Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
iskra_wroc

Jak podtuczyć kota?

Recommended Posts

Wiem że większość właścicieli kota raczej ma problemy z nadwagą niz niedowagą, ale tak się złożyło, że Dzyń cierpi na tę drugą przypadłość. Kocur, kastrat (w wieku 6 miesięcy), obecnie 13miesięczny, wychodzący, regularnie odrobaczany. Dieta to suche Taste of the Wild, mokre z półki premium(Animonda, Schesir,Almo Nature, Feringa etc) + surowizna. Witaminy Felvital zamiennie z Wita-Vetem + po łyżce oleju do jedzonka codziennie. No i przysmaki śmieciowe zazwyczaj - kabanoski, liquidy i różne drobne smaczki do rzucania. Dzyń regularnie poluje.
On nie je, a 'żre'. Potrafi wciągnąć ok 85g fileta, zagryźć to jeszcze suchą i poprawić smakołykiem !
A jak głaskasz kota to masz wrażenie ze kręgosłup z pod skóry wylezie...
Jakieś pomysły?
Przejście na zboża nie wchodzi w grę.

Ważne ,że je ...
Widzę ,że ma dietę super.
Jest młody, więc dużo się rusza.
Poza tym koty wychodzące zawsze są bardzo szczupłe.
Nabierze masy, jak będzie starszy i przestanie wychodzić.
Pewnie w zimę będzie mniej wychodził i więcej siedział w domu
i wtedy koty tyją.
Jak jest zdrowy to wszystko ok.

Nie powinnaś się martwić. Młode koty przeważnie są chude, a skoro twój kot jest wychodzący to tym bardziej nie ma co się dziwić.

Jednak rozumiem, że się martwisz, Ja mam starszego kocura i jak mieszkał w bloku i nie wychodził to był gruby, ale wystarczyło, że kot zamieszkał na wsi i od razu schudł tak że z obawami pojechałam do weta, czy czasem nie jest chory. Młodsza kotka też jakoś taka się zrobiła wysokonożna (jak jej brzuch nie zwisa) :lol:

Proponuję dać do badania próbkę kupy na jaja tasiemca... Tak na wszelki wypadek, zwykłe tabletki go nie wykończą. Nie pisałaś ile kot waży. Prawidłową wagę ma? 13 miesięcy to waga powinna się wahać między 3 - 5 kg jeśli to dachowiec.