczej  znowu nam zwieje.

Jest mega przebiegła.Cieszy nas to ,że dobrze wygląda. Kilka osób ją dokarmia. Zorganizowałyśmy wszystkie Panie żeby wystawiały jedzenie tylko w jednym, ogrodzonym przez nas miejscu.

Rano była tam widziana.

Trzymam kciuki, żeby następnym razem już się udało ja złapać.

Link to comment
Share on other sites

Najwyższy czas zakończyć ta wielka ucieczke, Nadziejko!

Dołączam z kciukami i mocno wierzę, ze teraz juz sie uda.

Oskarkowi trudno zrobić zdjęcia.

Jak tylko ustawie tableta, od razu glowka w bok, na dół, odwraca się, wszystko, byle nie patrzeć na wprost. Zrobiłam mu dziś nad Odrą kilka zdjęć (wyszły takie sobie), mnóstwo jest oczywiście do wyrzucenia, ale teraz chciałam kilka pokazać i nic z tego. Znowu pojawia się komunikat, ze operacja przesłania zdjęć nie powiodła się. 

O, widzę, ze może jedno się przeslizgnie...

20170918_145101.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu na zdjęciach to nie ten sam piesek, co w domu. W domu wesoły, rozbawiony, radosny. Jak tylko przymierzam się do zdjęć, od razu mina smutna, ogonek podkulony. Z kolei jak się bawi, szaleje, biega, zdjęcia nie sposób zrobić, bo jest za szybki.

Bardzo nie spodobało też mu się, ze go przywiazalam i kilka kroków odeszlam. W pierwszej chwili zaczął tak się szamotać, ze .. wyskoczył z szelek. Rzuciłam się na niego jak szalona, z bijacym sercem, ale on nie myślał uciekać. Na szczescie. Jednak dostał solidny "opr", co także wpłynęło niewątpliwie na smetna minke...

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, ewu napisał:

Figuniu te zdjęcia są piękne. Moje psy też zawsze mają na zdjęciach miny pt."krzywda straszna".

Śliczny - taki zamyślony ... co by tu zbroić ;). Ogłoszenie na OLX ma prawie 800 odsłon - nie wiem dlaczego nikt nie dzwoni, na Lento też ma wyróżnienie na Wrocław. Na FB też wiele osób go udostępniło. Z pewnością ktoś go wypatrzy :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Kulfoniasty napisał:

Śliczny - taki zamyślony ... co by tu zbroić ;). Ogłoszenie na OLX ma prawie 800 odsłon - nie wiem dlaczego nikt nie dzwoni, na Lento też ma wyróżnienie na Wrocław. Na FB też wiele osób go udostępniło. Z pewnością ktoś go wypatrzy :)

Sprawdźcie może, czy nr telefonu jest prawidłowy. Może opsnął się paluszek na klawiaturze i chochlik gotowy :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, ewu napisał:

We czwartek kolejna próba łapania Nadziejki. 

Jadę zaraz do pobliskiego schroniska wypożyczyć chwytak.

Wczoraj wzmacnialiśmy płot. Widzieliśmy ją bardzo blisko.

Jak się nie uda zatrudnimy strzelca z palmerem.

Musi się udać !

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, ewu napisał:

Figuniu te zdjęcia są piękne. Moje psy też zawsze mają na zdjęciach miny pt."krzywda straszna".

Marzyło mi sie, pokazac jego podobieństwo do Eklerka i uchwycić w podobnej pozycji.

Ale malpiszon nie chciał współpracować.

Te zdjęcia zrobione nie wiem jakim cudem, jak już byłam zrezygnowana, zmęczona i zła. Kilkadziesiąt wcześniejszych nadawało sie jedynie do kosza... 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Kulfoniasty napisał:

Śliczny - taki zamyślony ... co by tu zbroić ;). Ogłoszenie na OLX ma prawie 800 odsłon - nie wiem dlaczego nikt nie dzwoni, na Lento też ma wyróżnienie na Wrocław. Na FB też wiele osób go udostępniło. Z pewnością ktoś go wypatrzy :)

Niechby już ten telefon zadzwonił. Nawet jeden jedyny, ale ten właściwy!

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Figunia napisał:

Marzyło mi sie, pokazac jego podobieństwo do Eklerka i uchwycić w podobnej pozycji.

Ale malpiszon nie chciał współpracować.

Te zdjęcia zrobione nie wiem jakim cudem, jak już byłam zrezygnowana, zmęczona i zła. Kilkadziesiąt wcześniejszych nadawało sie jedynie do kosza... 

Bardzo trudno jest jednej osobie zrobić zdjęcia psiakowi. Najładniejsze zdjęcia wychodzą, gdy ktoś zabawia się z psiakiem, a ktoś drugi robi w tym czasie zdjęcia. Nawet jak tylko idzie na smyczy, a ktoś robi zdjęcia z różnych pozycji. Jest wtedy z czego wybierać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...