Jump to content
Dogomania

Tatuowanie - kto i jak?


dog_master

Recommended Posts

Kto może tatuować psy? Chodzi mi o dorosłego, bez rodowodu [czyi nie chodzi mi o szczylki po porodzie etc ;)]. Czy może to zrobić zwykły weterynarz, czy jest jakaś lista klinik, co wykonują takie "zabiegi", czy jeszcze ktoś inny to robi?

Powiedzcie mi jeszcze proszę, jak wygląda taki zabieg? Robi się to "na żywca" czy pod narkozą...? Chodzi o doroslego psa...

[SIZE=1][COLOR=White][naprawde nie wiem, gdzie ten temat wrzucic... czy do chipowania, czy do wetow... trudno, niech sobie tu siedzi, jak ktos z modow wpadnie na lepszy pomysl, to przesunie ;)][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem jeszcze zdecydowana, czy chip czy tatuaz czy w ogole cos... Na razie chce sie tylko dowiedziec, co i jak, jak to wyglada etc.

Problem w tym, ze na zawody sportowe [obi i agility] teraz kazdy pies musi byc "oznakowany", a do chipa trzeba miec WLASNY czytnik. Tatuaz bylby wygodniejszy, ale...

Wlasnie ten bol mnie przeraza... Nie chce, zeby mojego psa cos bolalo...! Na razie nie wiem, co zrobie, chce tylko zebrac informacje. Z wyborem sobie poradze :) Mam jeszcze czas. Bo jak cos, to [autocentura] i skoncze ze sportem i tak to sie skonczy... Wiec chce TYLKO suche fakty :) O chipach jest duuuzo na Dogo i w internecie, ale o tatuaowaniu... Znalazlam tylko, z na przegladach hodowlanych u szczeniakow...

Dzieki za zainteresowanie :)

Link to comment
Share on other sites

To może w miejscowym znieczuleniu? Umówić się z tatuatorem i weterynarzem i niech współpracują;) W Twoim oddziale powinna być dostępna taka lista [URL]http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy.php?n=tatuaze&oddzial=warszawa[/URL]
i chyba najlepiej będzie jak fachowiec Ci odpowie. Sama jestem ciekawa, jak to w praktyce wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem.
Moje szczeniaki były tatulowane 2 tyg temu.
Z tego co zaobserwowałam nie bolało - była uzywana taka maszynka jak sie robi ludzkie tatuaze.
Wygląda to tak, ze psa sie kładzie na plecach, trzyma a osoba robiaca tatu przesuwa po skorze koncowka maszynki i barwnik jest tyz pod skore wprowadzany, ze szczylami o tle trudno ze to sie strasznie wierci a małe jest i delikatne to ja sie bałam ze za mocno przytrzymam i uszkodze.
Dorosłego spokojniej sie da utrzymac chyba.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno, tatuaż tatuażowi nie równy... jedna z moich suk w wieku 4 m-cy miała już tak nieczytelny, że gdyby nie był zielony wyglądałby na naturalne plamki na skórze:shake: więc warto też się dowiedzieć czy hodowcy, którzy skorzystali już z usług tej osoby byli na dłuższą metę zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Rasowe mają swoją numerację ale chyba można wybrać numer bez litery i wpisać do książeczki szczepień ze stemplem veta, a tak w ogóle to polecam p.Beatę Fedak robi długopisem i numer jest duży i baaardzo czytelny-mój Victor ma taki gdy tymczasem Sikry zielony z Węgier już nie do odczytania:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...