Jump to content
Dogomania

Jak podtuczyć kota?


iskra_wroc

Recommended Posts

Wiem że większość właścicieli kota raczej ma problemy z nadwagą niz niedowagą, ale tak się złożyło, że Dzyń cierpi na tę drugą przypadłość. Kocur, kastrat (w wieku 6 miesięcy), obecnie 13miesięczny, wychodzący, regularnie odrobaczany. Dieta to suche Taste of the Wild, mokre z półki premium(Animonda, Schesir,Almo Nature, Feringa etc) + surowizna. Witaminy Felvital zamiennie z Wita-Vetem + po łyżce oleju do jedzonka codziennie. No i przysmaki śmieciowe zazwyczaj - kabanoski, liquidy i różne drobne smaczki do rzucania. Dzyń regularnie poluje.
On nie je, a 'żre'. Potrafi wciągnąć ok 85g fileta, zagryźć to jeszcze suchą i poprawić smakołykiem !
A jak głaskasz kota to masz wrażenie ze kręgosłup z pod skóry wylezie...
Jakieś pomysły?
Przejście na zboża nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ważne ,że je ...
Widzę ,że ma dietę super.
Jest młody, więc dużo się rusza.
Poza tym koty wychodzące zawsze są bardzo szczupłe.
Nabierze masy, jak będzie starszy i przestanie wychodzić.
Pewnie w zimę będzie mniej wychodził i więcej siedział w domu
i wtedy koty tyją.
Jak jest zdrowy to wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie powinnaś się martwić. Młode koty przeważnie są chude, a skoro twój kot jest wychodzący to tym bardziej nie ma co się dziwić.

Jednak rozumiem, że się martwisz, Ja mam starszego kocura i jak mieszkał w bloku i nie wychodził to był gruby, ale wystarczyło, że kot zamieszkał na wsi i od razu schudł tak że z obawami pojechałam do weta, czy czasem nie jest chory. Młodsza kotka też jakoś taka się zrobiła wysokonożna (jak jej brzuch nie zwisa) :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...