Jump to content
Dogomania

Czy tak powinna wyglądać sierść huskiego?


melomanka123

Recommended Posts

Piesek mojej koleżanki w tym wieku (2 miesiące) miał strasznie miękką i delikatną sierść. Co prawda był to pies w baardzo typie rasy, ale zawsze myślałam że husky właśnie taką mają. Natomiast moja Zara nie ma specjalnie delikatnej i miękkiej. W każdym bądź razie różni się bardzo jakichkolwiek innych psów z którymi miałam kontakt.

Link to comment
Share on other sites

To co na górze - na grzbiecie to mniej więcej tak wygląda prawidłowa sierść, ten psiak ma dłuższą troszkę, ale myślę, że w normie, natomiast boczki - tu widać głównie podszerstek, taka bardziej miękka, wełnista wydaje się ta sierść. Niektóre husky z wiekiem czy na skutek zmian hormonalnych albo np. z powodu niedoczynności tarczycy nabierają takiej wełnistej, bardziej miękkiej sierści. Nie jest to prawidłowe, bo powinna być dwuwarstwowa i ten włos okrywowy bardziej twardy, ale jeśli chodzi o urodę to taki włos bardzo podoba się ludziom,bo sprawia wrażenie, że pies jest bardziej puchaty - pluszowy. Natomiast co do samej długości włosów, to wzorzec nie podaje dokładnie ile ma mieć sierść centymetrów długości, ale podszerstek ma dawać oparcie włosom okrywowym, a te mają nie zacierać kształtów ciała :) Wzorzec ze zdjęciami futra - dostępny jest tutaj: [url]http://www.huskyzone.pl/husky.html#wzorzec[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...